Schaatsster Visser wint ook 5000 m op NK afstanden
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Esmee Visser heeft bij de NK afstanden in Heerenveen ook de 5000 meter op haar naam geschreven. De olympisch kampioene op dit onderdeel prolongeerde haar titel met een prima tijd van 6.50,96.
Irene Schouten, de tegenstander van Visser in de voorlaatste rit, reed de tweede tijd en tevens een persoonlijk record: 6.54,87. Carlijn Achtereekte, olympisch kampioene op de 3000 meter, moest in de laatste rit met een minieme marge genoegen nemen met brons: 6.55,04.
Visser was zaterdag ook de beste op de 3000 meter. De 23-jarige rijdster van TalentNED klopte nummer twee Schouten op die afstand met klein verschil: 4.01,29 tegen 4.01,80.
Visser en Schouten verzekerden zich als nummers een en twee van een ticket voor de WK afstanden in Salt Lake City (half februari). Namens Oranje mogen twee schaatssters aan de 5000 meter op de Utah Olympic Oval meedoen. Achtereekte greep derhalve mis. De 5000 meter staat bij de EK afstanden komende maand in Heerenveen niet op het programma.
Meer uit Sport
OREGON (ANP) - Sifan Hassan doet zondag 1 november toch niet mee aan de marathon van New York. De 33-jarige Nederlandse atlete is ziek geweest en heeft daardoor niet genoeg kunnen trainen. Dat schrijft ze op Instagram.
1 uur geledenMILTON KEYNES (ANP) - Laurent Mekies blijft voorlopig teambaas van Red Bull in de Formule 1. De Fransman verlengde woensdag zijn contract tot en met 2031. Dat meldt het Oostenrijkse team van de Nederlandse coureur Max Verstappen.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Casimir Schmidt (30) krijgt "extra spanning en extra motivatie" van de WK turnen in Ahoy. "Ik moest even wennen", zei de turner toen hij woensdagmiddag het Rotterdamse sportpaleis binnenstapte voor de podiumtraining bij het mondiale eindtoernooi.
4 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Het tennistoernooi Six Kings Slam in Saudi-Arabië is verplaatst naar eind december. De recente aanvallen op het koninkrijk door de Jemenitische Houthi's zijn daarvoor de reden, melden de organisatoren woensdag.
6 uur geledenWUHAN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld. De nummer 2 van de wereld verloor woensdag in de tweede ronde van het Wuhan Open van de Amerikaanse Ann Li: 6-3 4-6 6-7 (5). Sabalenka verloor vorige week in de derde ronde van de China Open van Nikola Bartunkova.
6 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA is van plan om tijdens de vergadering van de FIFA-raad op donderdag in Zürich een ontwikkelingsplan ter waarde van 5,71 miljard euro voor de komende vier jaar voor te stellen. Dit heeft een ingewijde woensdag aan persbureau AFP laten weten.
7 uur geledenEDE (ANP) - De Belgische sprinter Tim Merlier (33) heeft in Ede de eerste etappe van de Eneco Tour gewonnen. De renner van Soudal Quick-Step was de snelste in een massasprint. Dylan Groenewegen eindigde als tweede voor Gerben Thijssen uit België.
7 uur geleden