Schaatsster Voskamp verovert zilver op 500 meter in Nagano
NAGANO (ANP) - Dione Voskamp heeft bij de wereldbeker schaatsen in Nagano zilver veroverd op de 500 meter. De 27-jarige schaatsster versloeg in haar rit Jutta Leerdam en kwam tot 37,84. Alleen olympisch kampioene Erin Jackson was met 37,78 sneller. De Amerikaanse Kimi Goetz pakte met 37,98 het brons. Het is voor Voskamp de eerste individuele medaille in de wereldbeker.
Leerdam kende geen goede start en kwam tot 38,28. Daarmee werd ze dertiende. Afgelopen vrijdag was Leerdam op de eerste wedstrijd op de 500 meter nog de beste Nederlandse op de zevende plaats, vlak voor Voskamp.
Suzanne Schulting, drievoudig olympisch kampioene shorttrack, eindigde met een tijd van 38,09 als zevende. Naomi Verkerk was met 38,06 iets sneller en werd zesde.
Eerder op de dag zette Michelle de Jong met 38,58 de beste tijd neer in de B-groep. Daardoor keert ze bij de volgende wereldbekerwedstrijd in Beijing weer terug in de A-groep.
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.
8 uur geledenBERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.
10 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.
13 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen is er bij de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan niet in geslaagd de derde kwalificatiesessie te halen. De Red Bull-coureur kwam in Q2 tot de elfde tijd en was daarmee uitgeschakeld. Verstappen was 1,214 seconde langzamer dan de Italiaan Kimi Antonelli die met 1.29,048 de beste tijd had neergezet. Mercedes-coureur Antonelli veroverde in Q3 ook de poleposition met 1.28,778.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner staat voor de vierde keer in de finale van het Miami Open. De als tweede geplaatste Italiaan rekende in de halve finale in twee sets af met Duitser Alexander Zverev, de nummer 3 van de plaatsingslijst: 6-3 7-6 (4). In de finale treft hij de Tsjech Jiri Lehecka.
14 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen (28) heeft op het circuit van Suzuka de achtste tijd gereden bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De coureur van Red Bull klokte 1.30,910. De 19-jarige Italiaan Kimi Antonelli van Mercedes reed de snelste tijd.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is tevreden over het niveau van de oefenwedstrijd tussen het Nederlands elftal en Noorwegen (2-1). "Het was gewoon een goede wedstrijd tegen een sterk Noorwegen", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Dat moeten we ook niet vergeten. Het is een beetje Nederlands om altijd te denken dat je hier makkelijk van moet winnen. De Noren hebben gewoon een heel sterk nationaal team en daar spelen wij een hele goede wedstrijd tegen."
18 uur geleden