Schaatsster Visser haalt met studie druk van de ketel
HEERENVEEN (ANP) - Met haar overstap naar Team IKO hoopt schaatsster Esmee Visser in alle rust naar de Olympische Spelen van Peking 2022 toe te kunnen werken. De 24-jarige olympisch kampioene op de 5000 meter is vooral blij dat ze na het ophouden van de ploeg TalentNed met zekerheid en met ontspanning vooruit kan kijken.
"Er zijn op dit moment andere dingen belangrijker, maar voor ons als schaatsers is het belangrijk dat we zonder zorgen naar de toekomst kunnen kijken", lichtte Visser via een videopersconferentie toe. "De sfeer bij de ploeg sprak me aan en ik heb eerder met coach Martin ten Hove samengewerkt. Ik hoop dat we zo snel mogelijk met z'n allen samen mogen trainen."
Daarnaast wil de olympisch kampioene haar trainingen meer combineren met haar studie farmaceutische wetenschappen, want dat komt haar schaatsen ook ten goede, legde ze uit. "Ik ben heel perfectionistisch ingesteld en leg de druk voor mezelf heel hoog. Daar moet ik mee leren omgaan. Door met mijn studie bezig te zijn kan ik de druk wat verlagen."
Hoge druk
In het afgelopen seizoen brak de hoge druk de schaatsster nog enkele keren op. "Om het beste uit mezelf te halen, wil ik me niet volledig focussen op schaatsen en het moeten presteren." De combinatie moet Visser ook bij het schaatsen helpen. "Het geeft mij een voldaan gevoel als ik met mijn studie bezig ben. We moeten zien hoe dat gaat uitpakken." Al benadrukt ze toch vooral ook olympische titels in 2022 na te streven. "Schaatsen blijft natuurlijk wel echt mijn werk en doel, daar wil ik alles voor doen."
Visser is als specialist op de lange afstanden wellicht een vreemde aanvulling op de sprintsters van Team IKO met onder anderen Jorien ter Mors en Letitia de Jong. Ze zal ook meer trainen met de allround-mannen in de ploeg, zoals Jan Blokhuijsen en Lex Dijkstra. "Er zijn niet veel schaatssters die op het ijs zo goed meekunnen met mannen van het niveau Jan en Lex", legt Ten Hove uit. "Esmee is er een van, daarom is ze ook zo'n goede match."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.
1 uur geledenST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.
2 uur geledenKELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.
13 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
21 uur geledenPALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.
1 dag geledenAIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.
1 dag geleden