Schaatsster Schouten wint ook tweede massastart in wereldbeker
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Irene Schouten heeft in Heerenveen ook de tweede en de laatste massastart dit seizoen in de wereldbeker gewonnen. Na zestien nerveuze rondjes bleek de tweevoudig wereldkampioene op dit onderdeel toch weer de sterkste in de eindsprint. Vorige week zegevierde Schouten in Thialf eveneens op de massastart. Met twee overwinningen veroverde ze overtuigend de wereldbeker.
Melissa Wijfje reed in de beginfase voortdurend in de voorste gelederen om eventuele ontsnappingspogingen te kunnen opvangen. Schouten kon mede daardoor in het peloton haar krachten sparen om haar gevreesde eindsprint op het juiste moment te kunnen plaatsen.
In de voorlaatste ronde kwam Wijfje opnieuw aan kop en even leek het erop dat Schouten in het gedrang zou blijven steken. Ze knokte zich echter alsnog naar voren en kwam als nummer 3 de laatste bocht uit. Mede dankzij een forse misslag van haar Canadese rivale Ivanie Blondin wist Schouten toch als eerste te finishen. Het was haar elfde wereldbekerzege op de massastart.
Bij de mannen zegevierde Jorrit Bergsma. De regerend wereldkampioen op dit onderdeel maakte na zeven ronden slim gebruik van een rustpauze in het peloton en kneep er tussenuit. De 34-jarige Fries kon in de slotfase uit de greep van zijn achtervolgers blijven, mede doordat een gezamenlijke jacht uitbleef. De Belg Bart Swings eindigde als tweede en stelde daarmee de eindzege in het wereldbekerklassement veilig.
Meer uit Sport
URAIDLA (ANP) - De Australische wielrenner Jay Vine (UAE Team Emirates) heeft de tweede etappe van de Tour Down Under gewonnen en tevens de leiding in het algemeen klassement in handen genomen.
1 uur geledenDUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.
20 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Alexander Zverev staat in de derde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de eveneens 28-jarige Fransman Alexandre Müller: 6-3 4-6 6-3 6-4. Zverev speelt in de derde ronde tegen de Brit Cameron Norrie, die in vier sets won van de Amerikaan Emilio Nava.
20 uur geledenTANUNDA (ANP/BELGA) - De Deen Tobias Lund Andresen heeft de eerste etappe van de Tour Down Under gewonnen. De renner van Decathlon CMA CGM was na 121 kilometer in de sprint in het Australische Tanunda sneller dan topfavorieten Matthew Brennan (Visma-Lease a Bike) en de Australiër Sam Welsford. De Nederlander Danny van Poppel liep het podium nipt mis en werd vierde.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - Lijstaanvoerders Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka hebben zich zonder setverlies geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open. De Spanjaard Alcaraz versloeg de Duitser Yannick Hanfmann in Melbourne in een kleine drie uur (7-6 (4) 6-3 6-2), Sabalenka uit Belarus had nog minder moeite met de Chinese qualifier Bai Zhuoxuan (6-3 6-1). De tweevoudig winnares was na een uur en een kwartier klaar.
1 dag geledenAMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
1 dag geleden