Schaatssters derde achter Canada en Japan op ploegachtervolging
TOMASZÓW MAZOWIECKI (ANP) - Nederland heeft bij de eerste wereldbeker schaatsen in Polen met brons genoegen moeten nemen op de ploegachtervolging voor vrouwen. Het team van bondscoach Jan Coopmans finishte na zes ronden in een tijd van 3.02,69.
Canada (3.00,28) en olympisch kampioen Japan (3.01,51) waren sneller. Beide landenteams hebben een Nederlandse coach. Remmelt Eldering leidt de Canadese ploeg en Johan de Wit heeft de Japanse selectie onder zijn hoede.
Namens Oranje kwamen Ireen Wüst, Antoinette de Jong en Irene Schouten in actie. Dat drietal veroverde vorig seizoen de wereldtitel op dit onderdeel.
Chaotisch
De massastart in Polen verliep chaotisch, zoals wel vaker op dit onderdeel. Door een vroege ontsnapping van drie rijders ontstond een onoverzichtelijke situatie, zeker nadat het peloton op een ronde was gezet. De Japanner Masahito Obayashi won, gevolgd door de Rus Roeslan Zakharov en de Pool Zbigniew Brodka. Jorrit Bergsma finishte in de middenmoot.
Nederlands kampioen Bart Hoolwerf wist zich niet voor de finale te plaatsen. De nieuwkomer eindigde eerder op zaterdag in de eerste halve eindstrijd als twaalfde. De eerste acht gingen naar de finale.
Op de vijf onderdelen die zaterdag in Polen werden afgewerkt, behaalde de Nederlandse schaatsploeg alleen op de ploegachtervolging een medaille.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Het Europees kampioenschap padel vindt volgend jaar in Nederland plaats. De eerste twee fases van het toernooi zijn begin maart, de finaleweek is van 7 tot en met 11 juli.
5 minuten geledenBLACKPOOL (ANP) - Darter Kevin Doets is er niet in geslaagd om de tweede ronde van het World Matchplay in Blackpool te bereiken. De 28-jarige Nederlander verloor ondanks een hoog gemiddelde met drie pijlen (ruim 104) met 6-10 van de Brit Ross Smith.
15 uur geledenÉVIAN-LES-BAINS (ANP/AFP/BELGA) - Een rechter heeft afgelopen weekend toestemming gegeven voor de nachtelijke dopingcontroles bij wielrenners Tadej Pogačar en Jonas Vingegaard, op dat moment de nummers 1 en 2 in de Tour de France. Dit heeft het Franse Openbaar Ministerie aan persbureau AFP bevestigd, na eerdere berichtgeving door de krant L'Équipe. Volgens de Franse sportwetgeving mogen zulke controles enkel bij "ernstige en consistente vermoedens".
17 uur geledenÉVIAN-LES-BAINS (ANP/BELGA) - Wielrenner Remco Evenepoel gaat "niet zweven" nu hij de tweede plaats in de Tour de France bezet. De 26-jarige Belg van Red Bull-Bora-hansgrohe richt zich op het verdedigen van zijn positie en de tijdrit van dinsdag. Dat zei de tweevoudig olympisch kampioen maandag op de rustdag tijdens een online persmoment van zijn ploeg.
19 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Proftennissters moeten vanaf dinsdag een eenmalige genetische test ondergaan om mee te mogen doen aan de WTA-tour. De Women's Tennis Association (WTA) heeft bekendgemaakt dat de richtlijnen voor deelname zijn aangepast.
22 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is verder gezakt op de wereldranglijst. De 30-jarige Nederlander leverde negen plaatsen in en is nu de mondiale nummer 66. Botic van de Zandschulp blijft op de 55e plaats de beste Nederlander. Die positie nam hij een week eerder ook in.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Atleet Niels Laros komt dit seizoen niet meer in actie. De 21-jarige Oosterhouter heeft opnieuw last gekregen van zijn achillespees, meldt hij op Instagram.
1 dag geleden