Schaatssters Leerdam en Rijpma-De Jong naar Polen, Schouten niet
UTRECHT (ANP) - Schaatssters Jutta Leerdam en Antoinette Rijpma-de Jong starten vanaf vrijdag op de laatste wereldbeker van het seizoen in Polen. De twee schaatssters van Jumbo-Visma sloegen de wereldbeker van afgelopen weekend op dezelfde baan nog over. Drievoudig olympisch kampioene Irene Schouten doet eveneens niet mee aan de tweede wereldbeker in Polen.
Leerdam start in Tomaszów Mazowiecki op de 500 en 1000 meter. De 24-jarige schaatsster heeft zich voor de WK afstanden ook geplaatst voor de 1500 meter. Op die afstand komt ze in Polen niet in actie. Rijpma-De Jong rijdt dit weekend de 1500 en de 3000 meter, de twee afstanden waarop ze de nationale titels veroverde.
Thomas Krol en Merijn Scheperkamp gaan ook van start bij de laatste wereldbekerwedstrijden. Ze ontbraken afgelopen weekend. Krol start op de 1000 en 1500 meter, Scheperkamp op de 500 en 1000 meter. Hein Otterspeer rijdt de 1000 meter ook. De Zuid-Hollander van Reggeborgh voert het klassement op die afstand aan. Kjeld Nuis start alleen op de 1500 meter.
Schouten
Patrick Roest slaat de laatste wereldbekerwedstrijd over, net als Marijke Groenewoud, die afgelopen weekend twee keer goud (1500 meter en massastart) en brons (3000 meter) pakte. Ook Femke Kok komt niet meer in actie. Schouten had al op de NK afstanden gezegd waarschijnlijk niet van start te gaan bij de twee wereldbekerwedstrijden.
Bondscoach Rintje Ritsma heeft voor de massastart bij de mannen net als afgelopen zondag Bart Hoolwerf en Louis Hollaar geselecteerd. Elisa Dul en Robin Groot rijden bij de vrouwen.
Meer uit Sport
BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
19 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
1 dag geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
1 dag geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
2 dagen geleden