Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Schouten wint 3000 meter bij wereldbeker in Polen

Schaatsster Schouten wint 3000 meter bij wereldbeker in Polen

TOMASZÓW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Irene Schouten heeft bij de eerste wereldbekerwedstrijd in Tomaszów Mazowiecki de winst gepakt op de 3000 meter. De Nederlands kampioene was met 4.04,00 sneller dan de Canadese Isabelle Weidemann, die kwam tot 4.05,25. De Italiaanse Francesca Lollobrigida werd derde met 4.06,52.

Schouten reed in de voorlaatste rit tegen Antoinette de Jong, die hard van start ging. De wereldkampioene kon het hoge tempo echter niet volhouden en werd voor de slotronde bijgehaald door Schouten. Die reed met een aflopend schema naar een nieuw baanrecord. De Jong kwam in 4.07,54 over de finish en werd daarmee zevende.

Joy Beune werd met een tijd van 4.06,94 vijfde en was daarmee de tweede Nederlandse. Carlijn Achtereekte, de olympisch kampioene van Pyeongchang op de 3000 meter, finishte als vijftiende met 4.16,06.

Niet zo goed

Schouten vond eigenlijk dat het niet zo goed ging. "Mijn tweede ronde was veel te langzaam. Daar schrok ik zelf ook van. Gelukkig had ik het door en kon ik de rit daarna goed naar huis rijden", zei de 29-jarige schaatsster van Zaanlander bij de NOS. Ze vertelde dat ze haar techniek had aangepast voor het zware Poolse ijs. "Gelukkig heb ik daar de marathon voor om dat te leren. Ik ben blij dat ik heb gewonnen, maar uiteindelijk gaat het erom dat ik in december goed rijd", verwees ze naar het olympisch kwalificatietoernooi van eind december.

De Jong vond juist dat ze zich te veel had aangepast aan het ijs in de Arena Lodowa. "Ik rijd hier een rondje 30,3 en dat moet ik niet doen", zei de wereldkampioene over haar te snelle start. Wel denkt ze dat het goed is dat er de komende weken op verschillende banen wordt gereden. "Ik moet ook hier hard kunnen schaatsen."

Sanne in 't Hof maakte eerder op de dag haar wereldbekerdebuut in de B-divisie. Ze eindigde met 4.13,53 als vijfde.

Meer uit Sport

Shorttrackster Fontana wint op EK 1500 meter, zilver voor Deltrap

TILBURG (ANP) - Arianna Fontana heeft bij de Europese kampioenschappen shorttrack de 1500 meter op haar naam gebracht. De Italiaanse bleef in Tilburg de Nederlandse Zoë Florence Deltrap (zilver) en haar landgenote Arianna Sighel (brons) voor.

50 minuten geleden
Venus Williams (45) als oudste deelnemer snel klaar in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - Venus Williams heeft tennishistorie geschreven als oudste deelnemer ooit aan de Australian Open. Het verblijf van de 45-jarige Amerikaanse op het grandslamtoernooi in Melbourne was van korte duur, want ze werd in de eerste ronde uitgeschakeld. Williams beet wel stevig van zich af tegen de 24-jarige Servische Olga Danilovic; ze verloor na twee uur en zeventien minuten in drie sets: 7-6 (5) 3-6 4-6.

1 uur geleden
Nederlandse shorttrackers pakken op EK goud op gemengde aflossing

TILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben bij de Europese kampioenschappen in Tilburg goud gewonnen op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Teun Boer, Michelle Velzeboer en Jens van 't Wout wisten het Italiaanse team, dat steeds op de tweede positie lag, in het slot van de race ook van zich af te houden.

2 uur geleden
Alcaraz zonder setverlies naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich zondag zonder grote problemen geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De nummer 1 van de wereldranglijst was in Melbourne in drie sets (6-3 7-6 (2) 6-2) te sterk voor de Australiër Adam Walton (26). Alcaraz speelt tegen de Duitser Yannick Hanfmann om een plek in de derde ronde.

2 uur geleden
Pijnlijke uitschakeling Lamens in eerste ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Suzan Lamens is uitgeschakeld in de eerste ronde van de Australian Open. De beste tennisster van Nederland leed in Melbourne een pijnlijke nederlaag in drie sets (6-3 5-7 2-6) tegen de voor Oostenrijk uitkomende Russische Anastasia Potapova.

3 uur geleden
Zverev bereikt na haperende start tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft na een aarzelende start de tweede ronde bereikt van de Australian Open. De nummer 3 van de wereld rekende in vier sets af met de Canadees Gabriel Diallo: 6-7 (1) 6-1 6-4 6-2.

7 uur geleden
Handballers verliezen op EK van Zweden ondanks sterk begin

MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handbalmannen hebben hun eerste duel op het EK verloren van Zweden. Ondanks het verlies liet de ploeg van bondscoach Staffan Olsson zich van zijn beste kant zien. Tegen de recordwinnaar van het EK en medegastland van dit toernooi werd het 36-31.

17 uur geleden