Schaatsster Schouten wint 3000 m, De Jong leidt na eerste EK-dag
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Antoinette de Jong heeft na de eerste dag bij de EK allround in Heerenveen de leiding genomen in het klassement. De titelhoudster verloor op de 3000 meter echter een flink deel van haar voorsprong op haar landgenote Irene Schouten. De Jong eindigde als derde in 4.02,19 minuten. Schouten maakte veel indruk met een winnende tijd van 3.57,95.
In de tussenstand na twee afstanden leidt De Jong met een marge van 0,79 seconden op nummer 2 Schouten. De Russin Natalia Voronina, die op de 3000 meter de tweede tijd neerzette (3.58,62), moet zondag op de 1500 meter 1,28 seconden goedmaken op de klassementsleidster.
Joy Beune staat op de zesde plek in de algemene rangschikking, op 3,17 van De Jong. De EK-debutante reed op de 3000 meter de vijfde tijd: 4.03,18.
'Heel blij'
Marathonschaatsster Schouten liet zich door een snelle start van haar tegenstandster Voronina niet gek maken en reed haar eigen race. In de slotronde nam de sterke kopvrouw van Team Zaanlander alsnog afstand van de wereldkampioene op de 5000 meter. Schouten eindigde in de derde tijd ooit in Thialf gereden. Ze finishte eind december in Heerenveen in optimale omstandigheden, met een lage luchtdruk, in 3.57,87.
Schouten gaf op de 500 meter met een tijd van 39,86 seconden nog bijna 1 seconde toe op De Jong, die in de laatste race op de 3000 meter niet opnieuw kon excelleren. De 25-jarige Friezin reed eind december nog een mooi baanrecord (3.57,32), maar had het zaterdag zwaar in de laatste drie ronden. Daardoor verspeelde ze ruim 4 seconden van haar marge op Schouten, specialiste op de langere afstanden en de massastart.
"Ik geloofde mijn tijd eerst niet. En er zit echt nog meer in, kijk maar naar mijn slotronde van 30,8. Dat was mijn snelste rondje in de eindfase", sprak de 28-jarige debutante opgetogen bij de NOS. "Op de 1500 meter ga ik zeker weer wat verliezen, maar misschien kan ik dat dan weer goedmaken op de 5000 meter. Nee, allrounden is niet echt mijn ding. Vrijdag overwoog ik zelfs nog even om mijn plek af te staan, omdat ik niet wist of ik bij dit toernooi wel iets te zoeken had. Maar nu ben ik heel blij dat het zo goed gaat."
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Amerikaan Floyd Mayweather en Filipijn Manny Pacquiao treffen elkaar in september voor een professionele bokswedstrijd in Las Vegas. Dat maakte Netflix maandag bekend.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn heeft dokter Tom Hackett van de Amerikaanse ploeg voor de Winterspelen bedankt voor het redden van haar been. "Hij heeft voorkomen dat mijn been geamputeerd moest worden", zegt de Amerikaanse in een video op Instagram.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF betreurt het als Russische en Belarussische sporters onder hun eigen vlag meedoen aan de Paralympische Spelen. Dat heeft een woordvoerder van de Nederlandse sportkoepel aan het ANP laten weten. NOC*NSF wacht vooralsnog verdere besluitvorming over de kwestie af voordat ze een eventuele bestuurlijke boycot aankondigen. "Tegen deelname onder een neutrale vlag hebben wij geen bezwaar", aldus een woordvoerster. "Maar dan wel onder voorwaarden die ook golden bij de Olympische Spelen. Dus zonder deelname van ex-militairen."
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jorrit Bergsma vindt het een mooie kans voor Nederland om het olympisch schaatstoernooi van 2030 in Thialf te organiseren. Dat zei de 40-jarige schaatser na aankomst op Schiphol. Samen met een groot deel van de Nederlandse olympische ploeg arriveerde hij daar maandagmiddag vanuit Milaan, waar hij op de Olympische Spelen goud op de massastart en brons op de 10 kilometer veroverde.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout was na zijn aankomst op Schiphol verbaasd door de ontvangst. "Volgens mij heeft het hier heel erg geleefd", zei de 24-jarige shorttracker in een aankomsthal van Schiphol waar de Nederlandse olympische sporters maandagmiddag juichend werden onthaald door zeker honderd mensen.
12 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.
18 uur geledenVERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
1 dag geleden