Schaatsster Schouten heeft haar gouden medaille binnen
BEIJING (ANP) - Schaatsster Irene Schouten heeft haar gouden medaille binnen. De 29-jarige Noord-Hollandse werd een dag na haar winst op de 3000 meter bij de Olympische Spelen van Beijing gehuldigd op Medal Plaza. Op dat grote podium naast het Vogelnest-stadion in de Chinese hoofdstad klonk zondag voor het eerst op deze Spelen het Wilhelmus en werd de Nederlandse vlag gehesen. Schouten nam haar gouden plak, die ze bij zichzelf moest omhangen vanwege de coronaregels, met een stralende glimlach in ontvangst.
De Italiaanse Francesca Lollobrigida pakte achter Schouten zilver op de 3000 meter, het brons ging naar Isabelle Weidemann uit Canada. Schouten bezorgde TeamNL zaterdag de eerste medaille op de Winterspelen. Patrick Roest voegde daar zondag een zilveren plak op de 5000 meter aan toe.
De medaillewinnaars bij het schaatsen worden direct na hun race in de ijshal ook gehuldigd, maar ze ontvangen dan alleen een 'knuffelpanda', het symbool van de Spelen. De plakken worden uitgereikt op Medal Plaza, waar ook publiek welkom is.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
27 minuten geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.
4 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."
1 dag geleden