Schaatsster Schouten wint 3000 meter met Nederlands record
SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Irene Schouten heeft ook de derde wedstrijd bij de lange afstanden in de wereldbeker op haar naam geschreven. Na de 3000 meter in Polen en de 5000 meter in Noorwegen was de Noord-Hollandse met 3,52,89 minuten ook de beste op de 3000 meter in Salt Lake City. Ze bleef in een nieuw Nederlands record wereldkampioene Antoinette de Jong en de Noorse Ragne Wiklund ruim voor.
Schouten dook in een vlakke race onder het record van 3.54,02 dat Esmee Visser in 2019 op de Utah Olympic Oval in Salt Lake City had neergezet. Ze bleef ook maar nipt boven het wereldrecord van Martina Sablikova van 3.52,02 en liet zien dat haar trainingskamp weg van het ijs geen gevolgen heeft gehad voor haar vorm.
Antoinette de Jong werd tweede met 3.55,19, een verbetering van haar eigen toptijd, en was daarmee nipt sneller dan Wiklund die kwam tot 3.55,51. De Jong versloeg in haar rit ploeggenote Joy Beune die met een persoonlijk record van 3.57,09 zevende werd. Carlijn Achtereekte eindigde met 4.00,38 als veertiende. Sanne in 't Hof werd met een persoonlijk record van 4.03,19 zestiende en laatste.
Meer uit Sport
ZEDDAM (ANP) - Lucinda Brand heeft alsnog de Europese titel veldrijden gewonnen na de deklassering van Marie Schreiber. De Luxemburgse, die de sprint won, was volgens de jury van haar lijn afgeweken in de sprint. Daarop is ze teruggezet naar de tweede plaats. Ceylin del Carmen Alvarado werd derde.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Gaël Monfils is aangesteld als hoofdtrainer van de Franse Davis Cup-ploeg. Dat heeft de Franse tennisfederatie (FFT) bekendgemaakt.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de halve finales van het masterstoernooi van Parijs bereikt. In de kwartfinale versloeg de Spaanse nummer 3 van de wereld de Amerikaan Taylor Fritz in drie sets: 6-7 (10) 7-5 6-3. In de halve finale treft Alcaraz de winnaar van het duel tussen Casper Ruud uit Noorwegen en de Portugees Nuno Borges.
20 uur geledenPARIJS (ANP) - De Amerikaan Frances Tiafoe heeft zich als zevende en voorlaatste speler geplaatst voor de ATP Finals, waar de beste tennissers eind deze maand om een officieuze wereldtitel strijden. Hij is zeker van deelname na de nederlaag van zijn landgenoot Tommy Paul tegen Ben Shelton (6-4 4-6 6-3) in de kwartfinales van het masterstoernooi in Parijs.
1 dag geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse regering heeft een duidelijk standpunt ingenomen over het WK ijshockey voor mannen in mei 2027. Dat toernooi kan zoals gepland doorgaan in Duitsland, maar dan wel zonder Rusland.
1 dag geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Algerijnse olympisch kampioene boksen Imane Khelif maakt op 15 december in Parijs haar rentree in de ring. Het wordt haar eerste partij als prof. Ze heeft sinds het behalen van haar gouden medaille op de Spelen van Parijs in 2024 niet meer gebokst in competieverband.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Kjeld Nuis kan bij de wereldbekerwedstrijden langebaanschaatsen in Beijing (China) en Obihiro (Japan) toch uitkomen op de 1000 meter. De schaatsbond KNSB heeft hem de startplek gegeven die Jenning de Boo heeft ingeleverd. De Boo mist de eerste twee wereldbekers, omdat hij door een val van zijn fiets zijn sleutelbeen heeft gebroken.
1 dag geleden