
Schaatssters missen in Calgary podium op ploegachtervolging
CALGARY (ANP) - De Nederlandse schaatssters zijn bij de wereldbeker in Calgary als vierde geëindigd op de ploegachtervolging. Het gelegenheidstrio van Reina Anema, Marijke Groenewoud en Irene Schouten werd ruim verslagen door olympisch kampioen Canada. Japan werd tweede, de Verenigde Staten derde.
Nederland had meteen een lichte achterstand op de uit Canada; Ivanie Blondin, Valérie Maltais en Isabelle Weidemann. Die marge konden de schaatssters ook in de race niet meer goedmaken. Het vaste trio van Canada liep verder uit en won in 2.54,57. Nederland, waar Antoinette Rijpma-De Jong zich al eerder had afgemeld en Joy Beune ook niet kon rijden, gaf veel toe en kwam tot 3.00,53.
In de eerste wereldbeker in Stavanger werd Nederland met Rijpma-De Jong, Groenewoud en Schouten tweede achter Canada. Toen had het trio slechts 0,48 seconde achterstand.
Afmeldingen
De schaatsers kwamen een dag eerder met een onervaren trio ook niet verder dan de zesde plaats.
Bondscoach Rintje Ritsma zag zich geconfronteerd met zieke schaatsers en afmeldingen. "Oorspronkelijk zouden we rijden met Joy, maar die meldde zich ziek af. Ik vind dat lastig uit te leggen als je dan wel nog zo'n 1500 meter rijdt, maar de dokter heeft gekeken en die neemt de beslissing", zei Ritsma bij de NOS. "Nu misten we de power die we in Stavanger wel hadden, Dit blijven lastige onderdelen. Als er schaatsers wegvallen, wordt het ook meteen minder."
Ritsma zag in Calgary ook hoe individuele belangen voorrang kregen op de deelname aan de ploegachtervolging. "Je hebt met individuele trajecten te maken en als schaatsers andere plannen hebben kan ik moeilijk wat zeggen, Uiteindelijk worden ze afgerekend op wat ze individueel laten zien. Maar we hadden al zien aankomen dat deze wedstrijd voor de teamonderdelen moeilijk zou worden. Bij de wereldbeker in Polen straks staan de neuzen weer dezelfde kant op."
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal wordt in 2027 voor de vierde keer in Nederland gehouden. Dat meldt korfbalbond KNKV, die het toernooi organiseert in samenwerking met TIG Sports.
9 uur geledenTOLENTINO (ANP) - Arantxa Rus heeft de kwartfinales van het WTA 125-toernooi in Tolentino gehaald. De Nederlandse tennisster won in drie sets van de Italiaanse qualifier Tatiana Pieri: 2-6 6-4 7-5. Rus wist vier matchpoints weg te werken.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Didi Gregorius en Jonathan Schoop doen met het Koninkrijksteam mee aan het EK honkbal in Rotterdam. De twee voormalige spelers uit de Amerikaanse Major League hopen Nederland voor de 25e keer Europees kampioen te maken. Het Koninkrijksteam treedt zaterdagavond voor zijn eerste wedstrijd aan tegen Groot-Brittannië.
10 uur geledenTOKIO (ANP) - De Amerikaanse atlete Sydney McLaughlin-Levrone heeft haar overstap van de 400 meter horden naar de 400 meter bekroond met de wereldtitel. De 26-jarige atlete snelde in Tokio op een door de regen nat geworden atletiekbaan naar het goud in een tijd van 47,78. Dat is de tweede tijd ooit gelopen en achttien honderdsten verwijderd van het veertig jaar oude wereldrecord van 47,60, in 1985 gelopen door de Oost-Duitse Marita Koch.
10 uur geledenPASAY CITY (ANP) - Aanvaller Michiel Ahyi moet ook zaterdag zoveel mogelijk in stelling worden gebracht willen de Nederlandse volleyballers een kans maken om de kwartfinales te halen op het WK. Oranje neemt het op tegen Turkije en Ahyi (27) was in de groepsfase telkens de topschutter van de ploeg. Die rol was jarenlang voor Nimir Abdel-Aziz, maar die besloot als international een pauze in te lassen.
10 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/RTR) - De Zweedse tennislegende Björn Borg (69) strijdt tegen een agressieve vorm van prostaatkanker. Borg zei in een interview met de BBC dat hij "elke dag zal vechten alsof het een finale op Wimbledon is". Borg onthulde zijn diagnose in zijn onlangs verschenen autobiografie 'Heartbeats: A Memoir'.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Boris van der Vorst is in november tijdens het verkiezingscongres geen kandidaat meer voor het voorzitterschap van World Boxing. De 53-jarige Nederlander stond de afgelopen drie jaar aan de leiding van de bond. Boksen dreigde geen onderdeel van de Olympische Spelen van 2028 te zijn, maar de sport staat mede door de inzet van World Boxing in Los Angeles toch op het programma. "Ik heb mijn belofte ingelost. Ik neem met trots afscheid", zei Van der Vorst tegen het ANP.
12 uur geleden