Schaatsster Takagi klopt Kok en Grevelt op 1000 meter in Quebec
QUEBEC (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Quebec in Canada zilver veroverd op de 1000 meter. De 23-jarige Friezin moest alleen de Japanse Miho Takagi voor zich dulden. Het brons ging naar Isabel Grevelt.
Takagi, die eerder vrijdag al in actie kwam op de 3000 meter in de B-groep en daar won met 4.07,43, dook met een baanrecord van 1.14,19 onder de tijden van Kok en Grevelt.
Grevelt had in de rit tegen Marrit Fledderus met 1.15,72 als eerste het baanrecord van Ivanie Blondin verbeterd op de Canadese baan. Kok dook daar met 1.15,07 onder, maar de Japanse was daarna 0,88 sneller.
Finish
Naomi Verkerk werd met 1.16,60 zevende. Helga Drost finishte als negende met 1.16,72. Marrit Fledderus werd met 1.17,21 veertiende.
Takagi wint ook de wereldbeker op de 1000 meter. Haar grootste concurrente voor de eindzege, de Amerikaanse Kimi Goetz, deed niet mee in Quebec. De Japanse heeft 348 punten, Goetz 307.
Regerend wereldkampioene op de kilometer Jutta Leerdam en land- en ploeggenote Antoinette Rijpma-de Jong ontbreken ook bij de wereldbekerwedstrijden in Quebec. Zij geven de voorkeur aan een trainingsblok met het oog op de WK afstanden die van 15 tot en met 18 februari worden gehouden in Calgary.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.
17 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.
20 uur geledenROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.
1 dag geledenPOTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
2 dagen geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
2 dagen geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
2 dagen geleden