Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Schouten wint 3000 meter bij wereldbeker in Polen

Schaatsster Schouten wint 3000 meter bij wereldbeker in Polen

TOMASZÓW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Irene Schouten heeft bij de eerste wereldbekerwedstrijd in Tomaszów Mazowiecki de winst gepakt op de 3000 meter. De Nederlands kampioene was met 4.04,00 sneller dan de Canadese Isabelle Weidemann, die kwam tot 4.05,25. De Italiaanse Francesca Lollobrigida werd derde met 4.06,52.

Schouten reed in de voorlaatste rit tegen Antoinette de Jong, die hard van start ging. De wereldkampioene kon het hoge tempo echter niet volhouden en werd voor de slotronde bijgehaald door Schouten. Die reed met een aflopend schema naar een nieuw baanrecord. De Jong kwam in 4.07,54 over de finish en werd daarmee zevende.

Joy Beune werd met een tijd van 4.06,94 vijfde en was daarmee de tweede Nederlandse. Carlijn Achtereekte, de olympisch kampioene van Pyeongchang op de 3000 meter, finishte als vijftiende met 4.16,06.

Niet zo goed

Schouten vond eigenlijk dat het niet zo goed ging. "Mijn tweede ronde was veel te langzaam. Daar schrok ik zelf ook van. Gelukkig had ik het door en kon ik de rit daarna goed naar huis rijden", zei de 29-jarige schaatsster van Zaanlander bij de NOS. Ze vertelde dat ze haar techniek had aangepast voor het zware Poolse ijs. "Gelukkig heb ik daar de marathon voor om dat te leren. Ik ben blij dat ik heb gewonnen, maar uiteindelijk gaat het erom dat ik in december goed rijd", verwees ze naar het olympisch kwalificatietoernooi van eind december.

De Jong vond juist dat ze zich te veel had aangepast aan het ijs in de Arena Lodowa. "Ik rijd hier een rondje 30,3 en dat moet ik niet doen", zei de wereldkampioene over haar te snelle start. Wel denkt ze dat het goed is dat er de komende weken op verschillende banen wordt gereden. "Ik moet ook hier hard kunnen schaatsen."

Sanne in 't Hof maakte eerder op de dag haar wereldbekerdebuut in de B-divisie. Ze eindigde met 4.13,53 als vijfde.

Meer uit Sport

Waterpolosters bereiken EK-finale na overtuigende zege op Italië

FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.

11 uur geleden
Schaatsster Veen langer bij Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.

12 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp snel uitgeschakeld in Montpellier

MONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.

15 uur geleden
Noorse skiër Kilde meldt zich af voor Winterspelen

MILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.

15 uur geleden
Bond Marokko gaat in beroep tegen straffen na Afrika Cup-finale

RABAT (ANP/RTR) - De Marokkaanse voetbalbond FRMF gaat in beroep tegen de straffen die Marokko zijn opgelegd door de Afrikaanse voetbalbond CAF naar aanleiding van ongeregeldheden in de finale van de Afrika Cup in januari.

15 uur geleden
Vonn wil met gescheurde kruisband aan Winterspelen deelnemen

MILAAN (ANP) - Lindsey Vonn wil met een gescheurde kruisband aan de Winterspelen deelnemen. "Mijn knie is niet gezwollen en met behulp van een kniebrace heb ik er vertrouwen in dat het gaat lukken", meldde ze tijdens een persconferentie.

16 uur geleden
KNSB: vervoer schaatsers naar olympische baan duurt lang

MILAAN (ANP) - Het transport van de schaatsers van het olympisch dorp naar het Milano Speed Skating Stadium in het Ice Skating Park bij de Olympische Spelen in Milaan duurt lang. De route van de plek waar de olympische atleten verblijven naar de Fiera Milano in het westen van de stad duurt al snel een uur, zegt Remy de Wit, de technisch directeur van de schaatsbond KNSB.

17 uur geleden