Schaatsster Takagi klopt Rijpma-De Jong en Beune op 1500 meter
SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Antoinette Rijpma-de Jong heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City zilver gepakt op de 1500 meter. De regerend wereldkampioene moest met 1.52,04 alleen de Japanse Miho Takagi voor zich dulden. Die won in 1.51,60 en bleef daarmee ruim boven haar eigen wereldrecord van 1.49,83. Joy Beune pakte het brons.
Rijpma-De Jong zag haar tegenstandster Takagi hard van start gaan. De Japanse kon daardoor in de eerste en derde ronde profiteren van een goede kruising. Rijpma-De Jong was door een betere opening en slotronde ook net iets sneller dan Beune. Met de vijfde zege op rij verzekerde Takagi zich, met de wedstrijd in Quebec nog te gaan, al van de eindzege in het klassement.
Beune had daarvoor haar persoonlijk record verbeterd naar 1.52,23. Met die tijd was ze ruim sneller dan Melissa Wijfje, die eerder 1.53,91 had gereden. Marijke Groenewoud kwam in de slotrit tot een persoonlijk record van 1.53,17 en dat was goed voor de vijfde tijd. Wijfje werd achtste, Esther Kiel met 1.57,31 achttiende.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
10 uur geledenORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
14 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
15 uur geledenMIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
1 dag geleden