Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Schouten in Calgary ouderwets de beste op 5000 meter

Schaatsster Schouten in Calgary ouderwets de beste op 5000 meter

N i e u w bericht, meer informatie na 2e alinea

CALGARY (ANP) - Schaatsster Irene Schouten heeft zich hersteld van haar mispeer vorige week in de wereldbeker, met een duidelijke overwinning op de 5000 meter in Calgary. De drievoudig olympisch kampioene won de langste afstand op het Canadese ijs in 6.48,06. Ze was bijna 5 seconden sneller dan de Noorse Ragne Wiklund, die 6.52,86 noteerde en daarmee tweede werd.

Een week geleden eindigde Schouten op hetzelfde ijs in Calgary slechts als zevende op de 3000 meter. Ze weet toen haar matige optreden aan een verkeerde voorbereiding. Nu was ze in haar rit tegen landgenote Joy Beune ouderwets op dreef. Ze versnelde tegen het einde van de race en zette Beune op grote achterstand. Beune reed wel een persoonlijk record van 6.58,00 en werd daar nog vierde mee. De Canadese Ivanie Blondin was nog net wat sneller en zette de derde tijd neer: 6.54,81. Merel Conijn werd achtste in 7.04,77.

Schouten, genomineerd voor Sportvrouw van het Jaar, toonde aan de finish een gulle lach. "Ik kan het nog he", zei ze bij de NOS. "Ik was toch wat onzeker over wat ik kon, ook al gingen de trainingen goed en voelde ik me fit. Maar dat slechte optreden van vorige week speelde nog in mijn hoofd mee. Ik ben puur op gevoel gaan schaatsen en dat werkte goed, zoals altijd eigenlijk."

Schouten naderde in de stand van de wereldbeker op de lange afstanden (3000 en 5000 meter) leider Wiklund. Ze staat tweede met 210 punten, 12 minder dan de Noorse stayer.

Meer uit Sport

Engeland verslaat Frankrijk (6-4) en eindigt als derde op het WK

MIAMI (ANP) - Engeland is als derde geëindigd op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De ploeg overklaste voor rust Frankrijk (4-0), maar kwam na de hervatting nog aardig in de problemen (6-4).

4 uur geleden
Mbappé scoort tweemaal en is nu WK-topscorer aller tijden

MIAMI (ANP) - Kylian Mbappé mag zich topscorer aller tijden op een WK noemen. De 27-jarige aanvaller maakte in de troostfinale tegen Engeland zijn 21e en 22e doelpunt op een mondiale eindronde.

5 uur geleden
Pogačar boekt in Vogezen 25e etappezege in Tour de France

LE MARKSTEIN (ANP) - Tadej Pogačar heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement in de Tour de France nog verder uitgebreid. De Sloveen van UAE Team Emirates was de beste in de veertiende etappe, een bergrit in de Vogezen van Mulhouse naar Le Markstein. Voor Pogačar betekende het zijn vierde ritzege in deze Tour en zijn 25e in totaal.

14 uur geleden
Atleet Kerr loopt wereldrecord op Engelse mijl bij Diamond League

LONDEN (ANP) - Josh Kerr heeft bij de Diamond League-wedstrijd in Londen het wereldrecord op de Engelse mijl verbeterd. De 28-jarige Schot zette een tijd neer van 3.42,66. Het wereldrecord was sinds 1999 in handen van de Marokkaan Hicham El Guerrouj, die in Rome 3.43,13 noteerde.

14 uur geleden
Broeders-Bol tweede op 800 meter bij Diamond League in Londen

LONDEN (ANP) - Femke Broeders-Bol is bij de atletiekmeeting uit de Diamond League in Londen als tweede geëindigd op de 800 meter. De Amersfoortse zette een tijd neer van 1.56,46. De zege ging naar de Britse olympisch kampioene Keely Hodgkinson in 1.56,21. Tsige Duguma uit Ethiopië werd derde (1.56,92).

15 uur geleden
Vingegaard gaat verdedigen in bergrit Tour ondanks achterstand

MULHOUSE (ANP) - De Deense wielrenner Jonas Vingegaard richt zich in de veertiende etappe van de Tour de France ondanks zijn achterstand op klassementsleider Tadej Pogačar (UAE Team Emirates) op verdedigen. "Wij denken dat UAE er vandaag voor wil gaan, dus is de eerste gedachte om meer te verdedigen. Maar als we ons goed voelen, kunnen we ook zelf iets proberen", zei de tweevoudig Tourwinnaar van Visma-Lease a Bike in startplaats Mulhouse tegen de NOS.

18 uur geleden
Tourpeloton onderweg voor bergetappe in de Vogezen

MULHOUSE (ANP) - Het wielerpeloton in de Tour de France is met zware regen vanuit Mulhouse vertrokken voor de veertiende etappe, de tweede in de Vogezen. De rit van zaterdag is zwaarder dan die van een dag eerder. Met de Grand Ballon, Ballon d'Alsace en Col du Haag staan drie beklimmingen van de eerste categorie op het programma. De top van Col du Haag ligt op 6 kilometer van de finish in Le Markstein.

18 uur geleden