Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Schulting verrast met zilver op 500 meter

Schaatsster Schulting verrast met zilver op 500 meter

BEIJING (ANP) - Suzanne Schulting is bij wereldbekerwedstrijden in Beijing als tweede geëindigd op de tweede 500 meter. Het was de eerste wereldbekermedaille ooit voor de olympisch kampioene shorttrack. Schulting kwam tot een tijd van 37,88. De winst was voor de Poolse Kaja Ziomek-Nogal in 37,82. Haar landgenote Andzelika Wojcik pakte in 37,89 het brons.

Jutta Leerdam, vrijdag tweede achter de Japanse Yukino Yoshida op de eerste 500 meter, had zich afgemeld. Op Instagram meldde ze zaterdag al het vliegtuig naar huis te hebben gepakt om te gaan werken aan haar fitheid. Yoshida werd dit keer vijfde.

"Elke 500 meter gaat beter, ik ben superblij", reageerde de drievoudig olympisch kampioene shorttrack bij de NOS op haar zilveren plak. "De opening was supergoed. Het enige wat ik daarna dacht, was: rammen. Er kwam best een goede tijd uit. Er zit een stijgende lijn in, dat geeft een lekker gevoel. Ik heb veel agressie in mijn hoofd, maar kan dat niet altijd vertalen op het ijs. Je hoopt dat je mee kunt doen met de top 6, maar een medaille had ik eerder verwacht op de 1000 meter." Schulting gaat zich nu voorbereiden op de NK sprint en zei geen idee te hebben wanneer ze haar eerste shorttrackwedstrijd schaatst.

Fledderus zevende

Van de andere Nederlandse schaatssters was Marrit Fledderus (38,27) de snelste op de zevende plaats. Dione Voskamp (38,28) werd achtste, Michelle de Jong (38,36) elfde en Naomi Verkerk (38,36) twaalfde.

Voskamp pakte eerder al wel zilver en brons en staat vierde in de wereldbekerstand, die wordt aangevoerd door Yoshida.

Meer uit Sport

Oud-bondscoach Murphy wint World Series met honkballers Brewers

MILWAUKEE (ANP) - Pat Murphy heeft met de honkballers Milwaukee Brewers voor het eerst in de clubgeschiedenis de World Series gewonnen. Het team van de 67-jarige oud-bondscoach van Nederland won in de nacht van woensdag op donderdag in het eigen American Family Field met 4-1 van de Tampa Bay Rays. Daarmee komt de stand in de strijd om het kampioenschap op 4-1 voor de Brewers.

51 minuten geleden
Sarabia nieuwe hoofdtrainer van Espanyol

BARCELONA (ANP) - Eder Sarabia is de nieuwe trainer van Espanyol. De Spanjaard is de opvolger van zijn landgenoot Manolo González, die dinsdag na een nederlaag tegen vierdeklasser Sestao River (4-3) in het bekertoernooi werd ontslagen.

9 uur geleden
Olfers leidt onderzoek cultuur wielerploeg Picnic PostNL

DEVENTER (ANP) - Marjan Olfers, hoogleraar Sport en Recht aan de Vrije Universiteit Amsterdam, gaat met haar onderzoeksbureau Verinorm het onafhankelijke onderzoek naar de cultuur binnen wielerploeg Picnic PostNL leiden. Dat bevestigt een woordvoerder van Picnic PostNL na berichtgeving van de NOS.

9 uur geleden
Verstappens voormalige teamgenoot Pérez tot 2029 bij Cadillac

MEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse Formule 1-coureur Sergio Pérez (36) blijft langer voor Cadillac rijden. Hij heeft een contract tot 2029 getekend bij het Amerikaanse team. Dat heeft het team woensdag bekendgemaakt. Pérez was eerder teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull Racing.

12 uur geleden
Tennisser Griekspoor zet opmars in Wenen voort

WENEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor staat in de tweede ronde van het ATP-500-toernooi van Wenen. De 30-jarige Nederlander zette woensdag in de Oostenrijkse hoofdstad zijn opmars door met een knappe overwinning in drie sets op de Amerikaan Brandon Nakashima: 6-1 4-6 7-6 (2). Griekspoor speelt nu tegen Alexander Zverev, de Duitse nummer 2 van de wereldranglijst.

13 uur geleden
Tennisser De Jong ondergaat operatie en mist begin seizoen 2027

AMSTELVEEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong laat zich in november opereren vanwege een achillespeesblessure en mist daardoor de eerste maanden van het komende tennisseizoen. Dat schrijft de 26-jarige nummer 102 van de wereldranglijst op sociale media. De Jong wordt op 17 november geopereerd en verwacht begin april zijn rentree te maken.

17 uur geleden
International Palacios houdt met Rays hoop op MLB-titel levend

TAMPA (ANP) - De honkballers van de Tampa Bay Rays hebben de hoop op het eerste kampioenschap in de clubgeschiedenis levend gehouden. Het team van de Nederlandse international Richie Palacios (29) won in de nacht van dinsdag op woensdag het vierde duel in de World Series in eigen huis met 4-3 van de Milwaukee Brewers. De stand is daarmee 3-1 in het voordeel van de Brewers, die onder leiding staan van oud-bondscoach Pat Murphy (67). De volgende wedstrijd is in de nacht van woensdag op donderdag in Tampa.

22 uur geleden