Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Ter Mors leidt na eerste dag NK allround

Schaatsster Ter Mors leidt na eerste dag NK allround

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jorien ter Mors begint als klassementsleidster aan de slotdag van de NK allround in Thialf. De drievoudig olympisch kampioene wist op de 3000 meter, niet bepaald haar favoriete afstand, haar leidende positie in de algemene rangschikking te behouden. De 30-jarige blikvanger van Team IKO zette met 4.07,65 minuten de vijfde tijd neer. Dat was voldoende om de eerste plaats in de tussenstand te behouden, na haar afgetekende zege op de 500 meter (38,32).

Ter Mors verdedigt zondag op de 1500 meter een marge van 0,88 seconde op Antoinette de Jong. De titelverdedigster zette op de 3000 meter de tweede tijd neer: 4.04,19.

Melissa Wijfje won de 3000 meter met een tijd van 4.03,10. Ze staat in het klassement op de derde plek, op 1,72 seconden van Ter Mors.

Mooie uitdaging

Ter Mors wist van zichzelf niet wat ze kon verwachten op de 3000 meter. De Nederlandse allroundkampioene van 2013 heeft dit seizoen nog geen seconde getraind op de langere afstanden. Ze is in voorbereiding op de NK sprint, volgende weekeinde in Thialf. Daarnaast richt de drievoudig olympisch kampioene zich vooral op de 1000 en 1500 meter met het oog op de Winterspelen van Peking 2022.

Ter Mors wil zondag op de 1500 meter haar tweede afstandszege bij dit NK pakken. Daarna is de kans aanwezig dat ze zich afmeldt voor de 5000 meter. Die uithoudingsproef trekt mogelijk een te zware wissel op haar fysieke gesteldheid voor de rest van het seizoen.

"Maar wie weet?", liet Ter Mors bij de NOS lachend weten. "De 3000 meter ging in elk geval heel lekker. Het was lang geleden dat ik die afstand had gereden. Ik kwam echter lekker in mijn slag. Alleen in mijn laatste ronde kwam de verzuring hard aan. Dat zie ik echter alleen maar als een mooie uitdaging. Het is een goede trainingsprikkel voor mijn 1500 meter. Het is nu een kwestie van goed herstellen en zondag weer fris aan de start staan. Hopelijk kan ik mijn voorsprong op de concurrentie flink vergroten. Dan kijken we daarna of het zin heeft om de 5000 meter nog te rijden."

Meer uit Sport

Thialf prijst zichzelf aan voor olympisch schaatstoernooi in 2030

ARNHEM (ANP) - Nederland stelt alles in het werk om Thialf aan te prijzen als locatie voor de Olympische Winterspelen van 2030. De Winterspelen vinden over vier jaar plaats in de Franse Alpen, waar geen geschikt ijsstadion aanwezig is. Het ijsstadion in Heerenveen wordt gezien als één van de twee locaties waar over vier jaar het schaatstoernooi kan worden gehouden. Verschillende betrokken Nederlandse partijen zullen de Franse organisatoren deze week informatie overhandigen waarmee ze hopen af te dwingen dat de keuze op Thialf valt.

16 uur geleden
Van de Wouw vroeg uitgeschakeld op sprint bij EK baanwielrennen

KONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya verrassend vroeg uitgeschakeld in het sprinttoernooi. De wereldkampioene op dit onderdeel bleek in de kwartfinales niet opgewassen tegen de Duitse Lea Sophie Friedrich. Van de Wouw verloor beide heats.

16 uur geleden
Wielrenner Pidcock keert terug in Tour de France

ZÜRICH (ANP) - De Britse wielrenner Tom Pidcock (26) gaat in juli van start in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Pinarello Q36.5 bekendgemaakt. Pidcock is de grote blikvanger van de relatief jonge ploeg, die deze zomer zijn Tourdebuut maakt. Vorig seizoen reed Pidcock de rondes van Italië en Spanje voor Pinarello Q36.5. In de Vuelta werd hij derde in het eindklassement.

17 uur geleden
Russell negeert bookmakers en tipt Verstappen als titelfavoriet

BRACKLEY (ANP) - De bookmakers tippen George Russell voor de titel in de Formule 1 dit jaar, maar de coureur van Mercedes wijst toch vooral naar Max Verstappen als belangrijkste gegadigde. "We weten dat Red Bull altijd een geweldige auto heeft en we weten natuurlijk hoe goed Max is. Ik denk dat hij dit jaar zeker mee zal strijden om de titel", zei Russell bij de officiële presentatie van de W17, de Mercedes-auto waarin Russell en teamgenoot Kimi Antonelli dit jaar rijden.

19 uur geleden
Australian Open-winnaar Alcaraz te moe voor toernooi in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz (22) reist niet naar Rotterdam af om zijn titel op de ABN AMRO Open te verdedigen. De Spaanse tennisser, die zondag de Australian Open won, is volgens de organisatie van het toernooi te vermoeid na het toernooi in Melbourne.

20 uur geleden
Tennisster Lamens verdwijnt uit top honderd wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is uit de top honderd van de wereldranglijst verdwenen. Daarmee staat er nu geen Nederlandse speelster bij de beste honderd van de wereld. Lamens zakte acht plaatsen en neemt op de nieuwste ranking de 105e plaats in.

21 uur geleden
Waterpolosters ondanks verlies tegen Spanje naar halve finale EK

FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.

1 dag geleden