Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Wüst na unieke prestatie: dit is toch ongelooflijk?

Schaatsster Wüst na unieke prestatie: dit is toch ongelooflijk?

BEIJING (ANP) - Het besef van de historische prestatie die ze net heeft geleverd op de door haar gewonnen olympische 1500 meter in Beijing, komt langzaam binnen bij schaatsster Ireen Wüst. "Ik zit behoorlijk vol emotie. Ik heb het idee dat ik in een droom zit. In een soort fantastische film", zei ze tegen de NOS. "Gaandeweg heb ik behoorlijk veel interviews en vragen gehad nu en dan daalt het zo langzaamaan in wat ik eigenlijk gedaan heb. Dat is best wel uniek."

Op de vraag wat ze dan net gedaan heeft, antwoordde Wüst: "Voor de vijfde Olympische Spelen op rij goud gewonnen en mijn zesde in totaal. En dan sta je als 19-jarig broekie te schreeuwen voor jou in Turijn. Dat doe ik dan zestien jaar later op mijn 35e nog een keer: dit is toch ongelooflijk, Bert?", zei de olympisch kampioene tegen NOS-verslaggever Bert Maalderink.

Tijdens de race van haar grootste concurrente Miho Takagi, die tweede werd, ging Wüst "wel helemaal kapot". "Het is dan weer retespannend. Miho zit onder je tijd, op je tijd, boven je tijd. Als het dan weer lukt… Slaat helemaal nergens op! Een toprace op het juiste moment."

Echt emotioneel werd Wüst toen haar overleden hartsvriendin en oud-schaatsster Paulien van Deutekom ter sprake kwam. "Je mist nu eerst je familie, je vrienden. Mijn vriendin. En natuurlijk ook wel Paulien", waarna de Brabantse vanwege de tranen even niet verder kan praten. Van Deutekom overleed begin 2019 op 37-jarige leeftijd. "Je mist haar natuurlijk nog gewoon elke dag. Op momenten zoals deze extra erg. Dit zijn die momenten waarop je normaal schreeuwend met elkaar aan de telefoon zou hangen. Dat kan dan even niet. Misschien viert ze daarboven wel een feestje", besloot Wüst haar verhaal met een glimlach.

Meer uit Sport

Seixas (19) wint Ronde van Baskenland, slotrit voor August

BERGARA (ANP) - Paul Seixas heeft met de zege van de Ronde van Baskenland als eerste Franse wielrenner in negentien jaar een etappekoers in de WorldTour gewonnen. De zelf pas 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM zag zijn leidende positie in de slotrit van Goizper-Antzuola naar Bergara niet meer in gevaar komen. De ritzege ging naar de Amerikaan Andrew August van Ineos Grenadiers, Frank van den Broek eindigde als derde.

50 minuten geleden
Waterpoloërs verliezen in World Cup opnieuw van Servië

ALEXANDROUPOLIS (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben in de World Cup hun vijfde nederlaag geleden. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic wist voor de tweede keer dit toernooi niet van Servië te winnen. In de 'verliezerspoule' werd het 16-12.

1 uur geleden
Sinner laat Zverev kansloos en bereikt finale masters Monte Carlo

MONTE CARLO (ANP) - Jannik Sinner heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Italiaanse tennisser was in de halve finale veel te sterk voor Alexander Zverev. Sinner rekende binnen anderhalf uur in twee sets af met de Duitse nummer drie van de wereld: 6-1 6-4.

3 uur geleden
Marathon Parijs vestigt record met 60.000 deelnemers

PARIJS (ANP) - De marathon van Parijs verwelkomt zondag een recordaantal van 60.000 deelnemers. De Franse hoofdstad kan wedijveren met de marathons van New York en Londen, die ook zulke aantallen tellen. Opmerkelijk is dat er steeds meer vrouwelijke deelnemers zijn; van 25 procent in 2022 naar 33 procent in de komende editie.

6 uur geleden
NBA-vedette James bereikt nieuwe mijlpaal met 12.000 assists

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse basketballer LeBron James heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn imposante carrière. De 41-jarige forward van Los Angeles Lakers passeerde in de NBA-wedstrijd tegen Phoenix Suns de grens van 12.000 assists. Hij is daarmee de vierde speler in de historie van de NBA die dat is gelukt.

9 uur geleden
Golfer McIlroy neemt historisch grote voorsprong in Masters

AUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy staat na een indrukwekkende tweede ronde met een ruime voorsprong aan de leiding in de negentigste editie van de Masters. De Noord-Ierse golfer sloeg na een tweede ronde van 65 slagen een gat van zes slagen met zijn eerste concurrenten. Niet eerder in de historie van de Masters nam een speler zo'n grote voorsprong na 36 van de 72 holes.

10 uur geleden
Tennissters voorkomen degradatie in Billie Jean King Cup

OEIRAS (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben degradatie uit groep 1 van de Europees-Afrikaanse zone in de Billie Jean King Cup voorkomen. Het team van captain Kiki Bertens won in het Portugese Oeiras met 2-0 van Noorwegen.

20 uur geleden