Schaatsster Ter Mors leidt na eerste dag NK allround
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jorien ter Mors begint als klassementsleidster aan de slotdag van de NK allround in Thialf. De drievoudig olympisch kampioene wist op de 3000 meter, niet bepaald haar favoriete afstand, haar leidende positie in de algemene rangschikking te behouden. De 30-jarige blikvanger van Team IKO zette met 4.07,65 minuten de vijfde tijd neer. Dat was voldoende om de eerste plaats in de tussenstand te behouden, na haar afgetekende zege op de 500 meter (38,32).
Ter Mors verdedigt zondag op de 1500 meter een marge van 0,88 seconde op Antoinette de Jong. De titelverdedigster zette op de 3000 meter de tweede tijd neer: 4.04,19.
Melissa Wijfje won de 3000 meter met een tijd van 4.03,10. Ze staat in het klassement op de derde plek, op 1,72 seconden van Ter Mors.
Mooie uitdaging
Ter Mors wist van zichzelf niet wat ze kon verwachten op de 3000 meter. De Nederlandse allroundkampioene van 2013 heeft dit seizoen nog geen seconde getraind op de langere afstanden. Ze is in voorbereiding op de NK sprint, volgende weekeinde in Thialf. Daarnaast richt de drievoudig olympisch kampioene zich vooral op de 1000 en 1500 meter met het oog op de Winterspelen van Peking 2022.
Ter Mors wil zondag op de 1500 meter haar tweede afstandszege bij dit NK pakken. Daarna is de kans aanwezig dat ze zich afmeldt voor de 5000 meter. Die uithoudingsproef trekt mogelijk een te zware wissel op haar fysieke gesteldheid voor de rest van het seizoen.
"Maar wie weet?", liet Ter Mors bij de NOS lachend weten. "De 3000 meter ging in elk geval heel lekker. Het was lang geleden dat ik die afstand had gereden. Ik kwam echter lekker in mijn slag. Alleen in mijn laatste ronde kwam de verzuring hard aan. Dat zie ik echter alleen maar als een mooie uitdaging. Het is een goede trainingsprikkel voor mijn 1500 meter. Het is nu een kwestie van goed herstellen en zondag weer fris aan de start staan. Hopelijk kan ik mijn voorsprong op de concurrentie flink vergroten. Dan kijken we daarna of het zin heeft om de 5000 meter nog te rijden."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Schoonspringster Else Praasterink heeft net als vorig jaar een bronzen medaille gewonnen op de 10-metertoren bij het EK zwemmen. De 23-jarige Brabantse eindigde in Parijs na vijf sprongen op een totaal van 305,15 punten en kwam slechts 0,15 punten te kort voor het zilver van de Duitse Pauline Pfeif. De Europese titel ging naar Maisie Bond uit Groot-Brittannië.
11 uur geledenCINCINNATI (ANP/RTR) - De zussen Venus (46) en Serena (44) Williams komen volgende week samen uit in het dubbelspel op het masterstoernooi in het Amerikaanse Cincinnati. De veelvoudig grandslamwinnaressen hebben van de organisatie een wildcard gekregen. Ze speelden voor het laatst samen in het dubbelspel op de US Open van 2022.
16 uur geledenPOLIGNY (ANP) - Puck Pieterse heeft maandag in de derde etappe van de Tour de France Femmes de bergtrui veroverd. De 24-jarige renster van Fenix - Premier Tech verzamelde voldoende punten in de rit van Genève naar Poligny om de bolletjestrui over te nemen van de Française Océane Mahé.
18 uur geledenPOLIGNY (ANP) - De Noorse Sigrid Ytterhus Haugset heeft de derde etappe van de Tour de France Femmes gewonnen en neemt de gele trui over van Lorena Wiebes. De 27-jarige renster van Uno-X Mobility kwam in het Franse Poligny alleen over de streep. De Belgische Lotte Kopecky volgde op de tweede plaats. Marianne Vos won de sprint van het peloton en eindigde als derde.
18 uur geledenKOSZALIN (ANP/Belga) - De Italiaanse wielrenner Jonathan Milan heeft de openingsetappe van de Ronde van Polen op zijn naam geschreven. De renner van Lidl-Trek bleef in een massasprint de Fransman Paul Magnier (Soudal Quick-Step) en de Brit Noah Hobbs (EF Education-EasyPost) voor.
18 uur geledenDEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft per direct afscheid genomen van sprinter Fabio Jakobsen. Dat maakte de Nederlandse formatie bekend op X. De 29-jarige Nederlander reed sinds 2024 voor de ploeg.
22 uur geledenLAMONE (ANP) - Tadej Pogačar staat op 22 augustus aan de start van de Vuelta. Dat heeft zijn ploeg UAE Team Emirates bekendgemaakt op X. Indien de 27-jarige Sloveense wielrenner de Ronde van Spanje wint, dan heeft hij alle grote ronden op zijn naam geschreven.
1 dag geleden