Schaatsster Schouten pakt ook nationale titel op 5000 meter
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Irene Schouten heeft bij de NK afstanden in Heerenveen haar tweede titel veroverd. De 28-jarige stayer van Team Zaanlander was ook de beste op de 5000 meter. De tweevoudig wereldkampioene op de massastart zegevierde in een tijd van 6.55,94. Daarmee was ze ruim vijf seconden sneller dan Reina Anema, die in 7.01,37 als tweede eindigde. Carlijn Achtereekte pakte brons met een tijd van 7.01,62.
Schouten won zaterdag in het lege Thialf al de 3000 meter. Dat was haar eerste Nederlandse titel op een klassieke afstand op de langebaan. De succesvolle marathonschaatsster veroverde op de massastart al wel zeven keer NK-goud.
"Zo, dat is twee", sprak Schouten glunderend bij de NOS. "Ik wist dat ik veel kans maakte, omdat ik gewoon heel goed in vorm ben. Maar ja, dan moet je het nog wel even doen. Ik was voor de start erg nerveus, omdat ik het zo graag wilde laten zien. Maar het ging gelukkig goed."
Succesvol
Doordat het marathonschaatsen vanwege de coronacrisis dit seizoen nog niet op gang is gekomen, kan Schouten zich voorlopig op de langebaan concentreren. En dat pakt opmerkelijk succesvol uit. "Soms hoor ik wel eens dat Irene alleen in het peloton kan schaatsen. Nu kunnen de mensen ook zeggen dat ik het alleen kan. Dat is heel mooi. Maar een titel op de massastart of op de marathon vind ik even mooi. Ik blijf me ook daarop focussen."
Met Schouten beleefde ook Anema een prima NK. De 27-jarige Friezin pakte op de 3000 meter eveneens zilver. Dat was haar eerste medaille ooit bij dit toernooi. Achtereekte daarentegen behaalde voor het vijfde opeenvolgende jaar brons op de 5000 meter en veroverde ook al eens drie keer zilver. De olympisch kampioene op de 3000 meter wacht echter nog altijd op haar eerste NK-goud op de langste afstand.
De onttroonde Esmee Visser moest met de vierde plek genoegen nemen (7.02,06). De olympisch kampioene op de 5000 meter stelde op de 3000 meter (elfde) ook al danig teleur.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.
4 uur geledenASSEN (ANP) - De TT van Assen is uitgeroepen tot beste grand prix van 2025. De race in Drenthe vierde afgelopen zomer zijn 100-jarig bestaan met een bezoekersrecord.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Australië opgeroepen asiel te verlenen aan de Iraanse voetbalsters, na hun uitschakeling in de Asia Cup. De spelers zongen bij hun openingswedstrijd van het toernooi niet mee met het volkslied, later deden zij dat wel terwijl ze salueerden. Na het niet zingen van het volkslied werden ze door een presentator op de Iraanse staatstelevisie "verraders in oorlogstijd" genoemd.
10 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is paralympisch kampioen geworden op de super-G. Het is de eerste gouden medaille voor Nederland op de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina.
14 uur geledenNÜRBURG (ANP) - Max Verstappen gaat in mei deelnemen aan de 24-uursrace op de Nürburgring. Dat doet de coureur van Red Bull in een Mercedes, de fabrikant die in de Formule 1 een van zijn concurrenten is. Zijn deelname aan de race in Duitsland wordt volgens een persbericht gesteund door zijn vaste sponsor Red Bull, wat ook te zien is aan het uiterlijk van de auto waarmee hij gaat deelnemen.
17 uur geledenMIAMI (ANP) - Xander Bogaerts wil ook aan de volgende editie van de World Baseball Classic (WBC) deelnemen. "Ik zie dat we zoveel talent hebben" , zegt de 33-jarige aanvoerder van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Ik wil ze helpen."
17 uur geledenMIAMI (ANP) - Voor bondscoach Andruw Jones van de Nederlandse honkballers telde alleen de eindzege van de World Baseball Classic. Maar na de zware nederlaag tegen de Dominicaanse Republiek (12-1) kan het bijna niet anders dan dat het officieuze WK voor Oranje na de laatste groepswedstrijd van dinsdag tegen Israël voorbij is. "Dat lijkt er wel op", erkende hij. "We gaan toch een plan maken om dat duel te winnen. En dan zien we wel. We willen het toernooi sowieso goed afsluiten."
1 dag geleden