Schaatsster Wüst is blij dat ze 'in de matrix' staat
HEERENVEEN (ANP) - Ireen Wüst is met haar derde plaats op de 1000 meter nog niet officieel zeker van kwalificatie voor de Spelen van Beijing, maar zij heeft er vertrouwen in dat het genoeg is. "Ik zit erbij en sta in de matrix", zei de 35-jarige schaatsster over de selectievolgorde die bepaalt wie er naar de Spelen mag. Ze hoopt in China voor de vijfde keer deel te nemen aan de Olympische Spelen.
"Het was niet echt een goede rit en ik zat er niet lekker in. Dit is eigenlijk ook een nare wedstrijd om te rijden", zei de ervaren schaatsster die al vijf gouden medailles heeft vergaard. "Er waren foutjes en je hoort dingen die je normaal niet hoort. Deze wedstrijd leent zich er niet voor om zonder publiek te rijden", zei ze over de lege schaatstempel Thialf, waar vanwege de coronapandemie opnieuw geen publiek welkom was.
Met haar vorm zit het wel goed, denkt Wüst die zich voor de Spelen vooral wil richten op de 1000 en 1500 meter en de ploegachtervolging. "Morgen rijd ik een 3000 meter. Daar sta ik heel onbevangen aan de start, omdat het niet het doel is om me te plaatsen. Dan een dagje rust en dan de 1500 meter."
De 3000 meter rijdt ze vooral ook met het oog op de ploegachtervolging. "Ik kan een goede 3000 meter rijden en wie weet, op een gekke dag rijd ik me er nog tussen ook" zei ze. "Ik blijf het natuurlijk een mooie afstand vinden met mijn geschiedenis." Wüst werd op haar eerste Spelen in 2006 in Turijn olympisch kampioene op de 3000 meter en acht jaar later in Sotsji pakte ze er opnieuw goud.
Meer uit Sport
HULST (ANP) - Lucinda Brand (36) is voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. In het Zeeuwse Hulst was ze de sterkste na een duel met haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado. Puck Pieterse maakte als derde het Nederlandse podium compleet.
31 minuten geledenMIAMI (ANP) - De Nederlandse honkbalinternationals Kenley Jansen (38) en Antwone Kelly (22) hebben zelf laten weten dat ze namens het Koninkrijksteam meedoen aan de World Baseball Classic. Beide pitchers zijn professioneel honkballer in de Verenigde Staten en gelden als belangrijke krachten voor Oranje. Het Koninkrijksteam begint op 6 maart in Miami tegen Venezuela aan het toernooi.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).
4 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Neal Skupski en Christian Harrison hebben het dubbelspel op de Australian Open gewonnen. De Brit en de Amerikaan versloegen de Australiërs Jason Kubler en Marc Polmans in de finale: 7-6 (4) 6-4.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag aangekondigd dat er een IndyCar-race in het centrum van Washington zal plaatsvinden. De 'Freedom 250 Grand Prix' zou in augustus moeten worden verreden. Dat zou passen bij de vieringen rond het 250-jarig bestaan van de Verenigde Staten.
15 uur geleden