Schaatsster Schouten heeft haar gouden medaille binnen
BEIJING (ANP) - Schaatsster Irene Schouten heeft haar gouden medaille binnen. De 29-jarige Noord-Hollandse werd een dag na haar winst op de 3000 meter bij de Olympische Spelen van Beijing gehuldigd op Medal Plaza. Op dat grote podium naast het Vogelnest-stadion in de Chinese hoofdstad klonk zondag voor het eerst op deze Spelen het Wilhelmus en werd de Nederlandse vlag gehesen. Schouten nam haar gouden plak, die ze bij zichzelf moest omhangen vanwege de coronaregels, met een stralende glimlach in ontvangst.
De Italiaanse Francesca Lollobrigida pakte achter Schouten zilver op de 3000 meter, het brons ging naar Isabelle Weidemann uit Canada. Schouten bezorgde TeamNL zaterdag de eerste medaille op de Winterspelen. Patrick Roest voegde daar zondag een zilveren plak op de 5000 meter aan toe.
De medaillewinnaars bij het schaatsen worden direct na hun race in de ijshal ook gehuldigd, maar ze ontvangen dan alleen een 'knuffelpanda', het symbool van de Spelen. De plakken worden uitgereikt op Medal Plaza, waar ook publiek welkom is.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
13 uur geledenACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).
16 uur geleden