Schaatssters gediskwalificeerd op ploegachtervolging, goud Canada
HEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatssters zijn bij de WK afstanden in Heerenveen gediskwalificeerd op de ploegachtervolging. Het Nederlandse trio Marijke Groenewoud, Joy Beune en Irene Schouten had vlak daarvoor de beste tijd neergezet met 2.52,65 voor Canada en Japan.
De diskwalificatie werd uitgeroepen omdat bij Beune bij haar enkel haar huid te zien was en dat mag niet.
Het goud gaat naar olympisch kampioen Canada, waar Valérie Maltais, Ivanie Blondin en Isabelle Weidemann met 2.54,58 sneller waren dan Japan en de Verenigde Staten.
Sokken
Beune greep naast haar eerste wereldtitel door wat er met haar sokken gebeurde. "Ik kon niks anders. Ik stop deze sokken vantevoren in mijn schoen, ze zijn er onderweg uit gegaan", baalde Beune. Tijdens de race had ze het niet door dat het gebeurde. "Er is een mevrouw die staat bij de ijsopgang te controleren. Zij checkt mij en ziet dat de enkels bedekt zijn, dus laat me het ijs op gaan."
Beune was met Ritsma bij de scheidsrechter geweest en probeerde protest aan te tekenen. "Dat kan je proberen zei de scheidsrechter, maar verwacht er niks van", zei ze.
Sneller
Groenewoud, Schouten en Beune reden dit seizoen hun eerste wedstrijd in deze samenstelling. De Nederlandse schaatssters waren bij de drie wereldbekerwedstrijden slechts twee keer als tweede en een keer als vierde geëindigd. Het trio was ruim sneller dan Canada, maar door de fout bij Beune telt het resultaat niet.
Bij de WK afstanden in 2021 grepen Ireen Wüst, Antoinette Rijpma-de Jong en Schouten de wereldtitel. Bij de Olympische Spelen in Beijing afgelopen jaar moesten de schaatssters genoegen nemen met brons.
Meer uit Sport
LILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.
38 minuten geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
23 uur geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
1 dag geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.
1 dag geleden