Schaatssters verzekeren zich van ticket ploegachtervolging op WK
SALT LAKE CITY (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben zich bij de wereldbeker in Salt Lake City verzekerd van een startbewijs voor de ploegachtervolging op de WK afstanden die van 15 tot en met 18 februari plaatsvinden in Calgary. Joy Beune, Irene Schouten en Marijke Groenewoud versloegen in de B-groep Zuid-Korea in een tijd van 2.53,42. Dat was sneller dan de winnende tijd van Canada eerder op de dag in de A-groep (2.54,07).
De Nederlandse schaatssters moesten uitkomen in de B-groep, nadat ze bij de vorige wereldbekerwedstrijd op de ploegachtervolging in Polen waren gediskwalificeerd, omdat Beune haar transponders, die voor de tijdmeting zorgen, niet om had.
De eerste zeven landen in het wereldbekerklassement kwalificeerden zich voor de WK afstanden. Het achtste en laatste ticket ging naar het land dat daarna de snelste tijd had gereden in de wereldbekerwedstrijden. Met de tijd waarmee Beune, Schouten en Groenewoud wonnen in de B-groep hebben ze aan die laatste eis voldaan.
Meer uit Sport
MADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.
2 uur geledenVILLARS-SUR-GLÂNE (ANP) - Dorian Godon heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers was de snelste in de tijdrit over 3,2 kilometer in Villars-sur-Glâne en is de eerste leider in de zesdaagse ronde in het westen van Zwitserland. De Portugees Ivo Oliveira werd op zes seconden tweede, in tijd gelijk met Jakob Söderqvist uit Zweden. Tadej Pogacar werd op zeven seconden vijfde.
5 uur geledenNICE (ANP) - De organisatie van de Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen overweegt de wedstrijden in het ijshockey bij de mannen te verplaatsen van Nice naar Parijs of Lyon. De nieuwgekozen burgemeester Éric Ciotti van Nice wil het voetbalstadion van OGC Nice niet voor lange tijd vrijgeven om er een tijdelijk ijshockeystadion van te maken.
9 uur geledenSHEFFIELD (ANP/DPA) - De Iraniër Hossein Vafaei heeft de grootste stunt tot nog toe geleverd op het WK snooker in het Engelse Sheffield. De 31-jarige nummer 32 van de wereld plaatste zich voor de kwartfinale door de als eerste geplaatste Engelsman Judd Trump uit te schakelen.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse wielerploeg Ineos Grenadiers gaat vanaf de Giro d'Italia van komende maand verder onder de naam Netcompany Ineos. Het Deense techbedrijf Netcompany heeft zich voor vijf jaar verbonden aan de ploeg waar de Nederlander Thymen Arensman voor rijdt.
11 uur geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft zich verrassend geplaatst bij de laatste zestien van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 69 van de wereld rekende in twee sets af met de Canadese favoriet en nummer 5 van de wereld, Félix Auger-Aliassime: 7-6 (3) 6-3.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff is er niet in geslaagd de kwartfinales van het toernooi in Madrid te bereiken. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld verloor in drie sets van de Tsjechische Linda Noskova, de nummer 13 van de wereld. Het werd 6-4 1-6 7-6(5) voor Noskova.
1 dag geleden