Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Rijpma-De Jong tweede op 1500 meter in Polen

Schaatsster Rijpma-De Jong tweede op 1500 meter in Polen

TOMASZÓW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Antoinette Rijpma-de Jong is bij de wereldbekerwedstrijden in het Poolse Tomaszów Mazowiecki als tweede geëindigd op de 1500 meter. De Nederlandse kampioene van Jumbo-Visma op deze afstand kwam tot 1.57,39. Ragne Wiklund uit Noorwegen won in 1.56,45.

Rijpma-De Jong werd in een rechtstreeks duel geklopt door Wiklund. De Friezin bleef vrijdag op de 3000 meter steken op de negende plaats. Ze moest met 4.12,30 toen bijna 10 seconden toegeven op winnares Wiklund.

De Japanse Miho Takagi kon ook niet tippen aan de tijd van Wiklund op de 1500 meter. Met 1.57,59 werd ze derde. Takagi won wel het klassement van de wereldbeker op de 1500 meter. Ze bleef Wiklund en Rijpma-De Jong voor. Marijke Groenewoud, die vorige week de beste was op de Poolse baan, ontbrak en zakte daardoor in het klassement van de tweede naar de zevende plaats.

Opgelucht

"Dit was pure vechtlust", zei Rijpma-De Jong over de rit die haar nog de tweede plaats opleverde bij de NOS. "Ik wilde gewoon vol gas en op kracht die 1500 meter afmaken. Daarom ben ik echt blij met die tweede plek."

De 27-jarige schaatsster gaf toe dat het tijdens de 3000 meter van een dag eerder heel slecht ging. "Dit geeft wel een opgelucht gevoel. Richting de WK wordt het wel weer beter. Ik weet dat het erin zit. Dit was technisch niet zo'n fantastische race, maar dan kan ik op wilskracht vertrouwen."

B-groep

Joy Beune kwam in de laatste rit tegen Ivanie Blondin uit Canada tot 1.57,62, de vierde tijd. Reina Anema reed 1.59,36 en werd daarmee negende.

Elisa Dul was eerder op de dag de snelste in de B-groep. Ze bleef met 2.00,58 landgenote Myrthe de Boer voor. Die werd tweede met 2.02,05.

Meer uit Sport

Stolz rijdt baanrecord De Boo op 1000 meter uit de boeken

HEERENVEEN (ANP) - De Amerikaanse schaatser Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen een flinke tik uitgedeeld aan Jenning de Boo. Stolz reed het baanrecord van De Boo (1.07,08) uit de boeken met 1.06,38. De Duitser Finn Sonnekalb werd met 1.07,41 tweede. Tim Prins pakte het brons met 1.07,49.

23 minuten geleden
Beune wint in Heerenveen ook derde 1500 meter in wereldbeker

HEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Heerenveen de 1500 meter gewonnen. De 26-jarige schaatsster was in de voorlaatste rit met 1.53,10 opnieuw sneller dan de Japanse wereldrecordhoudster Miho Takagi, die in 1.53,89 vijfde werd. Het is voor de regerend wereldkampioene de derde wereldbekeroverwinning dit seizoen, nadat ze ook in Salt Lake City en Calgary de beste was.

25 minuten geleden
Kunstrijdpaar Tsiba/Danilova grijpt naast olympisch ticket

ZAGREB (ANP) - Het Nederlandse kunstschaatspaar Daria Danilova en Michel Tsiba is er niet in geslaagd een ticket voor de Olympische Spelen in Milaan veilig te stellen. Het duo haalde tijdens de Golden Spin in Zagreb een score van 160,38 punten. Dat was niet genoeg om te voldoen aan de eis van NOC*NSF, de Nederlandse sportkoepel die de limiet voor deelname op 173,89 punten heeft gezet.

26 minuten geleden
Poleposition voor Verstappen in kampioensrace Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen start de slotrace van de Formule 1 in Abu Dhabi vanaf poleposition. De regerend wereldkampioen van Red Bull was de snelste in de kwalificatie op het Yas Marina Circuit. Verstappen troefde zijn rivalen van McLaren koelbloedig af. Hij was 0,201 seconde sneller dan Lando Norris, die de tweede tijd noteerde. Oscar Piastri gaf 0,230 seconde toe op de Nederlander.

3 uur geleden
Verstappen rijdt in stuiterende auto derde tijd in training

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft in de laatste training van dit seizoen in de Formule 1 de derde tijd gereden. De coureur van Red Bull deed dat in een auto die naar eigen zeggen af en toe nog veel stuiterde. Hij was niettemin op het Yas Marina Circuit van Abu Dhabi bijna even snel als titelrivaal Lando Norris, die in zijn McLaren de tweede tijd klokte. Verstappen gaf twaalf honderdsten toe. George Russell was in zijn Mercedes de snelste. Hij was slechts vier duizendsten sneller dan Norris.

6 uur geleden
Nuis raakt baanrecord kwijt, maar put hoop uit tweede plaats

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis raakte bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen zijn baanrecord op de 1500 meter, dat op 1.43,00 stond, kwijt aan Jordan Stolz. Die won in 1.42,55. Desondanks putte de olympisch en Nederlands kampioen hoop uit zijn tweede plaats met 1.43,31. "Ik ben maar één keer sneller geweest en dat is vijf jaar geleden", verwees hij naar het baanrecord. "Dat ik hiermee zilver pak achter een fenomeen, en de rest op afstand rijd, geeft zoveel zelfvertrouwen."

20 uur geleden
Leerdam veert mentaal op na fietsongeluk en wint 1000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Een ongeluk waarbij ze op haar fiets van de weg was gereden, heeft Jutta Leerdam er niet van weerhouden de zege op de 1000 meter te grijpen bij de wereldbeker in Heerenveen. Met 1.14,16 bleef ze wereldkampioene Miho Takagi uit Japan en landgenote Femke Kok voor. "Dit soort dingen maken je sterker. Dat je opstaat en weer positieve focus hebt", reageerde de 26-jarige schaatsster.

20 uur geleden