Schaatsster Visser haalt met studie druk van de ketel
HEERENVEEN (ANP) - Met haar overstap naar Team IKO hoopt schaatsster Esmee Visser in alle rust naar de Olympische Spelen van Peking 2022 toe te kunnen werken. De 24-jarige olympisch kampioene op de 5000 meter is vooral blij dat ze na het ophouden van de ploeg TalentNed met zekerheid en met ontspanning vooruit kan kijken.
"Er zijn op dit moment andere dingen belangrijker, maar voor ons als schaatsers is het belangrijk dat we zonder zorgen naar de toekomst kunnen kijken", lichtte Visser via een videopersconferentie toe. "De sfeer bij de ploeg sprak me aan en ik heb eerder met coach Martin ten Hove samengewerkt. Ik hoop dat we zo snel mogelijk met z'n allen samen mogen trainen."
Daarnaast wil de olympisch kampioene haar trainingen meer combineren met haar studie farmaceutische wetenschappen, want dat komt haar schaatsen ook ten goede, legde ze uit. "Ik ben heel perfectionistisch ingesteld en leg de druk voor mezelf heel hoog. Daar moet ik mee leren omgaan. Door met mijn studie bezig te zijn kan ik de druk wat verlagen."
Hoge druk
In het afgelopen seizoen brak de hoge druk de schaatsster nog enkele keren op. "Om het beste uit mezelf te halen, wil ik me niet volledig focussen op schaatsen en het moeten presteren." De combinatie moet Visser ook bij het schaatsen helpen. "Het geeft mij een voldaan gevoel als ik met mijn studie bezig ben. We moeten zien hoe dat gaat uitpakken." Al benadrukt ze toch vooral ook olympische titels in 2022 na te streven. "Schaatsen blijft natuurlijk wel echt mijn werk en doel, daar wil ik alles voor doen."
Visser is als specialist op de lange afstanden wellicht een vreemde aanvulling op de sprintsters van Team IKO met onder anderen Jorien ter Mors en Letitia de Jong. Ze zal ook meer trainen met de allround-mannen in de ploeg, zoals Jan Blokhuijsen en Lex Dijkstra. "Er zijn niet veel schaatssters die op het ijs zo goed meekunnen met mannen van het niveau Jan en Lex", legt Ten Hove uit. "Esmee is er een van, daarom is ze ook zo'n goede match."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Australische tennisser Alex de Minaur heeft de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam bereikt. De nummer 1 van de plaatsingslijst was in twee sets te sterk voor Arthur Fils uit Frankrijk: 7-6 (3) 6-2.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland maakt bij de Olympische Spelen in Milaan nog net deel uit van de top 10 van beste landen. Na het goud en zilver voor langebaanschaatssters Jutta Leerdam en Femke Kok van maandag kwamen er dinsdag geen nieuwe medailles bij.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft in de dagen voor zijn olympische debuut in Milaan veel aan zijn 36-jarige ploeggenoot Kjeld Nuis. De drievoudig olympisch kampioen helpt de 22-jarige Groninger om het luchtig te houden. "Geer en Goor worden we genoemd", zegt De Boo. "Hij is Goor en ik ben Geer, denk ik."
12 uur geledenMILAAN (ANP) - De schaatsers die woensdag de 1000 meter rijden, hebben vol bewondering gekeken naar het optreden van Jutta Leerdam op diezelfde afstand afgelopen maandag op de Olympische Spelen van Milaan. Leerdam schaatste in een olympisch record van 1.12,31 naar het goud.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer vond het na haar fatale val in de halve finale van de gemengde aflossing lastig aan te geven waar het precies misging. "Ik weet niet zo goed wat er in mijn hoofd omging. Ik kwam na een wissel wat klem te zitten en ik wilde weer snelheid gaan maken. Toen kwam ik met mijn punt in het ijs. Het was niet te voorspellen dat dit ging gebeuren. Het is gewoon klote", vertelde de kopvrouw van de Nederlandse ploeg in Milaan.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) keert alleen terug in het Davis Cup-team als er bepaalde zaken bij de tennisbond veranderen. Dat zei de nummer 1 van Nederland in Ahoy na zijn overwinning in de eerste ronde op het ABN AMRO Open tegen Giovanni Mpetshi Perricard. "Als je de Davis Cup wilt winnen, dan moeten dingen beter", aldus Griekspoor. "Heel veel mensen in het Nederlandse tennis zijn het met me eens. Ik spreek het uit. Ik vang die kogels daarvoor graag op."
15 uur geledenMILAAN (ANP/AFP) - Schaatsster Jutta Leerdam mag haar gouden olympische medaille inleveren voor reparatie. De organisatie van de Olympische Spelen in Milaan heeft dinsdag laten weten dat sporters hun medailles kunnen inleveren als deze mankementen vertonen.
15 uur geleden