Schaatsster Schouten pakt ook nationale titel op 5000 meter
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Irene Schouten heeft bij de NK afstanden in Heerenveen haar tweede titel veroverd. De 28-jarige stayer van Team Zaanlander was ook de beste op de 5000 meter. De tweevoudig wereldkampioene op de massastart zegevierde in een tijd van 6.55,94. Daarmee was ze ruim vijf seconden sneller dan Reina Anema, die in 7.01,37 als tweede eindigde. Carlijn Achtereekte pakte brons met een tijd van 7.01,62.
Schouten won zaterdag in het lege Thialf al de 3000 meter. Dat was haar eerste Nederlandse titel op een klassieke afstand op de langebaan. De succesvolle marathonschaatsster veroverde op de massastart al wel zeven keer NK-goud.
"Zo, dat is twee", sprak Schouten glunderend bij de NOS. "Ik wist dat ik veel kans maakte, omdat ik gewoon heel goed in vorm ben. Maar ja, dan moet je het nog wel even doen. Ik was voor de start erg nerveus, omdat ik het zo graag wilde laten zien. Maar het ging gelukkig goed."
Succesvol
Doordat het marathonschaatsen vanwege de coronacrisis dit seizoen nog niet op gang is gekomen, kan Schouten zich voorlopig op de langebaan concentreren. En dat pakt opmerkelijk succesvol uit. "Soms hoor ik wel eens dat Irene alleen in het peloton kan schaatsen. Nu kunnen de mensen ook zeggen dat ik het alleen kan. Dat is heel mooi. Maar een titel op de massastart of op de marathon vind ik even mooi. Ik blijf me ook daarop focussen."
Met Schouten beleefde ook Anema een prima NK. De 27-jarige Friezin pakte op de 3000 meter eveneens zilver. Dat was haar eerste medaille ooit bij dit toernooi. Achtereekte daarentegen behaalde voor het vijfde opeenvolgende jaar brons op de 5000 meter en veroverde ook al eens drie keer zilver. De olympisch kampioene op de 3000 meter wacht echter nog altijd op haar eerste NK-goud op de langste afstand.
De onttroonde Esmee Visser moest met de vierde plek genoegen nemen (7.02,06). De olympisch kampioene op de 5000 meter stelde op de 3000 meter (elfde) ook al danig teleur.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).
6 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met 8 punten bijgedragen aan een overtuigende thuiszege van Golden State Warriors op Orlando Magic in de NBA: 120-97. De 25-jarige Nederlander begon aan het duel en gaf ook 4 assists. Vedette Stephen Curry was het best op schot met 26 punten.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.
23 uur geledenHOFSTADE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft met overmacht de Plage Cross Hofstade gewonnen. De Brabander reed vroeg in de wedstrijd weg van de concurrentie en kwam solo over de finish. Van der Poel won al voor de derde dag op rij. Hij was zaterdag de sterkste in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen en zondag de beste in de wereldbekerwedstrijd in Koksijde. Het was zijn vierde zege in evenzoveel wedstrijden deze winter.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Darter Wessel Nijman is er niet in geslaagd de derde ronde op het WK darts te bereiken en is uitgeschakeld. De Duitser Gabriel Clemens won in drie sets (3-0). De 25-jarige Nederlander begon goed en won de eerste leg, maar verloor de drie daaropvolgende legs en daarmee de set. De tweede en derde set gingen ook naar de Duitse nummer 47 van de wereldranglijst.
1 dag geledenHOFSTADE (ANP) - Lucinda Brand heeft haar hegemonie in het veldrijden bekrachtigd met de zege in de Plage Cross Hofstade. De 36-jarige wielrenster kwam solo over de finish. Het was haar dertiende zege in vijftien wedstrijden deze winter.
1 dag geleden