Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Schouten: denk dat ik verdiend heb gewonnen

Schaatsster Schouten: denk dat ik verdiend heb gewonnen

BEIJING (ANP) - Het ging niet helemaal zoals gepland, zei Irene Schouten nadat ze ook op het onderdeel massastart goud had gewonnen op de Winterspelen van Beijing. "Ik heb het allemaal zelf moeten doen. Maar daarom heb ik wel verdiend gewonnen, denk ik", reageerde ze bij de NOS.

Haar ploeggenote Marijke Groenewoud viel, waardoor Schouten er alleen voor stond. "Maar ik had er wel vertrouwen in. Bij het ingaan van de laatste 500 meter dacht ik: nu moet ik gaan. Alles of niets, als er iemand sneller is dan is dat maar zo. Maar het is gelukt, geweldig."

Het succes kwam niet uit de lucht vallen. "Wij zijn een van de weinige ploegen die dit onderdeel serieus neemt. We hebben heel hard gewerkt voor dit succes. Dit is een soort van spel, waarbij je ook geluk moet hebben. Dat het dan dit oplevert is heel mooi voor ons allemaal."

Meer uit Sport

Kunstrijders Tsiba en Danilova eindigen als vijftiende op EK

SHEFFIELD (ANP) - Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als vijftiende geëindigd bij het paarrijden. Het Nederlandse koppel stond na de korte kür op woensdag al op die positie en wist in de vrije kür geen plaats te stijgen. Hun totaalscore kwam uit op 149,33.

5 uur geleden
Oud-zwemkampioen Agnel staat terecht voor verkrachting

COLMAR (ANP) - De Franse tweevoudig olympisch zwemkampioen Yannick Agnel moet terechtstaan voor vermeende verkrachting en aanranding van de minderjarige dochter van zijn coach. Agnel won op de Olympische Spelen van 2012 in Londen twee keer goud: op de 200 meter vrije slag en op de estafette 4x100 meter vrije slag.

6 uur geleden
Van der Poel slaat wereldbekerwedstrijd in Benidorm over

BENIDORM (ANP/BELGA) - Mathieu van der Poel doet zondag niet mee aan de wereldbekerwedstrijd veldrijden in Benidorm. De rit past niet in het schema van de 30-jarige Nederlander, meldt zijn team Alpecin-Premier Tech.

10 uur geleden
Veelbesproken Thiam meldt zich af voor WK indooratletiek

BRUSSEL (ANP) - De Belgische atlete Nafissatou Thiam, drievoudig olympisch kampioene op de zevenkamp, zal in maart niet deelnemen aan de WK indooratletiek in Torun (Polen). Haar management liet in een korte mededeling weten dat de 31-jarige Thiam "niet heeft voldaan aan de kwalificatiecriteria".

11 uur geleden
Formule 2-kampioen Fornaroli reserve bij Formule 1-team McLaren

WOKING (ANP) - Formule 1-team McLaren heeft de 21-jarige Italiaan Leonardo Fornaroli aangesteld als reservecoureur in 2026. Fornaroli veroverde vorig jaar de titel in de Formule 2. De Mexicaan Pato O'Ward, actief in de Amerikaanse Indycars, is de andere reserve bij het Britse team, dat vorig jaar de constructeurstitel won en met Lando Norris de wereldkampioen bij de coureurs leverde.

12 uur geleden
Sleutelrol Cubaan Taboada bij handballers Oranje op EK

ARNHEM (ANP) - Een geboren Cubaan heeft een sleutelpositie gekregen bij de Nederlandse handballers op het EK handbal. Reinier Taboada, sinds september speelgerechtigd voor Oranje, krijgt de positie centraal in de verdediging.

16 uur geleden
Handballer Steins wil op EK olympische droom levend houden

ARNHEM (ANP) - Handballer Luc Steins kan zich geen slecht EK permitteren. Als hij zijn olympische droom wil verwezenlijken, zijn overwinningen noodzakelijk op de Europese eindronde. Die begint voor Oranje zaterdag met een wedstrijd tegen Zweden.

16 uur geleden