Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Leerdam zoekt oplossing voor ongrijpbaar enkelprobleem

Schaatsster Leerdam zoekt oplossing voor ongrijpbaar enkelprobleem

HEERENVEEN (ANP) - Met haar derde Europese titel op de 1000 meter op zak wil Jutta Leerdam zich helemaal richten op de WK, die van 15 tot en met 18 februari plaatsvinden in Calgary. Maar in de tussentijd moet de 25-jarige schaatsvedette een oplossing zien te vinden voor een vastzittende linkerenkel die haar timing verpest.

Leerdam zei het na haar zilver op de 500 meter op de EK zaterdag ook al. Het is niet zozeer een blessure en ze heeft geen pijn aan haar enkel, maar het hindert haar wel. De wereldkampioene op de 1000 meter vindt het vooral heel irritant. Ook met die hinder won ze haar derde EK-goud, maar ze baalt ervan dat ze niet kan laten zien hoe goed ze daadwerkelijk is.

"Ik ben fysiek zo veel beter dan ik nu laat zien", zegt de schaatsster over haar nog steeds overtuigende overwinning in Thialf. "Ik train elke dag keihard om vervolgens een rit te rijden op 80 procent. Dat is frustrerend. Door die belemmering kan ik niet mijn kracht laten zien."

Funest voor timing

De linkerenkel van Leerdam schiet soms vast en kan ineens ook weer los zitten. Het verandert steeds en dat is vooral funest voor haar timing, legt ze uit. En die is heel belangrijk in het schaatsen. "Ik kan er daardoor nooit aan wennen wat ik moet doen. Schaatsen is zo specifiek", legt ze uit. "Je moet de perfecte timing hebben. En als je die aan de linkerkant al niet hebt, heb je alleen een rechterkant die stabiel is."

Het vastzitten van de enkel kunnen ze wel verhelpen bij haar ploeg Jumbo-Visma, maar het gebeurt steeds weer opnieuw", zegt haar coach Jac Orie die het vergelijkt met een vastzittende nek. Het belemmert haar voor het rijden van echte toptijden. "Jutta heeft er twee jaar geleden ook last van gehad, maar toen een of twee keer, nu al zo'n 35 keer."

Oplossingen

Voor de komende weken wil Leerdam vooral heel snel bijleren hoe ze hiermee om moet gaan, wat helpt en wat niet. Daarnaast wil ze dan maar keihard werken aan datgene wat ze wel kan controleren. "Ook al heb ik dit, daaromheen ga ik de rest perfectioneren en stabieler maken dat ik het kan compenseren en alsnog kan winnen met een zeker basisniveau."

Daarnaast wordt er door haar ploeg hard gezocht naar oplossingen. Orie denkt dat het schoeisel waarop Leerdam loopt er onderdeel van kan zijn. Maar ook zelf blijft Leerdam niet afwachten. "Ik ga er niet bij zitten en denken, het komt vanzelf wel goed."

Meer uit Sport

Vingegaard boekt vierde etappezege in Giro d'Italia

CARÌ (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn vierde ritzege geboekt in de Giro d'Italia. De Deense rozetruidrager was bergop ook de beste in de zestiende etappe van Bellinzona naar Carì over 113 kilometer. Achter de 29-jarige kopman van Visma-Lease a Bike werd de Oostenrijker Felix Gall op 1.09 minuut tweede voor Jai Hindley uit Australië. Thymen Arensman eindigde vlak erachter als vierde.

2 uur geleden
Sabalenka bereikt probleemloos tweede ronde op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is goed begonnen aan Roland Garros, het grandslamtoernooi dat de Belarussische nummer 1 van de wereld nog nooit wist te winnen. In de eerste ronde was ze in twee sets te sterk voor de Spaanse Jéssica Bouzas Maneiro, de nummer 50 op de wereldranglijst: 6-4 6-2.

5 uur geleden
New York Knicks voor het eerst sinds 1999 naar NBA-finale

CLEVELAND (ANP) - De basketballers van New York Knicks hebben zich voor het eerst sinds 1999 geplaatst voor de finale van de NBA. De ploeg van trainer Mike Brown won in de eindstrijd van de Eastern Conference ook het vierde duel van Cleveland Cavaliers (93-130). In de strijd om de titel is regerend kampioen Oklahoma City Thunder of San Antonio Spurs de tegenstander. De finale van de Western Conference kent na vier wedstrijden een 2-2-tussenstand.

10 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp uitgeschakeld op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de tweede ronde van Roland Garros te bereiken. De nummer 55 van de wereldranglijst ging in vier sets met 3-6 4-6 7-6 (7) 4-6 onderuit tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo.

22 uur geleden
Hockeyers Rotterdam voor tweede keer in historie landskampioen

ROTTERDAM (ANP) - De hockeyers van Rotterdam zijn voor de tweede keer in het bestaan van de club landskampioen geworden. De ploeg van trainer Erik van Driel speelde in het eigen stadion in het tweede duel met 2-2 gelijk tegen titelverdediger Amsterdam. Dat was voldoende na de 3-2-zege van de Rotterdammers in het eerste duel.

1 dag geleden
Tennisser De Jong verslaat routinier Wawrinka op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft voor het derde jaar op rij de tweede ronde van Roland Garros bereikt. De 25-jarige Nederlander won na iets meer dan drie uur met 6-3 3-6 6-3 6-4 van de zestien jaar oudere Stan Wawrinka. De Zwitserse oud-winnaar speelde zijn laatste partij in Parijs. Hij beëindigt na het seizoen zijn carrière.

1 dag geleden
Hockeysters Amsterdam pakken landstitel ten koste van Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Amsterdam hebben de landstitel gewonnen. Het elftal van trainer Jesse Mahieu versloeg regerend kampioen Den Bosch na shoot-outs. Voor Amsterdam is het de 22e landstitel uit de clubgeschiedenis en de vijfde deze eeuw. Den Bosch blijft op 23 landstitels staan.

1 dag geleden