Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Ter Mors leidt na eerste dag NK allround

Schaatsster Ter Mors leidt na eerste dag NK allround

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jorien ter Mors begint als klassementsleidster aan de slotdag van de NK allround in Thialf. De drievoudig olympisch kampioene wist op de 3000 meter, niet bepaald haar favoriete afstand, haar leidende positie in de algemene rangschikking te behouden. De 30-jarige blikvanger van Team IKO zette met 4.07,65 minuten de vijfde tijd neer. Dat was voldoende om de eerste plaats in de tussenstand te behouden, na haar afgetekende zege op de 500 meter (38,32).

Ter Mors verdedigt zondag op de 1500 meter een marge van 0,88 seconde op Antoinette de Jong. De titelverdedigster zette op de 3000 meter de tweede tijd neer: 4.04,19.

Melissa Wijfje won de 3000 meter met een tijd van 4.03,10. Ze staat in het klassement op de derde plek, op 1,72 seconden van Ter Mors.

Mooie uitdaging

Ter Mors wist van zichzelf niet wat ze kon verwachten op de 3000 meter. De Nederlandse allroundkampioene van 2013 heeft dit seizoen nog geen seconde getraind op de langere afstanden. Ze is in voorbereiding op de NK sprint, volgende weekeinde in Thialf. Daarnaast richt de drievoudig olympisch kampioene zich vooral op de 1000 en 1500 meter met het oog op de Winterspelen van Peking 2022.

Ter Mors wil zondag op de 1500 meter haar tweede afstandszege bij dit NK pakken. Daarna is de kans aanwezig dat ze zich afmeldt voor de 5000 meter. Die uithoudingsproef trekt mogelijk een te zware wissel op haar fysieke gesteldheid voor de rest van het seizoen.

"Maar wie weet?", liet Ter Mors bij de NOS lachend weten. "De 3000 meter ging in elk geval heel lekker. Het was lang geleden dat ik die afstand had gereden. Ik kwam echter lekker in mijn slag. Alleen in mijn laatste ronde kwam de verzuring hard aan. Dat zie ik echter alleen maar als een mooie uitdaging. Het is een goede trainingsprikkel voor mijn 1500 meter. Het is nu een kwestie van goed herstellen en zondag weer fris aan de start staan. Hopelijk kan ik mijn voorsprong op de concurrentie flink vergroten. Dan kijken we daarna of het zin heeft om de 5000 meter nog te rijden."

Meer uit Sport

Tennisser Griekspoor verliest ook eerste wedstrijd in München

MÜNCHEN (ANP) - Tallon Griekspoor blijft op zoek naar zijn beste vorm na een blessure. De beste tennisser van Nederland verloor ook zijn eerste optreden van het toernooi in München. De Canadees Denis Shapovalov was in drie sets te sterk: 6-4 4-6 6-2.

28 minuten geleden
Jepchirchir mist net als Hassan marathon in Londen

LONDEN (ANP) - Peres Jepchirchir doet op 26 april niet mee aan de marathon van Londen. De regerend wereldkampioene uit Kenia was twee jaar geleden de snelste in de hoofdstad van Engeland en won de olympische race over 42 kilometer en 195 meter in Tokio (2021).

29 minuten geleden
Verhoeven gaat voor grootste stunt van deze eeuw in het boksen

BREDA (ANP) - Met een onorthodoxe strijdwijze gaat Rico Verhoeven op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh voor de grootste stunt van deze eeuw in de bokswereld. De voormalige 'King of Kickboxing' neemt het op tegen de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne. "Twee onbetwiste wereldkampioenen in verschillende disciplines", vertelt de 37-jarige Nederlander. "Het is prachtig dat ik deze kans krijg. Het is de grootste uitdaging in mijn loopbaan."

4 uur geleden
Judoka's beginnen na onrustig jaar met nieuwe energie aan EK

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse judoka's hebben na een jaar van onzekerheid eindelijk weer duidelijkheid. De komst van hoofdcoach Mark van der Ham heeft medaillekandidaten Joanne van Lieshout, Sanne van Dijke en Jur Spijkers nieuwe energie en vertrouwen gegeven voor de EK van donderdag tot en met zondag in het Georgische Tbilisi. "Ik heb voor het eerst sinds de Spelen van Tokio weer iedere dag het gevoel dat ik alles uit mijn lichaam kan halen", aldus de 30-jarige Van Dijke, in 2021 winnares van de tot dusver laatste Nederlandse olympische judomedaille (brons).

6 uur geleden
Golfer Rory McIlroy wint de Masters voor tweede jaar op rij

AUGUSTA (ANP/AFP/RTR) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.

1 dag geleden
Sinner voert ATP-ranglijst weer aan, Van de Zandschulp 49e

LONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner voert weer de wereldranglijst aan. De Italiaan nam de leidende positie over van de Spanjaard Carlos Alcaraz, nadat hij zijn rivaal had verslagen in de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo (7-6 (5) 6-3). Botic van de Zandschulp is gestegen naar de 49e plaats.

1 dag geleden
Golfer Rory McIlroy wint de Masters voor tweede jaar op rij

AUGUSTA (ANP/AFP) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.

1 dag geleden