Schaatsster Schouten maakt meer kans op WK-titel dan ze dacht
HAMAR (ANP) - Schaatsster Irene Schouten had vooraf gedacht dat de wereldtitel allround wel heel moeilijk zou worden met Miho Takagi als tegenstander. Maar halverwege het toernooi is de achterstand van de de 29-jarige Noord-Hollandse op de Japanse minder dan een halve seconde voor de 1500 meter van zondag. "Ik moet morgen echt aan de bak", keek de drievoudig olympisch kampioen vooruit bij de NOS.
Schouten had gehoopt niet meer dan 2 seconden te verliezen op Takagi op de 500 meter. De Japanse won immers nog zilver op die afstand op de Olympische Spelen. Met een persoonlijk record van 39,24 tegen 38,31 van Takagi was het verschil echter maar 0,93 seconde. "Ik dacht als Takagi 37 laag kan rijden op de 500 meter, zou het heel moeilijk worden. Nu was het verschil maar 0,9. Daar was ik blij mee, maar ik dacht ook: shit, nu kan ik voor de titel gaan."
Schouten was superblij met haar baanrecord van 3.58,00 op de 3000 meter, maar had liever nog iets harder gewild. Ze verwacht dat Takagi en Antoinette de Jong zondag tijd op haar zullen winnen op de 1500 meter. "Dan hoop ik dat ik tijd kan terugpakken op de 5 kilometer."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.
3 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.
11 uur geledenPOUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
15 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
16 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.
18 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.
21 uur geleden