Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Schouten wint 3000 m, De Jong leidt na eerste EK-dag

Schaatsster Schouten wint 3000 m, De Jong leidt na eerste EK-dag

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Antoinette de Jong heeft na de eerste dag bij de EK allround in Heerenveen de leiding genomen in het klassement. De titelhoudster verloor op de 3000 meter echter een flink deel van haar voorsprong op haar landgenote Irene Schouten. De Jong eindigde als derde in 4.02,19 minuten. Schouten maakte veel indruk met een winnende tijd van 3.57,95.

In de tussenstand na twee afstanden leidt De Jong met een marge van 0,79 seconden op nummer 2 Schouten. De Russin Natalia Voronina, die op de 3000 meter de tweede tijd neerzette (3.58,62), moet zondag op de 1500 meter 1,28 seconden goedmaken op de klassementsleidster.

Joy Beune staat op de zesde plek in de algemene rangschikking, op 3,17 van De Jong. De EK-debutante reed op de 3000 meter de vijfde tijd: 4.03,18.

'Heel blij'

Marathonschaatsster Schouten liet zich door een snelle start van haar tegenstandster Voronina niet gek maken en reed haar eigen race. In de slotronde nam de sterke kopvrouw van Team Zaanlander alsnog afstand van de wereldkampioene op de 5000 meter. Schouten eindigde in de derde tijd ooit in Thialf gereden. Ze finishte eind december in Heerenveen in optimale omstandigheden, met een lage luchtdruk, in 3.57,87.

Schouten gaf op de 500 meter met een tijd van 39,86 seconden nog bijna 1 seconde toe op De Jong, die in de laatste race op de 3000 meter niet opnieuw kon excelleren. De 25-jarige Friezin reed eind december nog een mooi baanrecord (3.57,32), maar had het zaterdag zwaar in de laatste drie ronden. Daardoor verspeelde ze ruim 4 seconden van haar marge op Schouten, specialiste op de langere afstanden en de massastart.

"Ik geloofde mijn tijd eerst niet. En er zit echt nog meer in, kijk maar naar mijn slotronde van 30,8. Dat was mijn snelste rondje in de eindfase", sprak de 28-jarige debutante opgetogen bij de NOS. "Op de 1500 meter ga ik zeker weer wat verliezen, maar misschien kan ik dat dan weer goedmaken op de 5000 meter. Nee, allrounden is niet echt mijn ding. Vrijdag overwoog ik zelfs nog even om mijn plek af te staan, omdat ik niet wist of ik bij dit toernooi wel iets te zoeken had. Maar nu ben ik heel blij dat het zo goed gaat."

Meer uit Sport

Als eerste geplaatste tennisser De Minaur door in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De Australische tennisser Alex de Minaur heeft de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam bereikt. De nummer 1 van de plaatsingslijst was in twee sets te sterk voor Arthur Fils uit Frankrijk: 7-6 (3) 6-2.

1 uur geleden
TeamNL zakt in medailleklassement naar tiende plek, Noren leiden

MILAAN (ANP) - Nederland maakt bij de Olympische Spelen in Milaan nog net deel uit van de top 10 van beste landen. Na het goud en zilver voor langebaanschaatssters Jutta Leerdam en Femke Kok van maandag kwamen er dinsdag geen nieuwe medailles bij.

3 uur geleden
Nuis zorgt voor ontspanning bij olympisch debutant De Boo

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft in de dagen voor zijn olympische debuut in Milaan veel aan zijn 36-jarige ploeggenoot Kjeld Nuis. De drievoudig olympisch kampioen helpt de 22-jarige Groninger om het luchtig te houden. "Geer en Goor worden we genoemd", zegt De Boo. "Hij is Goor en ik ben Geer, denk ik."

4 uur geleden
Schaatsers vol bewondering over gouden race Leerdam op 1000 meter

MILAAN (ANP) - De schaatsers die woensdag de 1000 meter rijden, hebben vol bewondering gekeken naar het optreden van Jutta Leerdam op diezelfde afstand afgelopen maandag op de Olympische Spelen van Milaan. Leerdam schaatste in een olympisch record van 1.12,31 naar het goud.

5 uur geleden
Schuldbewuste Velzeboer weet niet wat er in haar hoofd omging

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer vond het na haar fatale val in de halve finale van de gemengde aflossing lastig aan te geven waar het precies misging. "Ik weet niet zo goed wat er in mijn hoofd omging. Ik kwam na een wissel wat klem te zitten en ik wilde weer snelheid gaan maken. Toen kwam ik met mijn punt in het ijs. Het was niet te voorspellen dat dit ging gebeuren. Het is gewoon klote", vertelde de kopvrouw van de Nederlandse ploeg in Milaan.

6 uur geleden
Griekspoor keert alleen terug in Davis Cup als zaken beter worden

ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) keert alleen terug in het Davis Cup-team als er bepaalde zaken bij de tennisbond veranderen. Dat zei de nummer 1 van Nederland in Ahoy na zijn overwinning in de eerste ronde op het ABN AMRO Open tegen Giovanni Mpetshi Perricard. "Als je de Davis Cup wilt winnen, dan moeten dingen beter", aldus Griekspoor. "Heel veel mensen in het Nederlandse tennis zijn het met me eens. Ik spreek het uit. Ik vang die kogels daarvoor graag op."

7 uur geleden
Leerdam mag ingedeukte gouden medaille inleveren voor reparatie

MILAAN (ANP/AFP) - Schaatsster Jutta Leerdam mag haar gouden olympische medaille inleveren voor reparatie. De organisatie van de Olympische Spelen in Milaan heeft dinsdag laten weten dat sporters hun medailles kunnen inleveren als deze mankementen vertonen.

7 uur geleden