Schaatssters derde achter Canada en Japan op ploegachtervolging
TOMASZÓW MAZOWIECKI (ANP) - Nederland heeft bij de eerste wereldbeker schaatsen in Polen met brons genoegen moeten nemen op de ploegachtervolging voor vrouwen. Het team van bondscoach Jan Coopmans finishte na zes ronden in een tijd van 3.02,69.
Canada (3.00,28) en olympisch kampioen Japan (3.01,51) waren sneller. Beide landenteams hebben een Nederlandse coach. Remmelt Eldering leidt de Canadese ploeg en Johan de Wit heeft de Japanse selectie onder zijn hoede.
Namens Oranje kwamen Ireen Wüst, Antoinette de Jong en Irene Schouten in actie. Dat drietal veroverde vorig seizoen de wereldtitel op dit onderdeel.
Chaotisch
De massastart in Polen verliep chaotisch, zoals wel vaker op dit onderdeel. Door een vroege ontsnapping van drie rijders ontstond een onoverzichtelijke situatie, zeker nadat het peloton op een ronde was gezet. De Japanner Masahito Obayashi won, gevolgd door de Rus Roeslan Zakharov en de Pool Zbigniew Brodka. Jorrit Bergsma finishte in de middenmoot.
Nederlands kampioen Bart Hoolwerf wist zich niet voor de finale te plaatsen. De nieuwkomer eindigde eerder op zaterdag in de eerste halve eindstrijd als twaalfde. De eerste acht gingen naar de finale.
Op de vijf onderdelen die zaterdag in Polen werden afgewerkt, behaalde de Nederlandse schaatsploeg alleen op de ploegachtervolging een medaille.
Meer uit Sport
MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
9 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
19 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
1 dag geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
1 dag geleden