Schaatsster Wiklund houdt Schouten van titel op 3000 meter
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Ragne Wiklund heeft Irene Schouten bij de WK afstanden in Heerenveen van de wereldtitel op de 3000 meter gehouden. De 22-jarige Noorse was in Thialf met 3,56,86 sneller dan de regerend olympisch kampioene, die met 3.57,40 het zilver greep. De Tsjechische Martina Sablikova won het brons.
Titelverdedigster Antoinette Rijpma-de Jong moest met een tijd van 4.02,11 genoegen nemen met de zevende plek. Joy Beune greep met een tijd van 3.59,18 net naast de medailles. Ze eindigde op de vierde plaats.
Schouten moest al in de vijfde rit tegen Magdalena Czyszczon rijden. De Noord-Hollandse nam al vroeg afstand van de Poolse en hield de ronden tot op het einde laag in de 31 seconden wat leidde tot de eerste tijd onder de 4 minuten.
Marge te groot
Rijpma-De Jong begon daarna sneller in de rit tegen Nadezjda Morozova uit Kazachstan. In de laatste deel van de race liepen de rondetijden van de Friezin echter flink op en bleef ze ver van de tijd van Schouten.
Schouten moest daarna toekijken of Wiklund aan haar tijd kon komen. De Noorse, die het hele seizoen al sterk is op de 3000 meter, begon iets sneller en kon die rondetijden goed vasthouden. Pas op het einde van de rit gaf ze iets toe op Schouten, maar haar marge was groot genoeg om haar eerste titel op de 3000 meter te pakken. Ze werd in 2021 wereldkampioene op de 1500 meter.
Beune net buiten podium
Joy Beune startte snel tegen Sablikova en nam een grote voorsprong. De Tsjechische kwam in de slotronde echter onderdoor en bleef de schaatsster van Team IKO nipt voor met 3.58,35. Beune eindigde daardoor net buiten het podium.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Formule 1-races worden volgend jaar gemiddeld 15 kilometer korter. Dat heeft de internationale autosportfederatie FIA besloten tijdens een bijeenkomst in Londen. De totale lengte van een race gaat terug van 305 kilometer naar 290 kilometer; dat komt neer op twee of drie rondes minder. Dat is afhankelijk van de lengte van het circuit.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - De 38-jarige Wout Poels is aangewezen als kopman van de Nederlandse ploeg voor de EK wielrennen in oktober in het Sloveense Ljubljana. De ervaren klimmer voert een jonge ploeg aan met daarin ook debutanten, meldt wielerbond KNWU.
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Jacco Verhaeren vertrekt aan het einde van het jaar als hoofd van het sportmanagementteam van de Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike. De oud-zwemcoach was sinds juni van 2024 werkzaam in het sportief management van de ploeg.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - De raad van toezicht van wielerbond KNWU zal Dorkas Koenen tijdens de ledenraad van 28 oktober voordragen als nieuwe directeur-bestuurder. Dat maakte de KNWU maandag bekend. Koenen moet de opvolger worden van Maurice Leeser, die in juni afscheid nam. Andreas Roodbeen is sindsdien tijdelijk directeur-bestuurder.
14 uur geledenMONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel zag tijdens de WK wielrennen in Montreal precies gebeuren waar hij op hoopte. De Belgische olympisch kampioen veroverde met overmacht als eerste renner ooit zijn vierde wereldtitel op rij in het tijdrijden. "Dat was mijn doel hier en dat gaf me veel motivatie. Ik ben heel blij, dit is een prachtige ervaring", zei de 26-jarige Evenepoel in zijn eerste reactie.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel is als eerste wielrenner ooit voor de vierde keer op rij wereldkampioen tijdrijden geworden. De Belgische olympisch kampioen maakte in het Canadese Montreal zijn favorietenrol waar en rekende overtuigend af met tweevoudig wereldkampioen Filippo Ganna. De 30-jarige Italiaan moest na 39 grotendeels vlakke kilometers bijna een minuut toegeven op zijn vier jaar jongere rivaal. De Franse revelatie Paul Seixas werd derde.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Bondscoach Laurens ten Dam overweegt zich met de wielrensters in de toekomst intensiever voor te bereiden op de wereldkampioenschappen. Dat zei de oud-wielrenner na de teleurstellende tijdrit in Montreal, waar podiumkandidaten Demi Vollering en Lieke Nooijen als achtste en twaalfde eindigden.
1 dag geleden