Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Wiklund houdt Schouten van titel op 3000 meter

Schaatsster Wiklund houdt Schouten van titel op 3000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Ragne Wiklund heeft Irene Schouten bij de WK afstanden in Heerenveen van de wereldtitel op de 3000 meter gehouden. De 22-jarige Noorse was in Thialf met 3,56,86 sneller dan de regerend olympisch kampioene, die met 3.57,40 het zilver greep. De Tsjechische Martina Sablikova won het brons.

Titelverdedigster Antoinette Rijpma-de Jong moest met een tijd van 4.02,11 genoegen nemen met de zevende plek. Joy Beune greep met een tijd van 3.59,18 net naast de medailles. Ze eindigde op de vierde plaats.

Schouten moest al in de vijfde rit tegen Magdalena Czyszczon rijden. De Noord-Hollandse nam al vroeg afstand van de Poolse en hield de ronden tot op het einde laag in de 31 seconden wat leidde tot de eerste tijd onder de 4 minuten.

Marge te groot

Rijpma-De Jong begon daarna sneller in de rit tegen Nadezjda Morozova uit Kazachstan. In de laatste deel van de race liepen de rondetijden van de Friezin echter flink op en bleef ze ver van de tijd van Schouten.

Schouten moest daarna toekijken of Wiklund aan haar tijd kon komen. De Noorse, die het hele seizoen al sterk is op de 3000 meter, begon iets sneller en kon die rondetijden goed vasthouden. Pas op het einde van de rit gaf ze iets toe op Schouten, maar haar marge was groot genoeg om haar eerste titel op de 3000 meter te pakken. Ze werd in 2021 wereldkampioene op de 1500 meter.

Beune net buiten podium

Joy Beune startte snel tegen Sablikova en nam een grote voorsprong. De Tsjechische kwam in de slotronde echter onderdoor en bleef de schaatsster van Team IKO nipt voor met 3.58,35. Beune eindigde daardoor net buiten het podium.

Meer uit Sport

Golfer Rory McIlroy wint de Masters voor tweede jaar op rij

AUGUSTA (ANP/AFP/RTR) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.

4 uur geleden
Sinner voert ATP-ranglijst weer aan, Van de Zandschulp 49e

LONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner voert weer de wereldranglijst aan. De Italiaan nam de leidende positie over van de Spanjaard Carlos Alcaraz, nadat hij zijn rivaal had verslagen in de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo (7-6 (5) 6-3). Botic van de Zandschulp is gestegen naar de 49e plaats.

5 uur geleden
Golfer Rory McIlroy wint de Masters voor tweede jaar op rij

AUGUSTA (ANP/AFP) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.

11 uur geleden
Wielrenster Koch verslaat Vos en wint Parijs-Roubaix

ROUBAIX (ANP) - Franziska Koch heeft Parijs-Roubaix gewonnen. De Duitse wielrenster van FDJ United-SUEZ versloeg Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot in een sprint op de wielerbaan van Roubaix. Ploeggenoten Vos en Ferrand-Prévot waren er niet in geslaagd de Duitse renster te lossen.

20 uur geleden
Sinner verslaat Alcaraz in finale van Monaco en is weer nummer 1

MONACO (ANP) - Jannik Sinner is na zijn overwinning in de finale van de Monte Carlo Masters weer de nummer 1 van de wereldranglijst. De 24-jarige Italiaan rekende op het gravel van Monaco in twee sets af met zijn grote rivaal Carlos Alcaraz: 7-6 (5) 6-3. Het was de eerste keer dat Sinner een groot graveltoernooi op zijn naam wist te schrijven.

20 uur geleden
Van der Poel: mijn koers was voorbij in Bos van Wallers

ROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel is er door lekke banden niet in geslaagd voor de vierde keer op rij Parijs-Roubaix te winnen. Hij kon in een lange achtervolging door lekke banden niet meer bij de koplopers geraken en eindigde als vierde. "Mijn koers was over in het Bos, ik heb er alles aan gedaan, maar net niet", reageerde de drievoudig winnaar bij de NOS op zijn lekke banden op de beruchte kasseistrook Bos van Wallers.

20 uur geleden
Van Aert klopt Pogacar in Parijs-Roubaix, Van der Poel vierde

ROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.

21 uur geleden