Schaatsster Wüst grijpt naast plek in atletencommissie IOC
BEIJING (ANP) - Ireen Wüst heeft geen plek kunnen bemachtigen in de atletencommissie van het Internationaal Olympisch Comité (IOC). De 35-jarige schaatsster was door sportkoepel NOC*NSF en de Nederlandse atletencommissie voorgedragen, maar kreeg niet genoeg stemmen om één van de twee beschikbare plaatsen in te nemen.
De Franse biatleet Martin Fourcade en de Zweedse skiester Frida Hansdotter werden door hun collega-sporters wel gekozen. Zij gaan voor acht jaar de atletencommissie in, die de belangen van de sporters behartigt. Van de bijna 2900 stemgerechtigde sporters bracht ruim 80 procent een stem uit.
Fourcade (33) ontving de meeste stemmen: 971. Hansdotter (36) eindigde als tweede met 694 stemmen. Wüst kreeg 338 stemmen, waarmee ze op de vijfde plaats eindigde. Zestien sporters hadden zich kandidaat gesteld voor een plek in de atletencommissie van het IOC.
De Brabantse schaatsster veroverde vorige week in Beijing op de 1500 meter haar zesde olympische titel. Wüst werd de eerste wintersporter met een gouden medaille op vijf Spelen. Ze sluit haar olympische carrière donderdag af op de 1000 meter. Wüst vond het een eer dat ze was voorgedragen door NOC*NSF. "Door mijn deelname aan vier Olympische Spelen weet ik als geen ander wat atleten nodig hebben om op het hoogste niveau te presteren", zei de schaatsster eind vorig jaar. "Als lid van de atletencommissie wil ik het verschil maken en ervoor zorgen dat de stem van de sporters duidelijk wordt gehoord en dat we de volgende generatie sporters kunnen helpen hun olympische droom waar te maken."
Meer uit Sport
PRAAG (ANP) - De Japanse kunstschaatsster Kaori Sakamoto (25) heeft haar carrière in stijl afgesloten. In Praag werd ze voor de vierde keer wereldkampioen. Haar landgenote Mone Chiba werd tweede, het brons was voor Nina Pinzarrone uit België.
2 uur geledenHARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel dacht te worden ingelopen vlak voor de finish van de E3 Saxo Classic in Harelbeke. Doordat de achtervolgers even twijfelden, kon hij alsnog voor de derde keer op rij de Vlaamse koers winnen. "Ik ben heel blij met de overwinning, maar het kostte heel veel energie", zei hij in het flashinterview.
6 uur geledenHARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor de derde keer op rij de E3 Saxo Classic op zijn naam geschreven. De 31-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech kwam na 208,5 kilometer na een lange solo aan in Harelbeke, waarin hij in de finale vier achtervolgers net voorbleef. De Noor Per Strand Hagenes werd tweede en de Belg Florian Vermeersch derde.
6 uur geledenLA MOLINA/COLL DE PAL (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de vijfde etappe van de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike kwam op de Coll de Pal in zijn eentje als eerste over de streep. Vingegaard nam de leiding in het klassement over van de Fransman Dorian Godon (Ineos Grenadiers).
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) gefeliciteerd met de beslissing van donderdag om transgender vrouwen uit te sluiten van deelname in de vrouwencategorie bij de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen.
11 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Oranje-international Ceddanne Rafaela is het nieuwe MLB-seizoen met de honkballers van Boston Red Sox begonnen met een overwinning bij Cincinnati Reds. De negenvoudig kampioen was in Ohio met 3-0 te sterk voor de thuisploeg.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nederland organiseert het EK hockey voor mannen en vrouwen in 2029. Dat maakte de Nederlandse hockeybond (KNHB) vrijdag bekend. Het evenement vindt plaats in het Wagener Stadion in Amstelveen.
12 uur geleden