Schaatsster Voskamp verovert zilver op 500 meter in Nagano
NAGANO (ANP) - Dione Voskamp heeft bij de wereldbeker schaatsen in Nagano zilver veroverd op de 500 meter. De 27-jarige schaatsster versloeg in haar rit Jutta Leerdam en kwam tot 37,84. Alleen olympisch kampioene Erin Jackson was met 37,78 sneller. De Amerikaanse Kimi Goetz pakte met 37,98 het brons. Het is voor Voskamp de eerste individuele medaille in de wereldbeker.
Leerdam kende geen goede start en kwam tot 38,28. Daarmee werd ze dertiende. Afgelopen vrijdag was Leerdam op de eerste wedstrijd op de 500 meter nog de beste Nederlandse op de zevende plaats, vlak voor Voskamp.
Suzanne Schulting, drievoudig olympisch kampioene shorttrack, eindigde met een tijd van 38,09 als zevende. Naomi Verkerk was met 38,06 iets sneller en werd zesde.
Eerder op de dag zette Michelle de Jong met 38,58 de beste tijd neer in de B-groep. Daardoor keert ze bij de volgende wereldbekerwedstrijd in Beijing weer terug in de A-groep.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttrackster Michelle Velzeboer is op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwartfinale van de 1500 meter. De 22-jarige Nederlandse ging in de laatste ronde onderuit en eindigde daardoor niet bij de eerste drie. Dat was nodig om een ronde verder te mogen.
25 minuten geledenMILAAN (ANP) - Al het vechten is eindelijk beloond voor Antoinette Rijpma-de Jong. De 30-jarige Friezin had al vijf olympische medailles - twee keer zilver, drie keer brons - maar veroverde op de Spelen van Milaan eindelijk die felbegeerde gouden plak op de 1500 meter.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De ijshockeyers van Canada staan zondag in de olympische finale. De favoriet voor goud knokte zich in de halve eindstrijd naar een zege op Finland: 3-2 (0-1 1-1 2-0).
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok merkte meteen na de start van haar 1500 meter dat de snelheid niet vanzelf kwam. De winnares van de 500 meter op de Spelen moest in de eerste rit in het Milano Speed Skating Stadium alleen rijden en zei dat het "megazwaar" was. "Normaal rij ik weg en dan komt de snelheid vanzelf. Dat was nu absoluut niet zo", aldus de 25-jarige schaatsster die met 1.54,79 vijfde werd.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Marijke Groenewoud schaatste naar eigen zeggen vrijdag op de olympische 1500 meter "te gretig". Dat vertelde de 27-jarige Nederlandse na haar tiende plaats in Milaan.
2 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de test in Bahrein. "We hebben deze week een goede start gemaakt", zegt de 28-jarige in een persbericht van Red Bull. "We hebben bijna ons complete programma af kunnen werken. We hebben genoeg data verzameld om die te kunnen analyseren."
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is dankzij de overwinning van langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong op de 1500 meter teruggekeerd op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen. Dat is niet de hoogste positie van het team van chef de mission Carl Verheijen. Nederland heeft in Milaan en Cortina d'Ampezzo ook even op de derde plaats gestaan.
2 uur geleden