Schaatssters verzekeren zich van ticket ploegachtervolging op WK
SALT LAKE CITY (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben zich bij de wereldbeker in Salt Lake City verzekerd van een startbewijs voor de ploegachtervolging op de WK afstanden die van 15 tot en met 18 februari plaatsvinden in Calgary. Joy Beune, Irene Schouten en Marijke Groenewoud versloegen in de B-groep Zuid-Korea in een tijd van 2.53,42. Dat was sneller dan de winnende tijd van Canada eerder op de dag in de A-groep (2.54,07).
De Nederlandse schaatssters moesten uitkomen in de B-groep, nadat ze bij de vorige wereldbekerwedstrijd op de ploegachtervolging in Polen waren gediskwalificeerd, omdat Beune haar transponders, die voor de tijdmeting zorgen, niet om had.
De eerste zeven landen in het wereldbekerklassement kwalificeerden zich voor de WK afstanden. Het achtste en laatste ticket ging naar het land dat daarna de snelste tijd had gereden in de wereldbekerwedstrijden. Met de tijd waarmee Beune, Schouten en Groenewoud wonnen in de B-groep hebben ze aan die laatste eis voldaan.
Meer uit Sport
BELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Als het aan de gemeente Heerenveen ligt, komen de Olympische Winterspelen in 2030 naar Nederland. Of tenminste, het schaatstoernooi. "Ik denk dat we een goede kans maken", zei burgemeester Avine Fokkens-Kelder donderdagavond na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt niet meer in actie op de WK sprint. "Ik beëindig het seizoen op een hoogtepunt. Olympisch kampioen worden maakt mijn lijst met dromen compleet. Ik voel me erg voldaan", laat de winnares van goud op de 1000 meter in Milaan weten via sociale media.
10 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de halve finale van het toernooi van Dubai. De beste Nederlandse tennisser boekte een knappe zege op Jakub Mensik: 6-3 3-6 6-2.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Max Verstappen verwacht niet dat zijn team Red Bull direct voor een zege zal meedoen in de Formule 1. Dat zei de viervoudig wereldkampioen in een live-video-interview tijdens een bijeenkomst van streamingdienst Viaplay in Hilversum in aanloop naar het begin van het seizoen. Op zondag 8 maart is de eerste race in Melbourne. "We moeten nog wel een stap maken. Daar zijn we mee bezig", aldus Verstappen, die vorig seizoen als tweede eindigde achter Lando Norris van McLaren.
16 uur geledenACAPULCO (ANP/DPA) - Tennisser Alexander Zverev is al in de tweede ronde van het toernooi in het Mexicaanse Acapulco uitgeschakeld. De 28-jarige Duitser verloor van de Serviër Miomir Kecmanovic, die voor het eerst in zijn carrière won van een speler uit de top 5 van de wereld: 3-6 7-6 (3) 6-7 (4). Zverev staat vierde op de wereldranglijst, Kecmanovic is de mondiale nummer 84.
21 uur geleden