Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Schouten in Calgary ouderwets de beste op 5000 meter

Schaatsster Schouten in Calgary ouderwets de beste op 5000 meter

N i e u w bericht, meer informatie na 2e alinea

CALGARY (ANP) - Schaatsster Irene Schouten heeft zich hersteld van haar mispeer vorige week in de wereldbeker, met een duidelijke overwinning op de 5000 meter in Calgary. De drievoudig olympisch kampioene won de langste afstand op het Canadese ijs in 6.48,06. Ze was bijna 5 seconden sneller dan de Noorse Ragne Wiklund, die 6.52,86 noteerde en daarmee tweede werd.

Een week geleden eindigde Schouten op hetzelfde ijs in Calgary slechts als zevende op de 3000 meter. Ze weet toen haar matige optreden aan een verkeerde voorbereiding. Nu was ze in haar rit tegen landgenote Joy Beune ouderwets op dreef. Ze versnelde tegen het einde van de race en zette Beune op grote achterstand. Beune reed wel een persoonlijk record van 6.58,00 en werd daar nog vierde mee. De Canadese Ivanie Blondin was nog net wat sneller en zette de derde tijd neer: 6.54,81. Merel Conijn werd achtste in 7.04,77.

Schouten, genomineerd voor Sportvrouw van het Jaar, toonde aan de finish een gulle lach. "Ik kan het nog he", zei ze bij de NOS. "Ik was toch wat onzeker over wat ik kon, ook al gingen de trainingen goed en voelde ik me fit. Maar dat slechte optreden van vorige week speelde nog in mijn hoofd mee. Ik ben puur op gevoel gaan schaatsen en dat werkte goed, zoals altijd eigenlijk."

Schouten naderde in de stand van de wereldbeker op de lange afstanden (3000 en 5000 meter) leider Wiklund. Ze staat tweede met 210 punten, 12 minder dan de Noorse stayer.

Meer uit Sport

Zeven paralympiërs naar sluitingsceremonie in Cortina

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zeven van de acht Nederlandse atleten op de Paralympische Spelen zijn zondag aanwezig bij de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Dat heeft NOC*NSF bekendgemaakt. De sportkoepel liet eerder weten dat er vanwege de aanwezigheid van Rusland en Belarus geen Nederlandse officials bij de sluitingsceremonie zijn.

22 minuten geleden
Jens van 't Wout grijpt zilver op 500 meter op WK shorttrack

MONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlander moest in de finale alleen olympisch kampioen Steven Dubois voor zich dulden. Furkan Akar uit Turkije greep het brons.

44 minuten geleden
Ajax begint met Konadu en Tomiyasu tegen Sparta Rotterdam

AMSTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam. De 19-jarige spits vervangt de geschorste Wout Weghorst. Kasper Dolberg heeft de afgelopen dagen niet getraind door maagproblemen. De Deen zit wel op de bank als de wedstrijd om 21.00 uur begint.

1 uur geleden
Oud-Feyenoorder Minteh leidt Brighton langs Sunderland

SUNDERLAND (ANP) - Brighton & Hove Albion heeft in de Premier League de aansluiting met de middenmoot gevonden. Het elftal van trainer Fabian Hürzeler won met 1-0 bij Sunderland. Oud-Feyenoorder Yankuba Minteh maakte na een uur spelen op gelukkige wijze het doelpunt. De aanvaller raakte na een duel met een verdediger de bal niet goed. Juist daardoor werd doelman Melker Ellborg in de korte hoek verrast.

3 uur geleden
Del Toro verstevigt leiding in Tirreno met zege in zesde etappe

CAMERINO (ANP) - Isaac del Toro heeft de zesde etappe in de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico op zijn naam geschreven. De Mexicaan van UAE Team Emirates klopte op de steile aankomst na 188 kilometer tussen San Severino Marche en Camerino de Noor Tobias Halland Johannessen en de Amerikaan Matteo Jorgenson. Del Toro verstevigde zo zijn leidende positie in het algemeen klassement.

6 uur geleden
Oekraïne boycot sluitingsceremonie Paralympische Spelen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP/DPA) - Oekraïne boycot na de openingsceremonie ook de sluitingsceremonie van de Paralympische Spelen in Cortina d'Ampezzo. "De vlag van een staatsmoordenaar wordt daar gehesen", zei de voorzitter van het Paralympisch Comité van Oekraïne, Valeriy Sushkevych, tegen persbureau DPA over de aanwezigheid van Rusland bij de plechtigheid.

7 uur geleden
Godon sprint naar zege in ingekorte etappe Parijs-Nice, Bol derde

ISOLA (ANP) - Dorian Godon heeft de zevende etappe van Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Franse renner van Ineos Grenadiers won in de ingekorte rit van slechts 47 kilometer naar Isola de sprint van een uitgedund peloton. De Eritreeër Biniam Girmay sprintte naar de tweede plaats, Cees Bol werd derde. Ook Mike Theunissen zat voorin; hij drukte zijn wiel als zesde over de meet.

7 uur geleden