Schaatsster Takagi klopt Rijpma-De Jong en Beune op 1500 meter
SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Antoinette Rijpma-de Jong heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City zilver gepakt op de 1500 meter. De regerend wereldkampioene moest met 1.52,04 alleen de Japanse Miho Takagi voor zich dulden. Die won in 1.51,60 en bleef daarmee ruim boven haar eigen wereldrecord van 1.49,83. Joy Beune pakte het brons.
Rijpma-De Jong zag haar tegenstandster Takagi hard van start gaan. De Japanse kon daardoor in de eerste en derde ronde profiteren van een goede kruising. Rijpma-De Jong was door een betere opening en slotronde ook net iets sneller dan Beune. Met de vijfde zege op rij verzekerde Takagi zich, met de wedstrijd in Quebec nog te gaan, al van de eindzege in het klassement.
Beune had daarvoor haar persoonlijk record verbeterd naar 1.52,23. Met die tijd was ze ruim sneller dan Melissa Wijfje, die eerder 1.53,91 had gereden. Marijke Groenewoud kwam in de slotrit tot een persoonlijk record van 1.53,17 en dat was goed voor de vijfde tijd. Wijfje werd achtste, Esther Kiel met 1.57,31 achttiende.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de eerste groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. In een uitverkochte handbalarena in Ahoy Rotterdam, waar plaats was voor 9000 toeschouwers, werd Argentinië met 32-25 verslagen. Kelly Dulfer was topscorer met 5 doelpunten.
7 uur geledenLUSAIL (ANP) - Oscar Piastri start zaterdag van poleposition in de sprintrace bij de Grote Prijs van Qatar. De Australiër van McLaren was op het Lusail International Circuit de snelste in de sprintkwalificatie. "Alles klopte en dat is leuk voor de verandering. Het is maar een sprint waarin niet heel veel punten zijn te verdienen, maar ik pak wat ik pakken kan", zei Piastri na afloop in het flashinterview.
9 uur geledenLUSAIL (ANP) - De richtlijnen voor inhaalacties tijdens Formule 1-races worden voor de laatste twee grands prix van dit jaar niet meer aangepast. Dat was een van de uitkomsten van een overleg tussen de twintig coureurs, de internationale autosportfederatie FIA en de stewards bij de Grote Prijs van Qatar. De FIA bracht na afloop een kort verslag naar buiten.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Lois Abbingh is niet bezig met het behalen van de titel topscorer aller tijden voor Nederland. "Het is geen doel. Ik denk dat het in een andere rol die ik eerder had misschien haalbaarder was. Ik ben er in dat opzicht niet zo mee bezig. Maar het kan altijd", zei de ervaren aanvoerster van Oranje in aanloop naar haar laatste WK handbal, dat voor de Nederlandse vrouwen vrijdag begint.
20 uur geledenCOPPER MOUNTAIN (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft in het Amerikaanse Copper Mountain de eerste super-G van het olympische seizoen gewonnen. De 28-jarige Zwitser bleef de Oostenrijkers Vincent Kriechmayr en Raphael Haaser in Colorado nipt voor.
1 dag geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft aan twee Russische kunstschaatsers en één kunstschaatsster uit Belarus toestemming gegeven om deel te nemen aan de Olympische Spelen van Milaan volgend jaar. Petr Gumennik en Adeliia Petrosian uit Rusland en Viktoriia Safonova uit Belarus zijn de eerste atleten uit die landen die onder neutrale vlag mogen meedoen, heeft een commissie van het IOC besloten.
1 dag geledenLUSAIL (ANP) - Max Verstappen juicht toe dat McLaren geen teamorders uitdeelt en Lando Norris en Oscar Piastri vrij laat racen, ook al leidt Norris het kampioenschap met 24 punten meer dan zijn teamgenoot. "Perfect. Een betere keuze is er niet. Waarom zou Piastri ineens niet meer mee mogen strijden om de titel? Als ze dat tegen mij zouden zeggen, dan zou ik niet eens komen opdagen", zei Verstappen bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Qatar.
1 dag geleden