Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Wiklund houdt Schouten van titel op 3000 meter

Schaatsster Wiklund houdt Schouten van titel op 3000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Ragne Wiklund heeft Irene Schouten bij de WK afstanden in Heerenveen van de wereldtitel op de 3000 meter gehouden. De 22-jarige Noorse was in Thialf met 3,56,86 sneller dan de regerend olympisch kampioene, die met 3.57,40 het zilver greep. De Tsjechische Martina Sablikova won het brons.

Titelverdedigster Antoinette Rijpma-de Jong moest met een tijd van 4.02,11 genoegen nemen met de zevende plek. Joy Beune greep met een tijd van 3.59,18 net naast de medailles. Ze eindigde op de vierde plaats.

Schouten moest al in de vijfde rit tegen Magdalena Czyszczon rijden. De Noord-Hollandse nam al vroeg afstand van de Poolse en hield de ronden tot op het einde laag in de 31 seconden wat leidde tot de eerste tijd onder de 4 minuten.

Marge te groot

Rijpma-De Jong begon daarna sneller in de rit tegen Nadezjda Morozova uit Kazachstan. In de laatste deel van de race liepen de rondetijden van de Friezin echter flink op en bleef ze ver van de tijd van Schouten.

Schouten moest daarna toekijken of Wiklund aan haar tijd kon komen. De Noorse, die het hele seizoen al sterk is op de 3000 meter, begon iets sneller en kon die rondetijden goed vasthouden. Pas op het einde van de rit gaf ze iets toe op Schouten, maar haar marge was groot genoeg om haar eerste titel op de 3000 meter te pakken. Ze werd in 2021 wereldkampioene op de 1500 meter.

Beune net buiten podium

Joy Beune startte snel tegen Sablikova en nam een grote voorsprong. De Tsjechische kwam in de slotronde echter onderdoor en bleef de schaatsster van Team IKO nipt voor met 3.58,35. Beune eindigde daardoor net buiten het podium.

Meer uit Sport

Oud-winnaar De Minaur doet weer mee aan tennistoernooi Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.

8 uur geleden
Wielerploeg Visma bevestigt vertrek sportief directeur Niermann

DEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.

8 uur geleden
Shorttracker De Laat (31) beëindigt carrière

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.

8 uur geleden
Andrejeva (19) speelt ervaren Cîrstea (36) weg op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.

9 uur geleden
EK waterpolo voor vrouwen in 2028 opnieuw in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.

9 uur geleden
Sabalenka verslaat Osaka en bereikt kwartfinale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.

23 uur geleden
3x3-basketbalteams beginnen WK met twee overwinningen

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.

1 dag geleden