Schaatsster Schouten in Calgary ouderwets de beste op 5000 meter
N i e u w bericht, meer informatie na 2e alinea
CALGARY (ANP) - Schaatsster Irene Schouten heeft zich hersteld van haar mispeer vorige week in de wereldbeker, met een duidelijke overwinning op de 5000 meter in Calgary. De drievoudig olympisch kampioene won de langste afstand op het Canadese ijs in 6.48,06. Ze was bijna 5 seconden sneller dan de Noorse Ragne Wiklund, die 6.52,86 noteerde en daarmee tweede werd.
Een week geleden eindigde Schouten op hetzelfde ijs in Calgary slechts als zevende op de 3000 meter. Ze weet toen haar matige optreden aan een verkeerde voorbereiding. Nu was ze in haar rit tegen landgenote Joy Beune ouderwets op dreef. Ze versnelde tegen het einde van de race en zette Beune op grote achterstand. Beune reed wel een persoonlijk record van 6.58,00 en werd daar nog vierde mee. De Canadese Ivanie Blondin was nog net wat sneller en zette de derde tijd neer: 6.54,81. Merel Conijn werd achtste in 7.04,77.
Schouten, genomineerd voor Sportvrouw van het Jaar, toonde aan de finish een gulle lach. "Ik kan het nog he", zei ze bij de NOS. "Ik was toch wat onzeker over wat ik kon, ook al gingen de trainingen goed en voelde ik me fit. Maar dat slechte optreden van vorige week speelde nog in mijn hoofd mee. Ik ben puur op gevoel gaan schaatsen en dat werkte goed, zoals altijd eigenlijk."
Schouten naderde in de stand van de wereldbeker op de lange afstanden (3000 en 5000 meter) leider Wiklund. Ze staat tweede met 210 punten, 12 minder dan de Noorse stayer.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De Europese kampioenschappen wielrennen op de weg vinden in 2028 plaats in de provincie Noord-Brabant. Het evenement maakt deel uit van de festiviteiten ter ere van het honderdjarig bestaan van de wielrenunie KNWU, melden de provincie en organisator Golazo in een persbericht.
35 minuten geledenARNHEM (ANP) - Mark Boumans is benoemd tot voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Gymnastiek Unie (KNGU). Hij treedt op 1 november aan, meldt de bond in een persbericht. Boumans stopt binnenkort als burgemeester van Doetinchem.
59 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse tennisster Emma Navarro heeft haar seizoen vroegtijdig beëindigd. De 25-jarige speelster, die op de US Open nog tot de kwartfinales reikte, heeft in een open brief op Instagram onthuld al drie jaar te worstelen met fysieke en mentale problemen.
1 uur geledenBEIJING (ANP) - Botic van de Zandschulp is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi in Beijing. De 30-jarige Nederlander, de nummer 41 van de wereldranglijst, boog in drie sets voor de Argentijn Francisco Cerúndolo: 7-5 4-6 3-6.
1 uur geledenSEPANG (ANP) - Max Verstappen wil dit seizoen minstens één race winnen in de Formule 1. Dat zei de viervoudig wereldkampioen in de persconferentie van de FIA voorafgaand aan de uitgestelde Grote Prijs van Bahrein, die dit weekeinde in Maleisië wordt verreden. "Ik heb nu regelmatig op het podium gestaan, maar ik wil winnen. Daarvoor ben ik in deze sport", zei de woensdag 29 jaar geworden coureur van Red Bull.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Hans Nijland, voormalig directeur van FC Groningen, gaat aan de slag in de schaatswereld. De 66-jarige voetbalbestuurder wordt commercieel adviseur bij Team X2O Badkamers, dat vorig seizoen nog Team IKO-X2O heette. Hij moet de ploeg onder meer gaan helpen met het aantrekken van nieuwe sponsoren.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Formule 1-coureur Esteban Ocon raakt na dit seizoen zijn plek bij team Haas kwijt. Dat maakten beide partijen woensdag bekend. Het is nog niet duidelijk wie de 30-jarige Fransman opvolgt.
22 uur geleden