Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatssters derde achter Canada en Japan op ploegachtervolging

Schaatssters derde achter Canada en Japan op ploegachtervolging

TOMASZÓW MAZOWIECKI (ANP) - Nederland heeft bij de eerste wereldbeker schaatsen in Polen met brons genoegen moeten nemen op de ploegachtervolging voor vrouwen. Het team van bondscoach Jan Coopmans finishte na zes ronden in een tijd van 3.02,69.

Canada (3.00,28) en olympisch kampioen Japan (3.01,51) waren sneller. Beide landenteams hebben een Nederlandse coach. Remmelt Eldering leidt de Canadese ploeg en Johan de Wit heeft de Japanse selectie onder zijn hoede.

Namens Oranje kwamen Ireen Wüst, Antoinette de Jong en Irene Schouten in actie. Dat drietal veroverde vorig seizoen de wereldtitel op dit onderdeel.

Chaotisch

De massastart in Polen verliep chaotisch, zoals wel vaker op dit onderdeel. Door een vroege ontsnapping van drie rijders ontstond een onoverzichtelijke situatie, zeker nadat het peloton op een ronde was gezet. De Japanner Masahito Obayashi won, gevolgd door de Rus Roeslan Zakharov en de Pool Zbigniew Brodka. Jorrit Bergsma finishte in de middenmoot.

Nederlands kampioen Bart Hoolwerf wist zich niet voor de finale te plaatsen. De nieuwkomer eindigde eerder op zaterdag in de eerste halve eindstrijd als twaalfde. De eerste acht gingen naar de finale.

Op de vijf onderdelen die zaterdag in Polen werden afgewerkt, behaalde de Nederlandse schaatsploeg alleen op de ploegachtervolging een medaille.

Meer uit Sport

Sinner wint in Rome vijfde masterstoernooi van 2026

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.

13 uur geleden
Di Giannantonio wint GP van Catalonië na chaotische race

BARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.

14 uur geleden
Vingegaard boekt tweede ritzege Giro, Eulálio behoudt roze trui

CORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.

15 uur geleden
Verstappen sluit 24 uur van Nürburgring na pech af op 38e plaats

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.

17 uur geleden
Wielrenster Bredewold wint Ronde van Baskenland voor vrouwen

SAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.

18 uur geleden
Verstappen lijkt na probleem zege Nürburgring te kunnen vergeten

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.

20 uur geleden
Verstappen rijdt 's nachts goede stint bij 24 uur van Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.

1 dag geleden