Schaatsster Schouten sterkste bij marathonafscheid in Leeuwarden
LEEUWARDEN (ANP) - Schaatsster Irene Schouten heeft de slotwedstrijd van de Marathon Cup gewonnen. Schouten was na tachtig rondjes op de ijsbaan van Leeuwarden de snelste in de massasprint. Ze bleef Esther Kiel en Elsemieke van Maaren voor. Voor Schouten gold de marathon in Leeuwarden als haar afscheidswedstrijd.
"Winnend afsluiten, het kan niet beter", zei Schouten na afloop bij de NOS. Schouten maakte bijna twee weken geleden, daags na de WK afstanden, haar afscheid bekend. In Calgary reed ze haar beste WK afstanden ooit met drie wereldtitels en een zilveren medaille.
De 31-jarige drievoudig olympisch kampioene nam vorige week met een ereronde al afscheid van het publiek in Heerenveen. Na afloop van de eerste dag van de NK allround en de NK sprint werd ze door een vol Thialf bedankt voor haar glorieuze carrière. De Noord-Hollandse ontving onder meer de Gouden Speld van schaatsbond KNSB als blijk van waardering. Ook werd haar naam op de erering van het ijsstadion onthuld.
Goede ijsvloer
Schouten gaf toe dat de focus de afgelopen periode niet per definitie op training had gelegen. "Natuurlijk had ik wel een beetje wat gedaan. Maar als je heel weinig doet, kom je juist in vorm", lachte ze. "Dat merkte ik afgelopen week al met trainen. Schaatsen ging hartstikke goed. Ik reed hartstikke lekker. In Leeuwarden ligt ook altijd een goede ijsvloer, dus dit was wel prima."
De eindzege in de Marathon Cup ging naar Van Maaren, die in de vorige races al genoeg punten had verdiend om de eerste plaats in het eindklassement te behouden.
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Amerikaan Floyd Mayweather en Filipijn Manny Pacquiao treffen elkaar in september voor een professionele bokswedstrijd in Las Vegas. Dat maakte Netflix maandag bekend.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn heeft dokter Tom Hackett van de Amerikaanse ploeg voor de Winterspelen bedankt voor het redden van haar been. "Hij heeft voorkomen dat mijn been geamputeerd moest worden", zegt de Amerikaanse in een video op Instagram.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF betreurt het als Russische en Belarussische sporters onder hun eigen vlag meedoen aan de Paralympische Spelen. Dat heeft een woordvoerder van de Nederlandse sportkoepel aan het ANP laten weten. NOC*NSF wacht vooralsnog verdere besluitvorming over de kwestie af voordat ze een eventuele bestuurlijke boycot aankondigen. "Tegen deelname onder een neutrale vlag hebben wij geen bezwaar", aldus een woordvoerster. "Maar dan wel onder voorwaarden die ook golden bij de Olympische Spelen. Dus zonder deelname van ex-militairen."
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jorrit Bergsma vindt het een mooie kans voor Nederland om het olympisch schaatstoernooi van 2030 in Thialf te organiseren. Dat zei de 40-jarige schaatser na aankomst op Schiphol. Samen met een groot deel van de Nederlandse olympische ploeg arriveerde hij daar maandagmiddag vanuit Milaan, waar hij op de Olympische Spelen goud op de massastart en brons op de 10 kilometer veroverde.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout was na zijn aankomst op Schiphol verbaasd door de ontvangst. "Volgens mij heeft het hier heel erg geleefd", zei de 24-jarige shorttracker in een aankomsthal van Schiphol waar de Nederlandse olympische sporters maandagmiddag juichend werden onthaald door zeker honderd mensen.
10 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.
16 uur geledenVERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
1 dag geleden