Schaatsster Schouten wint 3000 meter bij wereldbeker in Polen
TOMASZÓW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Irene Schouten heeft bij de eerste wereldbekerwedstrijd in Tomaszów Mazowiecki de winst gepakt op de 3000 meter. De Nederlands kampioene was met 4.04,00 sneller dan de Canadese Isabelle Weidemann, die kwam tot 4.05,25. De Italiaanse Francesca Lollobrigida werd derde met 4.06,52.
Schouten reed in de voorlaatste rit tegen Antoinette de Jong, die hard van start ging. De wereldkampioene kon het hoge tempo echter niet volhouden en werd voor de slotronde bijgehaald door Schouten. Die reed met een aflopend schema naar een nieuw baanrecord. De Jong kwam in 4.07,54 over de finish en werd daarmee zevende.
Joy Beune werd met een tijd van 4.06,94 vijfde en was daarmee de tweede Nederlandse. Carlijn Achtereekte, de olympisch kampioene van Pyeongchang op de 3000 meter, finishte als vijftiende met 4.16,06.
Niet zo goed
Schouten vond eigenlijk dat het niet zo goed ging. "Mijn tweede ronde was veel te langzaam. Daar schrok ik zelf ook van. Gelukkig had ik het door en kon ik de rit daarna goed naar huis rijden", zei de 29-jarige schaatsster van Zaanlander bij de NOS. Ze vertelde dat ze haar techniek had aangepast voor het zware Poolse ijs. "Gelukkig heb ik daar de marathon voor om dat te leren. Ik ben blij dat ik heb gewonnen, maar uiteindelijk gaat het erom dat ik in december goed rijd", verwees ze naar het olympisch kwalificatietoernooi van eind december.
De Jong vond juist dat ze zich te veel had aangepast aan het ijs in de Arena Lodowa. "Ik rijd hier een rondje 30,3 en dat moet ik niet doen", zei de wereldkampioene over haar te snelle start. Wel denkt ze dat het goed is dat er de komende weken op verschillende banen wordt gereden. "Ik moet ook hier hard kunnen schaatsen."
Sanne in 't Hof maakte eerder op de dag haar wereldbekerdebuut in de B-divisie. Ze eindigde met 4.13,53 als vijfde.
Meer uit Sport
WENEN (ANP) - Paralympische sporters verkeren in grote onzekerheid nu Russen en Belarussen van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) weer onder hun eigen vlag moeten kunnen deelnemen. Dit leidt ertoe dat Europese landen afzien van het organiseren van toernooien, onder meer omdat er nog altijd sancties gelden tegen de twee landen vanwege de oorlog in Oekraïne. Daarom is het voor grote sporten als para-atletiek en -zwemmen nog onduidelijk of er dit jaar wel een EK plaatsvindt, zegt president Raymon Blondel van het Europees Paralympisch Comité.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielerbond Belgian Cycling is een campagne gestart tegen wangedrag tegen wielrenners. "Moedig aan met je hart, niet met haat. Langs de kant maak jij het verschil. Respecteer de renners, respecteer de koers", is de boodschap van de campagne met de naam #respecttherace. Komend weekend begint het Belgische wielervoorjaar met de Omloop Het Nieuwsblad.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis slaat het NK sprint van komend weekend over en heeft zijn seizoen beëindigd. De winnaar van olympisch brons op de 1500 meter in Milaan had zich in Thialf nog kunnen plaatsen voor het WK sprint van een week later, maar dat ziet hij niet zitten.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Presidential Medal of Freedom aan Connor Hellebuyck, de keeper van het ijshockeyteam dat zondag goud won op de Olympische Spelen. Hij speelde met belangrijke reddingen een grote rol in de finale.
12 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft dinsdagmiddag (lokale tijd) de hechtenis van tophonkballer Jonathan Schoop (34) opgeheven. Schoop blijft nog wel verdachte in een grootschalig onderzoek naar illegaal wapenbezit.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
1 dag geleden