Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatssters grijpen nu wel wereldtitel op ploegachtervolging

Schaatssters grijpen nu wel wereldtitel op ploegachtervolging

CALGARY (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de WK afstanden in Calgary de wereldtitel op de ploegachtervolging veroverd. Joy Beune, Irene Schouten en Marijke Groenewoud kwamen tot 2.51,20 en waren daarmee sneller dan de teams van titelverdediger Canada en Japan.

Het is de eerste wereldtitel voor de Nederlandse ploeg sinds 2021. Schouten werd toen wereldkampioen met Ireen Wüst en Antoinette Rijpma-de Jong. Voor Beune en Groenewoud is het de eerste wereldtitel op dit onderdeel. Het trio werd eerder in januari ook Europees kampioen.

De schaatssters grepen vorig jaar bij de WK naast de wereldtitel. Ze werden gediskwalificeerd omdat een stukje van de enkel van Beune niet goed bedekt was, wat volgens de reglementen moet. Hetzelfde trio had toen wel eerder de beste tijd geschaatst.

Marge

De Nederlandse ploeg moest het al in de eerste rit opnemen tegen China. Met een redelijk vlak schema en onderling duwen schaatsten Beune, Schouten en Groenewoud naar de derde tijd ooit en doken ze onder het oude Nederlands record van 2.52,65 uit 2020. Ze bleven net boven het wereldrecord van Japan uit hetzelfde jaar van 2.50,76.

De teams van titelverdediger Canada en de Verenigde Staten gaven meteen al veel toe op het schema van Nederland. De marge liep daarna alleen maar op. Canada was 2,83 seconden langzamer dan het Nederlands trio. Japan opende in de slotrit tegen Polen sneller dan Nederland, maar moest daarna tijd toegeven. Zij bleven de VS voor en werden derde op 3,69 seconden van Nederland.

Meer uit Sport

Van 't Wout merkte frustratie bij broer Jens richting gouden race

MILAAN (ANP) - Melle van 't Wout merkte dit seizoen frustratie bij zijn jongere broer Jens richting de Olympische Spelen. Dat vertelde de shorttracker na de gouden race op de 1000 meter bij de Olympische Spelen in Milaan.

1 uur geleden
Van 't Wout voelde 'soort paniek' bij concurrent Dandjinou

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout voelde in de olympische finale "een soort paniek" bij William Dandjinou, zijn grote concurrent uit Canada. "Ik heb vaak een soort halve inhaalacties bij hem gedaan en dan werd het niets. Ik dacht nu: ik moet het gewoon proberen. Of ik haal hem in of ik eindig als laatste. Gelukkig pakte het goed uit", vertelde de 24-jarige Nederlander met de gouden medaille om zijn nek in de Milano Ice Skating Arena.

9 uur geleden
Xandra Velzeboer had zich gouden race al vaak voorgesteld

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen in Milaan het moment zien uitkomen dat ze zich al zo vaak had voorgesteld. Het was nog mooier. "Dit is echt een droom die uitkomt", zei de 24-jarige shorttrackster nadat ze als eerste Nederlandse ooit de olympische titel op de 500 meter had veroverd. "Ik had dit al heel vaak gevisualiseerd."

10 uur geleden
Van 't Wout bezorgt shorttrackers tweede goud op Spelen

MILAAN (ANP) - Jens van 't Wout heeft de Nederlandse shorttrackers bij de Olympische Spelen in Milaan de tweede gouden medaille bezorgd. De 24-jarige in Laren geboren rijder bleef in de finale de Chinees Long Sun nipt voor. Het brons ging naar de Zuid-Koreaan Jongun Rim.

11 uur geleden
Tennisser Griekspoor in kwartfinale tegen Auger-Aliassime

ROTTERDAM (ANP) - Félix Auger-Aliassime is vrijdag de tegenstander van Tallon Griekspoor in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De nummer 6 van de wereldranglijst uit Canada versloeg de Serviër Hamad Medjedovic in Ahoy: 6-4 6-4.

11 uur geleden
Shorttrackster Xandra Velzeboer wint op Spelen goud op 500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de Olympische Spelen in Milaan een gouden medaille gewonnen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de finale vanaf het begin het initiatief en stond de koppositie niet meer af. Selma Poutsma eindigde als vierde.

11 uur geleden
Van 't Wout bereikt bij Spelen halve finale 1000 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zich bij de Olympische Spelen gekwalificeerd voor de halve finale van de 1000 meter. De 24-jarige Nederlander, die in Milaan op alle individuele afstanden in actie komt, eindigde in de vierde en laatste kwartfinale nipt als eerste. De Zuid-Koreaan Jongun Rim werd tweede en plaatste zich daarmee ook.

12 uur geleden