Schaatsster Schouten in baanrecord naar titel op 5000 meter
HEERENVEEN (ANP) - Irene Schouten heeft na de 3000 meter ook haar Nederlandse titel op de 5000 meter geprolongeerd. De 29-jarige schaatsster van Team Zaanlander pakte net als teamgenoot Jorrit Bergsma haar tweede titel van dit weekeinde bij de NK afstanden in Thialf. Ze zegevierde in een baanrecord van 6.45,69 minuten.
Sanne in 't Hof veroverde met een dik persoonlijk record van 6.57,63 verrassend het zilver. Carlijn Achtereekte pakte met 7.00,50 brons.
Schouten reed net als op de 3000 meter een vlakke race en kwam uit op een tijd net boven het Nederlands record van Carien Kleibeuker dat op 6.45,04 staat. Ze was beduidend sneller dan de 6.55,94 waarmee ze vorig jaar de titel pakte. In de laatste ronden wist Schouten flink te versnellen, waarmee ze uitkwam onder de beste tijd in Thialf, die Esmee Visser in 2019 had geschaatst.
Achtereekte, eerder al drie keer tweede en vijf keer derde op de 5000 meter, zag haar tijden in de laatste ronden oplopen en kon niet onder de tweede tijd van Van 't Hof blijven. Ze had zich met de derde tijd op de 3000 meter wel al geplaatst voor de wereldbekerwedstrijden.
Sanne in ‘t Hof plaatste zich met haar nieuwe toptijd ook voor de wereldbekerwedstrijden op de 3000 en 5000 meter. De 23-jarige schaatsster van Team Frysk krijgt met haar tweede plaats op de 5000 meter voorrang boven de nummer 5 van de 3000 meter. Dat is Ireen Wüst.
Meer uit Sport
RIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.
1 uur geledenVERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.
12 uur geledenVERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.
13 uur geledenVERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.
13 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
17 uur geleden