Schaatsster Wüst wel van start op NK sprint
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Ireen Wüst doet komend weekeinde in Thialf mee aan de NK sprint. Vorige week moest Wüst de NK allround overslaan vanwege een blaasontsteking. Zaterdag en zondag wordt in Thialf gestreden om de Nederlandse titels. Zowel de mannen als de vrouwen rijden twee keer de 500 en twee keer de 1000 meter.
"We kunnen weer! Mijn herstel is goed gegaan de afgelopen dagen en ik kan van start tijdens het NK sprint dit weekend", aldus de 34-jarige Brabantse. "Toekijken vorige week was frustrerend, maar dat is geweest. Kan niet wachten om mezelf weer te testen op het ijs."
Wüst veroverde in 2017 de Nederlandse sprinttitel. Vorig jaar ging de titel voor de tweede keer naar Letitia de Jong, die in 2018 ook al de beste sprintster was.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is weer de beste Nederlandse tennisser. De 30-jarige Haarlemmer zakte op de maandag uitgebrachte wereldranglijst één positie, van 66 naar 67. Botic van de Zandschulp, die vorige week in Estoril al in de eerste ronde werd uitgeschakeld, viel terug van de 55e naar de 69e plaats.
34 minuten geledenPARIJS (ANP) - Remco Evenepoel is trots op zijn tweede plek in de Tour de France achter Tadej Pogačar, die met zijn vijfde eindzege gedeeld recordhouder is geworden in de Tour. Dat zei de Belg zondagavond op de persconferentie na de slotetappe in Parijs.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Tadej Pogačar wil zichzelf niet de druk van het schrijven van geschiedenis opleggen. Dat maakte de Sloveen zondagavond duidelijk tijdens de persconferentie na zijn vijfde eindzege in de Tour de France, waarmee hij gedeeld recordhouder is geworden in de belangrijkste wielerwedstrijd ter wereld.
11 uur geledenESTORIL (ANP/BELGA) - Luca Van Assche heeft het tennistoernooi van Estoril gewonnen. De 22-jarige Fransman rekende in de finale af met de 21-jarige Belg Alexander Blockx. Het werd 6-4 4-6 7-5.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Mathieu van der Poel dacht al een jaar aan winnen in de Tour de France op de Champs-Élysées. Dat zei de Nederlander na zijn zege in de slotetappe van de Tour in het flashinterview.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - De Mexicaan Isaac Del Toro heeft het jongerenklassement van de Tour de France gewonnen. De 22-jarige renner van UAE Team Emirates zette zaterdag in de koninginnenrit al een grote stap naar de eindwinst van de witte trui door bijna 2 minuten te pakken op de 19-jarige Fransman Paul Seixas. Zondag kwam zijn trui ondanks een lekke band niet meer in gevaar, omdat halverwege de etappe de tijdsverschillen werden opgenomen. Lenny Martinez (Frankrijk) is derde geworden in het jongerenklassement.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Tadej Pogačar (27) heeft zondag voor de derde keer op rij en voor de vijfde keer in zijn carrière de Tour de France gewonnen. Daarmee is de Sloveen gedeeld recordhouder geworden in de grootste wielerwedstrijd ter wereld met Jacques Anquetil, Eddy Merckx, Bernard Hinault en Miguel Induráin.
12 uur geleden