Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Schouten wint ook tweede massastart in wereldbeker

Schaatsster Schouten wint ook tweede massastart in wereldbeker

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Irene Schouten heeft in Heerenveen ook de tweede en de laatste massastart dit seizoen in de wereldbeker gewonnen. Na zestien nerveuze rondjes bleek de tweevoudig wereldkampioene op dit onderdeel toch weer de sterkste in de eindsprint. Vorige week zegevierde Schouten in Thialf eveneens op de massastart. Met twee overwinningen veroverde ze overtuigend de wereldbeker.

Melissa Wijfje reed in de beginfase voortdurend in de voorste gelederen om eventuele ontsnappingspogingen te kunnen opvangen. Schouten kon mede daardoor in het peloton haar krachten sparen om haar gevreesde eindsprint op het juiste moment te kunnen plaatsen.

In de voorlaatste ronde kwam Wijfje opnieuw aan kop en even leek het erop dat Schouten in het gedrang zou blijven steken. Ze knokte zich echter alsnog naar voren en kwam als nummer 3 de laatste bocht uit. Mede dankzij een forse misslag van haar Canadese rivale Ivanie Blondin wist Schouten toch als eerste te finishen. Het was haar elfde wereldbekerzege op de massastart.

Bij de mannen zegevierde Jorrit Bergsma. De regerend wereldkampioen op dit onderdeel maakte na zeven ronden slim gebruik van een rustpauze in het peloton en kneep er tussenuit. De 34-jarige Fries kon in de slotfase uit de greep van zijn achtervolgers blijven, mede doordat een gezamenlijke jacht uitbleef. De Belg Bart Swings eindigde als tweede en stelde daarmee de eindzege in het wereldbekerklassement veilig.

Meer uit Sport

Norris verwacht meer chaos in nieuw Formule 1-seizoen

WOKING (ANP/DPA) - Wereldkampioen Lando Norris verwacht door de nieuwe regels "meer chaos" in het komende Formule 1-seizoen. "Je zult meer jojo-effecten zien doordat er meer zal worden aangevallen", blikte de 26-jarige Brit van McLaren vooruit.

3 uur geleden
Richardson verslaat Lavreysen in finale sprint op EK baan

KONYA (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er niet in geslaagd zijn Europese titel in het sprinttoernooi te prolongeren. De regerend olympisch en wereldkampioen verloor in het Turkse Konya in de finale van zijn Britse rivaal Matthew Richardson.

17 uur geleden
Winnares van olympische medaille polsstokspringen geschorst

TORONTO (ANP) - De Canadese polsstokspringster Alysha Newman is voorlopig geschorst. De winnares van het brons op de laatste Olympische Spelen in Parijs is afgelopen jaar driemaal in de fout gegaan met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) woensdag.

17 uur geleden
Dorenbos pakt zilver op omnium bij EK baanwielrennen

KONYA (ANP) - Yanne Dorenbos heeft op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya de zilveren medaille op het onderdeel omnium veroverd. De 25-jarige Castricummer moest in de meerkamp zijn meerdere erkennen in de Portugees Iúri Leitão, die hem op de puntenkoers te snel af was.

17 uur geleden
Stolz tevreden met snelle trainingsrit op 1500 meter in Milaan

MILAAN (ANP) - Jordan Stolz heeft enkele dagen voor de start van de Olympische Spelen in een trainingswedstrijd op de 1500 meter in het Milano Speed Skating Stadium een tijd van 1.44,26 geschaatst. De Amerikaanse topfavoriet ging niet voluit, maar schaatste als een van de weinigen met tempo door tot de finish en was blij met zijn tijd. "Ik denk dat het best een goede tijd is", reageerde de Amerikaan na afloop.

18 uur geleden
Directeur KNLTB wil gesprek met tennissers na kritiek Griekspoor

AMSTELVEEN (ANP) - Directeur Edu Jansing van de tennisbond KNLTB gaat in gesprek met een aantal topspelers. Dat heeft hij tegen het ANP gezegd naar aanleiding van kritiek die Tallon Griekspoor heeft geuit in de richting van de bond. Dat deed de nummer 1 van Nederland in gesprek met NU.nl waarin hij aankondigde zich voorlopig niet meer beschikbaar te stellen voor de Davis Cup.

18 uur geleden
Na Alcaraz meldt ook Zverev zich af voor tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Na Carlos Alcaraz heeft ook Alexander Zverev zich afgemeld voor de 53e editie van de ABN AMRO Open in Rotterdam. De 28-jarige Duitse tennisser kampt met een enkelblessure en heeft van zijn fysiotherapeut het advies gekregen rust te nemen.

19 uur geleden