Schaatsster Visser haalt met studie druk van de ketel
HEERENVEEN (ANP) - Met haar overstap naar Team IKO hoopt schaatsster Esmee Visser in alle rust naar de Olympische Spelen van Peking 2022 toe te kunnen werken. De 24-jarige olympisch kampioene op de 5000 meter is vooral blij dat ze na het ophouden van de ploeg TalentNed met zekerheid en met ontspanning vooruit kan kijken.
"Er zijn op dit moment andere dingen belangrijker, maar voor ons als schaatsers is het belangrijk dat we zonder zorgen naar de toekomst kunnen kijken", lichtte Visser via een videopersconferentie toe. "De sfeer bij de ploeg sprak me aan en ik heb eerder met coach Martin ten Hove samengewerkt. Ik hoop dat we zo snel mogelijk met z'n allen samen mogen trainen."
Daarnaast wil de olympisch kampioene haar trainingen meer combineren met haar studie farmaceutische wetenschappen, want dat komt haar schaatsen ook ten goede, legde ze uit. "Ik ben heel perfectionistisch ingesteld en leg de druk voor mezelf heel hoog. Daar moet ik mee leren omgaan. Door met mijn studie bezig te zijn kan ik de druk wat verlagen."
Hoge druk
In het afgelopen seizoen brak de hoge druk de schaatsster nog enkele keren op. "Om het beste uit mezelf te halen, wil ik me niet volledig focussen op schaatsen en het moeten presteren." De combinatie moet Visser ook bij het schaatsen helpen. "Het geeft mij een voldaan gevoel als ik met mijn studie bezig ben. We moeten zien hoe dat gaat uitpakken." Al benadrukt ze toch vooral ook olympische titels in 2022 na te streven. "Schaatsen blijft natuurlijk wel echt mijn werk en doel, daar wil ik alles voor doen."
Visser is als specialist op de lange afstanden wellicht een vreemde aanvulling op de sprintsters van Team IKO met onder anderen Jorien ter Mors en Letitia de Jong. Ze zal ook meer trainen met de allround-mannen in de ploeg, zoals Jan Blokhuijsen en Lex Dijkstra. "Er zijn niet veel schaatssters die op het ijs zo goed meekunnen met mannen van het niveau Jan en Lex", legt Ten Hove uit. "Esmee is er een van, daarom is ze ook zo'n goede match."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.
16 uur geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.
1 dag geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
2 dagen geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
2 dagen geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
2 dagen geleden