Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Schouten eerste keer Europees kampioene op 3000 meter

Schaatsster Schouten eerste keer Europees kampioene op 3000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Irene Schouten heeft bij de Europese afstandskampioenschappen in Heerenveen voor de eerste keer de titel op de 3000 meter gegrepen. De 29-jarige Noord-Hollandse was met 3.56,62, duidelijk sneller dan Antoinette de Jong en Francesca Lollobrigida uit Italië.

In haar rit tegen Lollobrigida moest Schouten het hoofd koel houden, want de Italiaanse ging heel snel van start en probeerde zo veel mogelijk afstand te nemen van de Nederlands kampioene. Die kwam met een vlakke race steeds dichterbij en nam in het laatste deel ruim afstand.

Antoinette de Jong probeerde ook met een snelle start marge te nemen op het schema van Schouten. Ze leverde in de laatste rondjes echter te veel in en eindigde als tweede in 3.59,79, net voor de Italiaanse, die 4.00,61 klokte. Carlijn Achtereekte, de regerend olympisch kampioene op de 3000 meter, eindigde met 4.04.79 als vijfde.

Schouten is dit seizoen nog ongeslagen op de 3000 meter. Ze won de Nederlandse titel, twee races in de wereldbeker en was de snelste op het olympisch kwalificatietoernooi. Twee jaar geleden veroverde ze wel de Europese titel op de massastart. Dit weekend komt ze nog in actie op de ploegachtervolging en op de massastart.

Esmee Visser was de titelverdedigster op de 3000 meter. Zij had zich niet voor de EK gekwalificeerd.

Meer uit Sport

Venus Williams krijgt wildcard voor Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.

1 uur geleden
Darter Van Veen voor het eerst in carrière naar halve finale WK

LONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.

4 uur geleden
Sloveen Prevc wint nieuwjaarsspringen Garmisch-Partenkirchen

GARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.

10 uur geleden
Van der Poel onklopbaar: zevende zege in zevende veldrit

BAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.

11 uur geleden
Beune krijgt geen aanwijsplek voor 1500 meter op Spelen Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.

11 uur geleden
Groenewoud prolongeert Nederlandse marathontitel kunstijs

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft haar Nederlandse titel bij het marathonschaatsen op kunstijs geprolongeerd. De schaatsster van Team Albert Heijn Zaanlander was op het ijs van Thialf in Heerenveen na honderd ronden de sterkste in de massasprint. Ze bleef op de meet Kim Talsma (tweede) en Lianne van Loon (derde) voor.

12 uur geleden
Gebroken hart bij schaatser Prins na missen Olympische Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Het missen van de Olympische Spelen heeft voor een gebroken hart gezorgd bij Tim Prins. De 22-jarige Fries van Reggeborgh was als derde geëindigd op de 1500 meter, maar viel als tiende schaatser in de selectievolgorde af, omdat de selectiecommissie van de schaatsbond een aanwijsplek gaf aan Marcel Bosker, die ook in actie komt op de ploegenachtervolging.

12 uur geleden