Schaatssters prolongeren EK-goud op achtervolging
HEERENVEEN (ANP) - Nederland heeft bij de EK afstanden in Heerenveen de Europese titel op de achtervolging voor vrouwen geprolongeerd. De schaatsformatie van bondscoach Jan Coopmans finishte in Thialf na zes ronden in een tijd van 2.57,98. Het zilver was voor tegenstander Rusland (2.59,04) en het brons ging naar Wit-Rusland (3.05,50).
Namens Nederland kwamen Ireen Wüst, Antoinette de Jong en Melissa Wijfje in actie. Ze reden een vrijwel vlekkeloze race, zonder grote haperingen in de aflossingen.
Bij de eerste editie van de EK afstanden in 2018 in Rusland haalden Marrit Leenstra, Lotte van Beek en Wijfje het goud binnen.
1000 meter
Wüst, De Jong en Wijfje reden eerder dit seizoen bij de wereldbekers in Polen en Kazachstan gezamenlijk de ploegachtervolging, met twee keer zilver als resultaat.
Wüst veroverde vrijdag in Heerenveen de Europese titel op de 1500 meter. Later op de avond behaalde ze zilver op de teamsprint, als vervangster van de licht geblesseerde Jutta Leerdam. Wüst komt in de loop van zondagmiddag ook nog op de 1000 meter in actie. Wijfje verschijnt nog op het ijs voor de massastart.
Meer uit Sport
NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
17 uur geledenANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.
17 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.
18 uur geledenNESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.
19 uur geledenROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.
19 uur geledenSINT-PIETERS-WOLUWE (ANP) - Een monument ter ere van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx in de gemeente Sint-Pieters-Woluwe is woensdag vernield. Het hoofd van de vijfvoudig Tourwinnaar is van het beeld gerukt. Buurtbewoners waren ontdaan en de burgemeester reageerde geschokt, meldden onder meer de VRT en persbureau Belga.
20 uur geledenPARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
1 dag geleden