Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatssters vierde op achtervolging in Japan

Schaatssters vierde op achtervolging in Japan

NAGANO (ANP) - Nederland is bij de wereldbeker schaatsen in Japan als vierde geëindigd op de ploegachtervolging voor vrouwen. Het gelegenheidsteam van bondscoach Jan Coopmans finishte na zes rondjes in Nagano in een tijd van 3.04,18. Namens Oranje kwamen Reina Anema, Elisa Dul en Esther Kiel in actie.

Japan zegevierde voor eigen publiek in een tijd van 2.56,37. Voor de olympisch en wereldkampioen op dit onderdeel was het dit seizoen de eerste overwinning. Canada eindigde als tweede (2.57,81) en Rusland pakte brons (3.02,39).

Canada won de wereldbeker in deze discipline. Nederland eindigde in het klassement als derde. Met Ireen Wüst, Melissa Wijfje en Antoinette de Jong behaalde Oranje eerder dit seizoen twee keer zilver op de achtervolging. Coopmans kon in Japan niet beschikken over deze drie schaatssters.

Op de resterende wereldbekertoernooien in Calgary (7-8 februari) en Heerenveen (7-8 maart) staat de ploegachtervolging niet op het programma.

Meer uit Sport

NK veldrijden in 2028 in Emmen

EMMEN (ANP) - Emmen is in 2028 gastheer van het Nederlands kampioenschap veldrijden. Dat hebben de organisatoren, wielerbond KNWU en de gemeente vlak voor de start van de vierde etappe van de Tour of Holland in Emmen zaterdag bekendgemaakt.

1 uur geleden
Honkbalvedette Ohtani leidt LA Dodgers naar finale World Series

LOS ANGELES (ANP) - Sterspeler Shohei Ohtani heeft zijn honkbalteam Los Angeles Dodgers naar de tweede finale op rij in de World Series van de Major League Baseball (MLB) geleid. De Japanner zorgde voor drie homeruns in de 5-1-zege op Milwaukee Brewers, waardoor de Dodgers de serie met 4-0 wonnen.

1 uur geleden
Italiaan Bezzecchi wint voor derde keer sprintrace in MotoGP

PHILLIP ISLAND (ANP/RTR) - Motorcoureur Marco Bezzecchi heeft voor de derde keer in vier races de sprintrace in de MotoGP gewonnen. De Italiaan was op zijn Aprilia op het circuit op Phillip Island ondanks een matige start de snelste, voor de Spanjaarden Raúl Fernández en Pedro Acosta.

4 uur geleden
Boete tennisbond voor delen gegevens leden verlaagd naar 2,5 ton

DEN HAAG (ANP) - De boete die de Koninklijke Nederlandse Lawn Tennis Bond (KNLTB) moet betalen vanwege het verstrekken van persoonsgegevens van leden aan partners is voorlopig verlaagd van 525.000 euro naar 250.000 euro. Dat zijn de tennisbond en de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) overeengekomen bij een besluit om een juridische procedure naar aanleiding van een arrest in 2024 te beëindigen.

6 uur geleden
Verstappen verovert pole voor sprintrace in Austin

AUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft een voortvarende start gemaakt in de Grote Prijs van de Verenigde Staten. De nummer drie in het huidige wereldkampioenschap van de Formule 1 won op het circuit van Austin (Texas) de sprintkwalificatie en start daardoor zaterdag van poleposition in de sprintrace.

6 uur geleden
Derde etappe Tour of Holland gestopt nadat auto tekens negeerde

SITTARD (ANP) - De derde etappe van de Tour of Holland is voortijdig beëindigd nadat een tegemoetkomende auto stoptekens had genegeerd. Als gevolg daarvan weigerden de renners verder te koersen. De organisatie heeft daarop besloten de wens van renners en teamleiders te respecteren.

1 dag geleden
Tennissters Lamens, Rus, Koevermans en Schuurs spelen in BJK Cup

AMSTELVEEN (ANP) - Billie Jean King Cup-captain Elise Tamaëla heeft Suzan Lamens, Arantxa Rus, Anouk Koevermans en Demi Schuurs geselecteerd voor de play-offs in het landentennis tegen India en Slovenië. Die worden van 14 tot en met 16 november gespeeld in het Indiase Bengaluru. Dat heeft de tennisbond bekendgemaakt.

1 dag geleden