Schaatsster Ter Mors leidt na eerste dag NK allround
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jorien ter Mors begint als klassementsleidster aan de slotdag van de NK allround in Thialf. De drievoudig olympisch kampioene wist op de 3000 meter, niet bepaald haar favoriete afstand, haar leidende positie in de algemene rangschikking te behouden. De 30-jarige blikvanger van Team IKO zette met 4.07,65 minuten de vijfde tijd neer. Dat was voldoende om de eerste plaats in de tussenstand te behouden, na haar afgetekende zege op de 500 meter (38,32).
Ter Mors verdedigt zondag op de 1500 meter een marge van 0,88 seconde op Antoinette de Jong. De titelverdedigster zette op de 3000 meter de tweede tijd neer: 4.04,19.
Melissa Wijfje won de 3000 meter met een tijd van 4.03,10. Ze staat in het klassement op de derde plek, op 1,72 seconden van Ter Mors.
Mooie uitdaging
Ter Mors wist van zichzelf niet wat ze kon verwachten op de 3000 meter. De Nederlandse allroundkampioene van 2013 heeft dit seizoen nog geen seconde getraind op de langere afstanden. Ze is in voorbereiding op de NK sprint, volgende weekeinde in Thialf. Daarnaast richt de drievoudig olympisch kampioene zich vooral op de 1000 en 1500 meter met het oog op de Winterspelen van Peking 2022.
Ter Mors wil zondag op de 1500 meter haar tweede afstandszege bij dit NK pakken. Daarna is de kans aanwezig dat ze zich afmeldt voor de 5000 meter. Die uithoudingsproef trekt mogelijk een te zware wissel op haar fysieke gesteldheid voor de rest van het seizoen.
"Maar wie weet?", liet Ter Mors bij de NOS lachend weten. "De 3000 meter ging in elk geval heel lekker. Het was lang geleden dat ik die afstand had gereden. Ik kwam echter lekker in mijn slag. Alleen in mijn laatste ronde kwam de verzuring hard aan. Dat zie ik echter alleen maar als een mooie uitdaging. Het is een goede trainingsprikkel voor mijn 1500 meter. Het is nu een kwestie van goed herstellen en zondag weer fris aan de start staan. Hopelijk kan ik mijn voorsprong op de concurrentie flink vergroten. Dan kijken we daarna of het zin heeft om de 5000 meter nog te rijden."
Meer uit Sport
LIVIGNO (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker vond de uitschakeling in de achtste finales op de parallelreuzenslalom bij de Olympische Spelen onnodig. De 29-jarige Nederlandse had in haar race tegen de Oostenrijkse Sabine Payer een voorsprong, maar werd in het laatste deel voorbijgestreefd en kwam 0,13 seconde te kort voor een plaats bij de laatste acht.
31 minuten geledenLIVIGNO (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd de kwartfinales op de parallelreuzenslalom te bereiken. De 29-jarige Nederlandse lag in haar achtste finale tegen de Oostenrijkse Sabine Payer lange tijd voorop, maar in het slot van haar race gaf ze die voorsprong in het Livigno Snow Park uit handen. Payer passeerde de finish 0,13 seconde eerder dan Dekker.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Amerikaanse skiester Breezy Johnson heeft met minimaal verschil de olympische afdaling gewonnen. Op de fraaie piste Olimpia delle Tofane in Cortina d'Ampezzo was de regerend wereldkampioene 4 honderdsten van een seconde sneller dan Emma Aicher uit Duitsland. De Italiaanse Sofia Goggia eindigde voor eigen publiek als derde op 0,59 seconde.
2 uur geledenVALENCIA (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben ook hun tweede Pro League-duel met Spanje met veel moeite gewonnen. In Valencia maakte Duco Telgenkamp in de slotfase het winnende doelpunt: 2-3. Oranje verspeelde een 2-0-voorsprong, die was ontstaan door treffers van Pepijn van der Heijden en Telgenkamp.
2 uur geledenBENGALURU (ANP) - Nederland is op een 2-1-achterstand gekomen in de Davis Cup-ontmoeting met India. Sander Arends en David Pel verloren zondag het dubbelspel van Yuki Bhambri en Dhakshineswar Suresh in drie sets: 6-7 (0) 6-3 6-7 (6). Er volgen nog twee enkelspelen in het duel in de kwalificaties van het landentoernooi.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Amerikaanse skivedette Lindsey Vonn is al vroeg tijdens haar olympische afdaling ten val gekomen. De 41-jarige olympisch kampioen van 2010 had in Cortina d'Ampezzo veel ogen op zich gericht door met een kunstknie en gescheurde kruisband aan de start te verschijnen, maar het ging al snel mis.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok kijkt ernaar uit te beginnen aan het olympisch schaatstoernooi. De 25-jarige Friezin komt in het Milano Speed Skating Stadium drie keer in actie, waarvan de 1000 meter op maandag de eerste afstand is.
3 uur geleden