Schaatsster Schouten evenaart Keulen-Deelstra op marathon
ENSCHEDE (ANP) - Irene Schouten heeft in Enschede haar Nederlandse marathontitel op kunstijs geprolongeerd. De 27-jarige schaatsster van Royal A-ware zegevierde na 100 ronden op kenmerkende wijze. Ze trok in de slotronde al vroeg de sprint aan waarna ze niet meer te achterhalen was. Marijke Groenewoud eindigde als tweede en Manon Kamminga pakte brons.
Voor Schouten was het haar vijfde titel op rij in deze discipline. Daarmee heeft ze het record van Atje Keulen-Deelstra nu geëvenaard. De legendarische Friezin won de titel in 1975, 1976, 1977, 1978 en 1980. Schouten is nu wel de eerste schaatsster die het Nederlands marathonkampioenschap op kunstijs vijf keer op rij heeft gewonnen.
Schouten was in het afgelopen weekeinde ook al succesvol bij de NK afstanden in Heerenveen. Ze pakte zilver op de 3000 en 5000 meter en daarmee startbewijzen voor de EK afstanden en WK afstanden. Op de massastart veroverde Schouten, regerend wereldkampioene op dit onderdeel, haar zevende nationale titel op rij.
Meer uit Sport
BRISBANE (ANP) - Aryna Sabalenka heeft zich geplaatst voor de halve finales van het tennistoernooi van Brisbane. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg in Australië de Amerikaanse Madison Keys met 6-3 6-3.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Suzanne Schulting doet volgende maand bij de Olympische Spelen naast langebaanschaatsster ook als shorttrackster mee. Schaatsbond KNSB meldt dat de 28-jarige Friezin een aanwijsplek heeft gekregen voor de 1500 meter bij het shorttrack. Op de langebaan doet ze mee aan de 1000 meter.
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Oud-honkballer Hamilton Richardson is op 85-jarige leeftijd overleden. Dat meldt Sparta Rotterdam op de site van de club. Het is niet bekendgemaakt waaraan hij is gestorven. Richardson geldt als één van de beste honkballers aller tijden die ooit in de Nederlandse competitie heeft gespeeld.
1 dag geledenALMERE (ANP) - Oud-honkbalinternational Sidney de Jong is dinsdag op 46-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de honkbalbond bevestigd aan het ANP. Over de doodsoorzaak is nog niets bekendgemaakt.
1 dag geledenLONDEN (ANP/AFP) - De beste tennissers ter wereld hoeven dit jaar aan één toernooi minder verplicht deel te nemen. Van tennisbond ATP moet de top 30 aan minimaal vier zogenoemde ATP 500-toernooien meedoen in plaats van de vijf van vorig jaar. De verplichte deelname aan masterstoernooien (ATP-1000) en de ATP Finals, mits een speler zich daarvoor heeft gekwalificeerd, blijft wel staan.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Oud-finaliste Zheng Qinwen heeft zich afgemeld voor de Australian Open. De regerend olympisch kampioene acht zichzelf niet fit genoeg om vanaf 18 januari deel te nemen aan het eerste grandslamtoernooi van het jaar, meldt de 23-jarige Chinese tennisster via sociale media.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - De Brit Simon Yates (33) stopt per direct als wielrenner. De winnaar van de afgelopen Giro d'Italia vindt het, na een succesvol jaar met ook een ritzege in de Tour de France, het goede moment om zijn carrière te beëindigen. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike, waar hij nog een jaar onder contract stond.
2 dagen geleden