
Schaatsster Wüst met vertrouwen laatste olympische jaar in
RIJSSEN (ANP) - Ireen Wüst wil nog een keer om de medailles strijden op de Olympische Spelen. De 35-jarige schaatsster richt zich voor de Spelen van Beijing in februari vooral op de 1500 meter en de ploegachtervolging. "En mogelijk in het kielzog daarvan ook de 1000 meter en de 3000 meter", zei de schaatsster van Team Reggeborgh tijdens de teampresentatie.
Wüst is de meest succesvolle olympische atlete van Nederland met vijf gouden, vijf zilveren en een bronzen medaille. Ze haalde bij vier Olympische Spelen op rij een individuele olympische titel en won een keer goud op de ploegachtervolging. Bij Reggeborgh bereidt ze zich in gezelschap van drie jonge ploeggenotes Femke Kok, Michelle de Jong en Marrit Fledderus voor op haar laatste olympische seizoen.
"Ik heb geen beperkingen of blessures waardoor ik merk dat ik ouder word. Ik voel me fysiek goed en ga mijn uiterste best doen om me te plaatsen", zegt de ervaren schaatsster die binnenkort start op haar negentiende NK Afstanden. "Wat dat betreft heb ik er vertrouwen in."
Meer uit Sport
LIWA PALACE (ANP) - De Italiaanse wielrenner Jonathan Milan heeft de eerste etappe van de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten gewonnen. De rijder van Lidl - Trek was na een rit over 134 kilometer van Madinat Zayed Shams Solar Park naar Liwa Palace de snelste in de massasprint. De Belg Jasper Philipsen kwam als tweede over de meet, maar hij werd vrijwel direct na afloop teruggezet in de uitslag om hinderen. De Nieuw-Zeelander Finn Fisher-Black schoof op naar de tweede plaats.
19 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen is nieuwsgierig naar het vaderschap, al denkt hij niet dat het veel invloed zal hebben op zijn prestaties in de Formule 1. "Eerlijk gezegd hoop ik niet dat er veel verandert. Wat betreft het rijden zal dat denk ik niet het geval zijn", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik op het seizoen op Verstappen.com.
22 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse wielrenner Geraint Thomas (Ineos Grenadiers) heeft bevestigd dat hij eind dit jaar een punt zet achter zijn carrière als profrenner. "Ik denk dat het tijd is dat we het officieel maken", schrijft de oud-winnaar van de Tour de France op zijn sociale media. "Dit wordt inderdaad mijn laatste jaar in het peloton. Het is toch allemaal niet zo slecht geweest? Nooit had ik durven dromen dat ik negentien jaar prof kon zijn. Er zal veel tijd zijn om terug te blikken, maar eerst komen er nog belangrijke races aan."
1 dag geledenBUENOS AIRES (ANP) - Tennisser Joao Fonseca heeft zijn eerste titel op de ATP Tour binnen. Het 18-jarige Braziliaanse toptalent versloeg in de finale in Buenos Aires in Argentinië thuisspeler Francisco Cerundolo. Het werd 6-4 7-6 (1).
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft op de massastart haar derde nationale schaatstitel van het weekend gegrepen. De 26-jarige schaatsster van AH-Zaanlander was in Heerenveen Kim Talsma en Bente Kerkhoff te snel af.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Joy Beune denkt dat ze haar trainingsschema misschien verkeerd heeft opgebouwd nu ze haar wereldtitel op de 5000 meter niet kan verdedigen. De 25-jarige schaatsster uit Borne greep zondag in Heerenveen met een vierde plek op de NK naast een van de twee tickets voor de WK van volgende maand in het Noorse Hamar.
1 dag geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de World Tour in Milaan genoegen moeten nemen met een bronzen medaille op de 500 meter. De 23-jarige Nederlandse zag de overwinning naar de Amerikaanse Kristen Santos-Griswold gaan. Arianna Fontana uit Italië eindigde als tweede.
1 dag geleden