Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Rijpma-De Jong tweede op 1500 meter in Polen

Schaatsster Rijpma-De Jong tweede op 1500 meter in Polen

TOMASZÓW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Antoinette Rijpma-de Jong is bij de wereldbekerwedstrijden in het Poolse Tomaszów Mazowiecki als tweede geëindigd op de 1500 meter. De Nederlandse kampioene van Jumbo-Visma op deze afstand kwam tot 1.57,39. Ragne Wiklund uit Noorwegen won in 1.56,45.

Rijpma-De Jong werd in een rechtstreeks duel geklopt door Wiklund. De Friezin bleef vrijdag op de 3000 meter steken op de negende plaats. Ze moest met 4.12,30 toen bijna 10 seconden toegeven op winnares Wiklund.

De Japanse Miho Takagi kon ook niet tippen aan de tijd van Wiklund op de 1500 meter. Met 1.57,59 werd ze derde. Takagi won wel het klassement van de wereldbeker op de 1500 meter. Ze bleef Wiklund en Rijpma-De Jong voor. Marijke Groenewoud, die vorige week de beste was op de Poolse baan, ontbrak en zakte daardoor in het klassement van de tweede naar de zevende plaats.

Opgelucht

"Dit was pure vechtlust", zei Rijpma-De Jong over de rit die haar nog de tweede plaats opleverde bij de NOS. "Ik wilde gewoon vol gas en op kracht die 1500 meter afmaken. Daarom ben ik echt blij met die tweede plek."

De 27-jarige schaatsster gaf toe dat het tijdens de 3000 meter van een dag eerder heel slecht ging. "Dit geeft wel een opgelucht gevoel. Richting de WK wordt het wel weer beter. Ik weet dat het erin zit. Dit was technisch niet zo'n fantastische race, maar dan kan ik op wilskracht vertrouwen."

B-groep

Joy Beune kwam in de laatste rit tegen Ivanie Blondin uit Canada tot 1.57,62, de vierde tijd. Reina Anema reed 1.59,36 en werd daarmee negende.

Elisa Dul was eerder op de dag de snelste in de B-groep. Ze bleef met 2.00,58 landgenote Myrthe de Boer voor. Die werd tweede met 2.02,05.

Meer uit Sport

Darter Van Gerwen verliest in eerste ronde in Belfast

BELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).

6 uur geleden
Schaatsster Conijn ontevreden over verdeling aanwijsplekken WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.

7 uur geleden
Heerenveen hoopt op binnenhalen olympisch schaatstoernooi 2030

HEERENVEEN (ANP) - Als het aan de gemeente Heerenveen ligt, komen de Olympische Winterspelen in 2030 naar Nederland. Of tenminste, het schaatstoernooi. "Ik denk dat we een goede kans maken", zei burgemeester Avine Fokkens-Kelder donderdagavond na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.

7 uur geleden
Schaatsster Leerdam beëindigt seizoen en ontbreekt op WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt niet meer in actie op de WK sprint. "Ik beëindig het seizoen op een hoogtepunt. Olympisch kampioen worden maakt mijn lijst met dromen compleet. Ik voel me erg voldaan", laat de winnares van goud op de 1000 meter in Milaan weten via sociale media.

8 uur geleden
Tennisser Griekspoor naar halve finale in Dubai

DUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de halve finale van het toernooi van Dubai. De beste Nederlandse tennisser boekte een knappe zege op Jakub Mensik: 6-3 3-6 6-2.

8 uur geleden
Verstappen verwacht niet dat Red Bull gelijk voor zege kan meedoe

HILVERSUM (ANP) - Max Verstappen verwacht niet dat zijn team Red Bull direct voor een zege zal meedoen in de Formule 1. Dat zei de viervoudig wereldkampioen in een live-video-interview tijdens een bijeenkomst van streamingdienst Viaplay in Hilversum in aanloop naar het begin van het seizoen. Op zondag 8 maart is de eerste race in Melbourne. "We moeten nog wel een stap maken. Daar zijn we mee bezig", aldus Verstappen, die vorig seizoen als tweede eindigde achter Lando Norris van McLaren.

14 uur geleden
Tennisser Zverev verrassend snel uitgeschakeld in Acapulco

ACAPULCO (ANP/DPA) - Tennisser Alexander Zverev is al in de tweede ronde van het toernooi in het Mexicaanse Acapulco uitgeschakeld. De 28-jarige Duitser verloor van de Serviër Miomir Kecmanovic, die voor het eerst in zijn carrière won van een speler uit de top 5 van de wereld: 3-6 7-6 (3) 6-7 (4). Zverev staat vierde op de wereldranglijst, Kecmanovic is de mondiale nummer 84.

19 uur geleden