Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Schouten maakt meer kans op WK-titel dan ze dacht

Schaatsster Schouten maakt meer kans op WK-titel dan ze dacht

HAMAR (ANP) - Schaatsster Irene Schouten had vooraf gedacht dat de wereldtitel allround wel heel moeilijk zou worden met Miho Takagi als tegenstander. Maar halverwege het toernooi is de achterstand van de de 29-jarige Noord-Hollandse op de Japanse minder dan een halve seconde voor de 1500 meter van zondag. "Ik moet morgen echt aan de bak", keek de drievoudig olympisch kampioen vooruit bij de NOS.

Schouten had gehoopt niet meer dan 2 seconden te verliezen op Takagi op de 500 meter. De Japanse won immers nog zilver op die afstand op de Olympische Spelen. Met een persoonlijk record van 39,24 tegen 38,31 van Takagi was het verschil echter maar 0,93 seconde. "Ik dacht als Takagi 37 laag kan rijden op de 500 meter, zou het heel moeilijk worden. Nu was het verschil maar 0,9. Daar was ik blij mee, maar ik dacht ook: shit, nu kan ik voor de titel gaan."

Schouten was superblij met haar baanrecord van 3.58,00 op de 3000 meter, maar had liever nog iets harder gewild. Ze verwacht dat Takagi en Antoinette de Jong zondag tijd op haar zullen winnen op de 1500 meter. "Dan hoop ik dat ik tijd kan terugpakken op de 5 kilometer."

Meer uit Sport

Hoolwerf moet bij EK genoegen nemen met zilver op massastart

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.

35 minuten geleden
Del Grosso opnieuw Nederlands kampioen veldrijden

HUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.

1 uur geleden
Bobsleeërs in viermansbob dertiende in St. Moritz

ST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.

1 uur geleden
Schaatsster Hoogendoorn pakt EK-zilver op 1000 meter

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.

2 uur geleden
Poolse tennissers winnen voor het eerst United Cup

SYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.

3 uur geleden
Atlete Brinkman derde bij rentree in halve marathon Egmond

EGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.

3 uur geleden
Tennisster Sabalenka toont vorm met nieuwe titel in Brisbane

BRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.

8 uur geleden