Schaatsster Takagi begint WK allround met winst op 500 meter
HAMAR (ANP) - Schaatsster Miho Takagi heeft met de winst op de 500 meter tijdens de WK allround in het Noorse Hamar een voorsprong genomen op de Nederlandse schaatssters. De Japanse, goed voor zilver op de 500 meter op de Spelen van Beijing, finishte in 38,31. Daarmee was ze ruim sneller dan Antoinette de Jong en Irene Schouten.
De Jong, de regerend Europees kampioene allround, kwam tot een tijd van 38,81. Daarmee was ze de beste Nederlandse op plaats vijf. Schouten, drievoudig olympisch kampioene, finishte in een persoonlijk record van 39,24. Daarmee werd ze zevende en hield met het oog op haar sterke lange afstanden de schade beperkt.
De Jong moet op de 3000 meter 3 seconden goedmaken op Takagi. Schouten moet op de Japanse 5,58 seconden winnen om haar te passeren in het klassement. Debutante Merel Conijn zette een tijd van 39,68 neer. Daarmee werd ze elfde.
Achter Takagi werd haar landgenote Ayano Sato tweede in 38,49. Nadezhda Morozova werd derde in 38,59.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Veel sporten kunnen een voorbeeld nemen aan de World Baseball Classic (WBC), waar sport en politiek zoveel mogelijk gescheiden worden. Dat zegt honkbalinternational Hendrik Clementina (28) in aanloop naar het eerste duel van het Nederlandse Koninkrijksteam op het officieuze WK van vrijdag tegen Venezuela. De tegenstander van Oranje is gewoon welkom in Miami, ondanks de gespannen relatie met de VS en de arrestatie van president Nicolás Maduro begin januari door Amerikaanse elitetroepen.
1 uur geledenPORT CHARLOTTE (ANP) - De Nederlandse honkballers hebben twee dagen voor de start van de World Baseball Classic (WBC) het laatste oefenduel met Tampa Bay Rays gewonnen. Het Koninkrijksteam was in Port Charlotte, in Florida, met 11-8 te sterk voor het team uit de Amerikaanse Major League.
8 uur geledenDUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.
21 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.
22 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.
1 dag geledenSARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.
1 dag geledenATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.
1 dag geleden