
Schaatsster Schouten prolongeert Nederlandse titel op 3000 meter
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Irene Schouten heeft net als vorig jaar overtuigend de titel op de 3000 meter gepakt op de NK afstanden in Heerenveen. De 29-jarige schaatsster van Team Zaanlander zegevierde in een nieuw baanrecord van 3.54,59 minuten.
Op ruime afstand achter Schouten werd Antoinette de Jong tweede in 4.00,83. De regerend wereldkampioene op deze afstand moest meer dan zes seconden toegeven. Carlijn Achtereekte, de regerend olympisch kampioene op de 3000 meter, zette met 4.02,16 de derde tijd neer.
Joy Beune werd in een tijd van 4.02,71 vierde en plaatste zich daarmee net als de top 3 ook voor de 3000 meter bij de wereldbekerwedstrijden. Het vijfde ticket voor de 3000 meter hangt ook af van de uitslag van de 5000 meter op zondag. Ireen Wüst werd met 4.03,01 vijfde.
Baanrecord verpulverd
Met haar winnende tijd op dit NK verpulverde Schouten het baanrecord van de Russin Natalia Voronina van 3.56,85. Ook was ze sneller dan haar persoonlijk record van 3.57,15 dat ze in januari van dit jaar reed. Ze wist als enige een vlak schema te rijden met alleen maar rondjes in de 30 seconden.
Schouten beleefde haar beste seizoen op de individuele afstanden afgelopen seizoen met de Nederlandse titels op de 3000 en 5000 meter. In de jaren ervoor werd ze al zeven keer Nederlands kampioene op de massastart. Op de WK greep de schaatsster uit Andijk goud op de 5000 meter en brons op de 3000 meter.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is doorgedrongen tot de tweede ronde op Wimbledon. De 29-jarige Nederlander verraste op het grandslamtoernooi in Londen de Italiaan Matteo Arnaldi (24), de mondiale nummer 43. Van de Zandschulp won in drie sets: 7-6 (4) 7-6 (5) 6-4. Van de Zandschulp en Arnaldi speelden dinsdag het restant van hun partij, die een dag eerder na twee sets was gestaakt wegens invallende duisternis.
2 uur geledenLILLE (ANP) - Pascal Eenkhoorn is een van de helpers van kopman Remco Evenepoel bij de Belgische topploeg Soudal Quick-Step in de komende Tour de France. De Nederlands kampioen van 2022 begint zaterdag in Lille aan zijn tweede Ronde van Frankrijk.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord eert de overleden clublegende Rinus Israël met foto's en video's op zijn sociale kanalen. De club noemt hem "de onverzettelijke verdediger" die met Feyenoord diverse grote prijzen won en aanvoerder was van het succeselftal dat in 1970 de Europacup I en de wereldbeker veroverde.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Jessica Pegula is verrassend uitgeschakeld in de eerste ronde op Wimbledon. De als derde geplaatste Amerikaanse ging met 2-6 3-6 onderuit tegen de Italiaanse Elisabetta Cocciaretto, de mondiale nummer 116.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft haar debuut op Wimbledon opgeluisterd met een zege in de eerste ronde. De nummer 1 van Nederland was met 6-1 6-1 veel te sterk voor de Amerikaanse qualifier Iva Jovic.
3 uur geledenLILLE (ANP) - Mathieu van der Poel is een van de speerpunten van de Belgische ploeg Alpecin-Deceuninck in de komende Tour de France. De 30-jarige Van der Poel rijdt zijn vijfde opeenvolgende Tour. In 2021 won hij de rit met aankomst op de steile Mûr-de-Bretagne en droeg vervolgens zes dagen de gele trui,
4 uur geledenLILLE (ANP) - De Amerikaanse wielrenner Matteo Jorgenson heeft aan de vooravond van de Tour de France zijn contract bij de Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike verlengd. Jorgenson blijft tot ten minste 2029, meldt de ploeg in een persbericht.
5 uur geleden