Schaatssters grijpen nu wel wereldtitel op ploegachtervolging
CALGARY (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de WK afstanden in Calgary de wereldtitel op de ploegachtervolging veroverd. Joy Beune, Irene Schouten en Marijke Groenewoud kwamen tot 2.51,20 en waren daarmee sneller dan de teams van titelverdediger Canada en Japan.
Het is de eerste wereldtitel voor de Nederlandse ploeg sinds 2021. Schouten werd toen wereldkampioen met Ireen Wüst en Antoinette Rijpma-de Jong. Voor Beune en Groenewoud is het de eerste wereldtitel op dit onderdeel. Het trio werd eerder in januari ook Europees kampioen.
De schaatssters grepen vorig jaar bij de WK naast de wereldtitel. Ze werden gediskwalificeerd omdat een stukje van de enkel van Beune niet goed bedekt was, wat volgens de reglementen moet. Hetzelfde trio had toen wel eerder de beste tijd geschaatst.
Marge
De Nederlandse ploeg moest het al in de eerste rit opnemen tegen China. Met een redelijk vlak schema en onderling duwen schaatsten Beune, Schouten en Groenewoud naar de derde tijd ooit en doken ze onder het oude Nederlands record van 2.52,65 uit 2020. Ze bleven net boven het wereldrecord van Japan uit hetzelfde jaar van 2.50,76.
De teams van titelverdediger Canada en de Verenigde Staten gaven meteen al veel toe op het schema van Nederland. De marge liep daarna alleen maar op. Canada was 2,83 seconden langzamer dan het Nederlands trio. Japan opende in de slotrit tegen Polen sneller dan Nederland, maar moest daarna tijd toegeven. Zij bleven de VS voor en werden derde op 3,69 seconden van Nederland.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Luke Littler heeft voor de tweede keer de Premier League of Darts gewonnen. De 19-jarige Engelse wereldkampioen versloeg in een finale van hoog niveau zijn landgenoot Luke Humphries met 11-10 in legs.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Ben Shelton is uitgeschakeld in de tweede ronde van Roland Garros. De als vierde geplaatste Amerikaan verloor in drie sets van de Belg Raphaël Collignon: 6-4 7-5 6-4.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka heeft de derde ronde bereikt op Roland Garros. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won in twee sets van Elsa Jacquemot uit Frankrijk: 7-5 6-2.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Jannik Sinner liep naar eigen zeggen tegen een muur aan tijdens zijn verloren partij in de tweede ronde van Roland Garros. De Italiaanse nummer 1 van de wereld was bij de afwezigheid van de Spanjaard Carlos Alcaraz de grote favoriet voor de titel, maar ging in de hitte in Parijs tot ieders verbazing in vijf sets onderuit tegen de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo, de mondiale nummer 56.
6 uur geledenPIEVE DI SOLIGO (ANP) - Paul Magnier heeft zijn derde ritzege in de Giro d'Italia geboekt. De Franse sprinter van Soudal Quick-Step was na 171 kilometer tussen Fai della Paganella en Pieve di Soligo de beste in de sprint van een grote groep. Magnier bleef de Italianen Edoardo Zambanini en Jonathan Milan voor.
6 uur geledenSCARPERIA E SAN PIERO (ANP/BELGA) - Motorcoureur Marc Márquez lijkt komend weekend bij de Grote Prijs in het Italiaanse Mugello zijn rentree te kunnen maken. De 33-jarige regerend wereldkampioen brak drie weken geleden zijn voet bij een crash tijdens de sprintrace voor de Grote Prijs van Frankrijk. De verwachting was dat de GP van Italië voor hem te vroeg zou komen.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Jannik Sinner is uitgeschakeld op Roland Garros, het enige grandslamtoernooi dat hij nog niet wist te winnen. In de tweede ronde verloor de Italiaanse nummer 1 van de wereld tegen alle verwachtingen in, in vijf sets van de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-2 5-7 1-6 1-6. Sinner leek op weg naar een snelle zege, maar kreeg in de derde set last van fysiek ongemak en kwam dit niet meer te boven.
8 uur geleden