Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Rijpma-De Jong tweede op 1500 meter in Polen

Schaatsster Rijpma-De Jong tweede op 1500 meter in Polen

TOMASZÓW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Antoinette Rijpma-de Jong is bij de wereldbekerwedstrijden in het Poolse Tomaszów Mazowiecki als tweede geëindigd op de 1500 meter. De Nederlandse kampioene van Jumbo-Visma op deze afstand kwam tot 1.57,39. Ragne Wiklund uit Noorwegen won in 1.56,45.

Rijpma-De Jong werd in een rechtstreeks duel geklopt door Wiklund. De Friezin bleef vrijdag op de 3000 meter steken op de negende plaats. Ze moest met 4.12,30 toen bijna 10 seconden toegeven op winnares Wiklund.

De Japanse Miho Takagi kon ook niet tippen aan de tijd van Wiklund op de 1500 meter. Met 1.57,59 werd ze derde. Takagi won wel het klassement van de wereldbeker op de 1500 meter. Ze bleef Wiklund en Rijpma-De Jong voor. Marijke Groenewoud, die vorige week de beste was op de Poolse baan, ontbrak en zakte daardoor in het klassement van de tweede naar de zevende plaats.

Opgelucht

"Dit was pure vechtlust", zei Rijpma-De Jong over de rit die haar nog de tweede plaats opleverde bij de NOS. "Ik wilde gewoon vol gas en op kracht die 1500 meter afmaken. Daarom ben ik echt blij met die tweede plek."

De 27-jarige schaatsster gaf toe dat het tijdens de 3000 meter van een dag eerder heel slecht ging. "Dit geeft wel een opgelucht gevoel. Richting de WK wordt het wel weer beter. Ik weet dat het erin zit. Dit was technisch niet zo'n fantastische race, maar dan kan ik op wilskracht vertrouwen."

B-groep

Joy Beune kwam in de laatste rit tegen Ivanie Blondin uit Canada tot 1.57,62, de vierde tijd. Reina Anema reed 1.59,36 en werd daarmee negende.

Elisa Dul was eerder op de dag de snelste in de B-groep. Ze bleef met 2.00,58 landgenote Myrthe de Boer voor. Die werd tweede met 2.02,05.

Meer uit Sport

Nederland op Winterspelen nu op derde plaats in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland is op de voorlaatste dag van de Winterspelen in Milaan naar de derde plaats in het medailleklassement gestegen. Dat was te danken aan langebaanschaatsers Jorrit Bergsma en Marijke Groenewoud, die beiden de massastart wonnen.

27 minuten geleden
Groenewoud verovert met titel massastart tiende Nederlandse goud

MILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft tijdens de Spelen in Milaan het recordaantal gouden medailles voor Nederland naar tien gebracht. De 27-jarige regerend wereldkampioene bleef in het Milano Speed Skating Stadium in de sprint Ivanie Blondin uit Canada en Mia Manganello uit de Verenigde Staten voor.

36 minuten geleden
Atleet Burnet loopt nationaal record op 60 meter indoor

APELDOORN (ANP) - Atleet Taymir Burnet (33) heeft het Nederlands record op de 60 meter indoor verbeterd. In Apeldoorn liep hij naar een tijd van 6,51 seconden, vier honderdsten sneller dan het oude record van Elvis Afrifa.

47 minuten geleden
Nederland wint voor het eerst negen keer goud op Winterspelen

MILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben voor een record gezorgd. Schaatser Jorrit Bergsma bezorgde TeamNL zaterdag met een zege op de massastart de negende gouden medaille.

48 minuten geleden
Bergsma zorgt met titel massastart voor negende goud op Spelen 

MILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Spelen in Milaan met de titel op de massastart Nederland aan een recordaantal gouden medailles op de Winterspelen geholpen. De 40-jarige schaatser bleef na een lange aanval met de Deen Viktor Hald Thorup het peloton voor en liet zijn medevluchter met nog drie ronden te gaan achter.

1 uur geleden
Groenewoud op Spelen net als Kerkhoff naar finale op massastart

MILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft zich bij de Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de finale van de massastart. In het Milano Speed Skating Stadium won de regerend wereldkampioene op de massastart haar halve finale. Ook tweevoudig olympisch kampioene Francesca Lollobrigida bereikte de eindstrijd.

1 uur geleden
Schaatsster Kerkhoff op Spelen naar finale op massastart

MILAAN (ANP) - Bente Kerkhoff heeft bij haar debuut op de Olympische Spelen de finale van de massastart bereikt. De 24-jarige schaatsster eindigde als achtste in haar halve finale, waar een plek bij de beste acht nodig was om de eindstrijd te bereiken. De halve finale werd gewonnen door Ayano Sato uit Japan.

1 uur geleden