Schaatsster Schouten wint ook tweede massastart in wereldbeker
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Irene Schouten heeft in Heerenveen ook de tweede en de laatste massastart dit seizoen in de wereldbeker gewonnen. Na zestien nerveuze rondjes bleek de tweevoudig wereldkampioene op dit onderdeel toch weer de sterkste in de eindsprint. Vorige week zegevierde Schouten in Thialf eveneens op de massastart. Met twee overwinningen veroverde ze overtuigend de wereldbeker.
Melissa Wijfje reed in de beginfase voortdurend in de voorste gelederen om eventuele ontsnappingspogingen te kunnen opvangen. Schouten kon mede daardoor in het peloton haar krachten sparen om haar gevreesde eindsprint op het juiste moment te kunnen plaatsen.
In de voorlaatste ronde kwam Wijfje opnieuw aan kop en even leek het erop dat Schouten in het gedrang zou blijven steken. Ze knokte zich echter alsnog naar voren en kwam als nummer 3 de laatste bocht uit. Mede dankzij een forse misslag van haar Canadese rivale Ivanie Blondin wist Schouten toch als eerste te finishen. Het was haar elfde wereldbekerzege op de massastart.
Bij de mannen zegevierde Jorrit Bergsma. De regerend wereldkampioen op dit onderdeel maakte na zeven ronden slim gebruik van een rustpauze in het peloton en kneep er tussenuit. De 34-jarige Fries kon in de slotfase uit de greep van zijn achtervolgers blijven, mede doordat een gezamenlijke jacht uitbleef. De Belg Bart Swings eindigde als tweede en stelde daarmee de eindzege in het wereldbekerklassement veilig.
Meer uit Sport
NIJMEGEN (ANP) - Het duel tussen NEC en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in het Gofferstadion in Nijmegen (2-2).
23 minuten geledenANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn eerste duel met Wout van Aert dit veldritseizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Nederlander reed in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen al vroeg weg bij de rest en finishte met een riante voorsprong. Van Aert had in zijn eerste cross van het seizoen tijd nodig om op gang te komen, kreeg vervolgens een lekke band en eindigde als zevende.
6 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Antwerpen een wereldbekerwedstrijd in het veldrijden gewonnen. De 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions bleef haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado twee seconden voor. De derde plaats was ook voor een Nederlandse, Aniek van Alphen. Zij kwam zestien seconden na Brand over de finish.
8 uur geledenBREDA (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder neemt het op 7 maart in de Ultimate Fighting Championship (UFC) op tegen de Braziliaan Caio Borralho. Dat meldt de 35-jarige Bredanaar op Instagram. Het gevecht is in Las Vegas.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - De Brit Anthony Joshua heeft de Amerikaan Jake Paul knock-out geslagen in de zesde ronde van hun bokswedstrijd in het Kaseya Center in Miami. Het gevecht, dat wereldwijd werd uitgezonden door Netflix, stond gepland over acht ronden.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.
1 dag geleden