Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Schouten pakt ook nationale titel op 5000 meter

Schaatsster Schouten pakt ook nationale titel op 5000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Irene Schouten heeft bij de NK afstanden in Heerenveen haar tweede titel veroverd. De 28-jarige stayer van Team Zaanlander was ook de beste op de 5000 meter. De tweevoudig wereldkampioene op de massastart zegevierde in een tijd van 6.55,94. Daarmee was ze ruim vijf seconden sneller dan Reina Anema, die in 7.01,37 als tweede eindigde. Carlijn Achtereekte pakte brons met een tijd van 7.01,62.

Schouten won zaterdag in het lege Thialf al de 3000 meter. Dat was haar eerste Nederlandse titel op een klassieke afstand op de langebaan. De succesvolle marathonschaatsster veroverde op de massastart al wel zeven keer NK-goud.

"Zo, dat is twee", sprak Schouten glunderend bij de NOS. "Ik wist dat ik veel kans maakte, omdat ik gewoon heel goed in vorm ben. Maar ja, dan moet je het nog wel even doen. Ik was voor de start erg nerveus, omdat ik het zo graag wilde laten zien. Maar het ging gelukkig goed."

Succesvol

Doordat het marathonschaatsen vanwege de coronacrisis dit seizoen nog niet op gang is gekomen, kan Schouten zich voorlopig op de langebaan concentreren. En dat pakt opmerkelijk succesvol uit. "Soms hoor ik wel eens dat Irene alleen in het peloton kan schaatsen. Nu kunnen de mensen ook zeggen dat ik het alleen kan. Dat is heel mooi. Maar een titel op de massastart of op de marathon vind ik even mooi. Ik blijf me ook daarop focussen."

Met Schouten beleefde ook Anema een prima NK. De 27-jarige Friezin pakte op de 3000 meter eveneens zilver. Dat was haar eerste medaille ooit bij dit toernooi. Achtereekte daarentegen behaalde voor het vijfde opeenvolgende jaar brons op de 5000 meter en veroverde ook al eens drie keer zilver. De olympisch kampioene op de 3000 meter wacht echter nog altijd op haar eerste NK-goud op de langste afstand.

De onttroonde Esmee Visser moest met de vierde plek genoegen nemen (7.02,06). De olympisch kampioene op de 5000 meter stelde op de 3000 meter (elfde) ook al danig teleur.

Meer uit Sport

Schaatser Nuis gaat nog zeker een jaar door, misschien wel twee

MILAAN (ANP) - Kjeld Nuis is na zijn bronzen medaille op de 1500 meter van de Spelen van Milaan zeker nog niet van plan te stoppen. De 36-jarige schaatser gaat zeker een jaar door. "Nog wel twee jaar ook misschien", voegde hij eraan toe.

1 uur geleden
Kok rijdt alleen op 1500 meter, Rijpma-de Jong tegen Bowe

MILAAN (ANP) - Femke Kok rijdt vrijdag bij haar internationale debuut op de 1500 meter in haar eentje in rit 1. Dat blijkt uit de loting. De schaatsster plaatste zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) voor de afstand die ze bijna nooit rijdt. Kok won in Milaan al goud op 'haar' 500 meter en zilver op de 1000 meter.

1 uur geleden
Noorwegen evenaart record van zestien keer goud, Nederland vijfde

MILAAN (ANP) - Noorwegen heeft bij de Olympische Spelen in Milaan voor de zestiende keer een gouden medaille gewonnen. Dat gebeurde bij de teamsprint op de Noordse combinatie. Noorwegen evenaarde daarmee de prestatie van de vorige Winterspelen in 2022 in Beijing, toen de Scandinaviërs op een recordaantal van zestien gouden plakken uitkwamen.

1 uur geleden
Nuis is meer dan tevreden met 'hoogst haalbare' bronzen medaille

MILAAN (ANP) - Voor Kjeld Nuis voelt het brons op de 1500 meter bij de Spelen van Milaan alsof hij goud heeft gewonnen. De 36-jarige schaatser pakte na zijn olympische titels van Pyeongchang en Beijing voor de derde Spelen op rij een medaille op de schaatsmijl. "Het meest realistische vandaag was brons en als ik dat dan haal, heb ik het hoogst haalbare gepresteerd. Dan moet je supertrots zijn."

1 uur geleden
Oranje-schaatsers op Spelen voor het eerst sinds 1994 zonder goud

MILAAN (ANP) - De Oranje-schaatsers hebben bij de Winterspelen in Milaan voor het eerst geen gouden medaille gewonnen op de vijf individuele afstanden. In 1994 kwam het voor het laatst voor dat Nederland niet wist te winnen op de 500, 1000, 1500, 5000 en 10.000 meter.

2 uur geleden
Wennemars spreekt na vierde plaats op 1500 meter van 'klotefilm'

MILAAN (ANP) - Joep Wennemars sprak na afloop van de 1500 meter op de Olympische Spelen van een "klotefilm". De 23-jarige schaatser eindigde in het Milano Speed Skating Stadium als vierde. Eerder greep hij op de 1000 meter ook net naast een medaille, toen de Chinees Lian Ziwen hem hinderde op de kruising.

2 uur geleden
Emotionele Nuis heeft gedroomd van podiumplek op 1500 meter

MILAAN (ANP) - Kjeld Nuis heeft gedroomd van een podiumplek op de 1500 meter. Dat zei hij na zijn bronzen race in een emotioneel interview met de NOS. "Het voelde alsof ik gewonnen had", zei Nuis. "Vanaf meter één verliep het precies zoals ik wilde."

2 uur geleden