Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Wüst is blij dat ze 'in de matrix' staat

Schaatsster Wüst is blij dat ze 'in de matrix' staat

HEERENVEEN (ANP) - Ireen Wüst is met haar derde plaats op de 1000 meter nog niet officieel zeker van kwalificatie voor de Spelen van Beijing, maar zij heeft er vertrouwen in dat het genoeg is. "Ik zit erbij en sta in de matrix", zei de 35-jarige schaatsster over de selectievolgorde die bepaalt wie er naar de Spelen mag. Ze hoopt in China voor de vijfde keer deel te nemen aan de Olympische Spelen.

"Het was niet echt een goede rit en ik zat er niet lekker in. Dit is eigenlijk ook een nare wedstrijd om te rijden", zei de ervaren schaatsster die al vijf gouden medailles heeft vergaard. "Er waren foutjes en je hoort dingen die je normaal niet hoort. Deze wedstrijd leent zich er niet voor om zonder publiek te rijden", zei ze over de lege schaatstempel Thialf, waar vanwege de coronapandemie opnieuw geen publiek welkom was.

Met haar vorm zit het wel goed, denkt Wüst die zich voor de Spelen vooral wil richten op de 1000 en 1500 meter en de ploegachtervolging. "Morgen rijd ik een 3000 meter. Daar sta ik heel onbevangen aan de start, omdat het niet het doel is om me te plaatsen. Dan een dagje rust en dan de 1500 meter."

De 3000 meter rijdt ze vooral ook met het oog op de ploegachtervolging. "Ik kan een goede 3000 meter rijden en wie weet, op een gekke dag rijd ik me er nog tussen ook" zei ze. "Ik blijf het natuurlijk een mooie afstand vinden met mijn geschiedenis." Wüst werd op haar eerste Spelen in 2006 in Turijn olympisch kampioene op de 3000 meter en acht jaar later in Sotsji pakte ze er opnieuw goud.

Meer uit Sport

Verstappen kijkt 10 jaar na eerste zege uit naar GP in Barcelona

BARCELONA (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar de aankomende Grote Prijs van Barcelona-Catalonië, op het circuit waar hij in 2016 zijn eerste zege in de Formule 1 boekte. De viervoudig wereldkampioen wil zich dit weekend bovendien herpakken na de teleurstelling van de Grote Prijs van Monaco. Hij viel afgelopen zondag al in de eerste ronde uit.

1 uur geleden
Hockeyster Post fit voor Pro League-duels Oranje in Rotterdam

UTRECHT (ANP) - Bondscoach Raoul Ehren van de Nederlandse hockeysters heeft Lisa Post opgenomen in zijn selectie voor de vier Pro League-wedstrijden in juni in Rotterdam. De speelster van SCHC komt terug van een blessure. Josine Koning, Noor van den Nieuwenhof en Guusje Moes ontbreken door blessures.

1 uur geleden
Volop protesten in Mexico-Stad in aanloop naar WK-opening

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico maakt zich in een hoofdstad vol protesten op voor de openingswedstrijd van het WK voetbal. Twee dagen voor het eerste duel tussen Mexico en Zuid-Afrika zijn sommige wegen naar het Mexico City Stadium geblokkeerd door een demonstratie van een onderwijsvakbond. Van totale chaos is echter geen sprake. Het stadion is nog steeds bereikbaar voor media en vrijwilligers, die hun accreditaties moeten ophalen.

14 uur geleden
Serena Williams maakt comeback met zege in dubbelspel op Queen's

LONDEN (ANP/AFP) - Serena Williams heeft haar comeback in het internationale tenniscircuit gemaakt met een overwinning in het dubbelspel. De 44-jarige Amerikaanse won in de eerste ronde van het grastoernooi van Queen's in Londen met de 19-jarige Canadese Victoria Mboko van de Amerikaanse Nicole Melichar-Martinez en Erin Routliffe uit Nieuw-Zeeland: 7-6 (2) 6-2.

15 uur geleden
Visma - Lease a Bike wint ploegentijdrit met Jorgenson

PERREUX (ANP) - De wielrenners van Visma - Lease a Bike hebben de ploegentijdrit in de Tour Auvergne-Rhône-Alpes, voorheen het Critérium du Dauphiné, gewonnen. De Amerikaan Matteo Jorgenson was na 28,4 kilometer met start en finish in Perreux 9 seconden sneller dan de Brit Oscar Onley en de Fransman Kévin Vauquelin van Netcompany Ineos.

19 uur geleden
Tennisser De Jong stormt top 100 binnen, Zverev blijft derde

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is op de ATP-ranglijst met 23 plekken gestegen naar plaats 83. De Nederlander bereikte op Roland Garros als qualifier de vierde ronde door onder meer af te rekenen met oud-winnaar Stan Wawrinka. In de vierde ronde bleek de Duitse latere winnaar Alexander Zverev zijn eindstation.

1 dag geleden
Zverev na eerste grandslamzege: eindelijk een gelukkig einde

PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.

2 dagen geleden