Schaatsster Schouten maakt meer kans op WK-titel dan ze dacht
HAMAR (ANP) - Schaatsster Irene Schouten had vooraf gedacht dat de wereldtitel allround wel heel moeilijk zou worden met Miho Takagi als tegenstander. Maar halverwege het toernooi is de achterstand van de de 29-jarige Noord-Hollandse op de Japanse minder dan een halve seconde voor de 1500 meter van zondag. "Ik moet morgen echt aan de bak", keek de drievoudig olympisch kampioen vooruit bij de NOS.
Schouten had gehoopt niet meer dan 2 seconden te verliezen op Takagi op de 500 meter. De Japanse won immers nog zilver op die afstand op de Olympische Spelen. Met een persoonlijk record van 39,24 tegen 38,31 van Takagi was het verschil echter maar 0,93 seconde. "Ik dacht als Takagi 37 laag kan rijden op de 500 meter, zou het heel moeilijk worden. Nu was het verschil maar 0,9. Daar was ik blij mee, maar ik dacht ook: shit, nu kan ik voor de titel gaan."
Schouten was superblij met haar baanrecord van 3.58,00 op de 3000 meter, maar had liever nog iets harder gewild. Ze verwacht dat Takagi en Antoinette de Jong zondag tijd op haar zullen winnen op de 1500 meter. "Dan hoop ik dat ik tijd kan terugpakken op de 5 kilometer."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
4 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
4 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Jonas Phijffers is Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. Hij won in een tijd van 45,57, ruim twee tienden van een seconde langzamer dan het nationale record dat hij vorige week ook in Apeldoorn liep.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft na twee overwinningen op zaterdag ook de eerste afstand van zondag gewonnen op het NK sprint. Op de tweede 500 meter van het toernooi was ze in een onderling duel een duizendste van een seconde sneller dan Marrit Fledderus, die ook in het totaalklassement tweede staat. Beide vrouwen reden een tijd van 36,67. Pien Smit werd met 37,98 derde op de 500 meter en staat in het klassement ook derde.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker (29) heeft bij het NK allround de titel veroverd en mag daardoor deelnemen aan het WK, komend weekend in Heerenveen. Op de afsluitende 10 kilometer won hij in een direct duel van de nummer 2 in het eindklassement, Remco Stam. In een tijd van 13.04,44 werd Bosker derde op de slotafstand. De winst op de 10 kilometer ging in 12.52,76 naar Jorrit Bergsma, winnaar van olympisch brons op die afstand.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee (27) is in Heerenveen Nederlands kampioen allround geworden. Op de afsluitende 5000 meter werd ze derde in een tijd van 7.12,79. Langeafstandsspecialist Sanne in 't Hof won de 5000 meter met ruime voorsprong in 6.51,17 en steeg daardoor in het eindklassement naar de tweede plek. De laatste podiumplek op het NK was voor Melissa Wijfje, die op de slotafstand vijfde werd. Jade Groenewoud, die na drie afstanden nog tweede stond, viel net buiten het podium.
8 uur geleden