Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Leerdam zevende op 500 meter in Stavanger

Schaatsster Leerdam zevende op 500 meter in Stavanger

STAVANGER (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is bij de tweede wereldbeker schaatsen van het seizoen in Noorwegen als zevende geëindigd op de 500 meter. De 22-jarige Zuid-Hollandse kwam tot 38,06 seconden. De zege ging opnieuw naar de Amerikaanse Erin Jackson die Nao Kodaira uit Japan versloeg.

Jackson boekte haar derde wereldbekerzege op rij op de 500 meter. De 29-jarige Amerikaanse had een snelle opening van 10,45 en kwam met een goede laatste binnenbocht tot 37,61, waarmee ze 0,10 sneller was dan Kodaira. De Poolse Kaja Ziomek bleef met 37,74 wereldkampioene Angeline Golikova voor en werd derde.

Femke Kok kwam tot een tijd van 38,37 en werd daarmee twaalfde. De 21-jarige Friezin gaf vrijdag na haar tegenvallende 1000 meter al aan nog steeds niet helemaal fit te zijn. De schaatsster van Reggeborgh is nog ver verwijderd van de tijden waarmee ze vorig seizoen vier wereldbekerwedstrijden op rij won op de 500 meter.

Vooruitgang

Leerdam was in de rit daarvoor duidelijk sneller en dankte dat vooral aan een goed rondje van 27,3. Ze versloeg in haar rit de Poolse Andzelika Wojcik. Michelle de Jong werd vijftiende met een tijd van 38,48. Marrit Fledderus reed met 38,73 de negentiende tijd. Dione Voskamp was eerder op de dag in de B-divisie goed voor 38,49. Daarmee werd ze tweede achter de Zuid-Koreaanse Kim Min-sun.

Leerdam keek vooral naar haar vooruitgang ten opzichte van het eerste wereldbekerweekend in het Poolse Tomaszów Mazowiecki. "Vorige week zat ik een stuk verder weg. Nu zit ik er aardig dichtbij", zei ze bij de NOS. "Ik heb een sprong gemaakt ten opzichte van vorige week en er zit nog veel potentie in. Ik ben er best tevreden mee."

De schaatsster van Team Worldstream denkt dat ze in haar opening van 10,7 nog tijd kan winnen. "Ik moet nog wat frisser worden. Ik heb ook al eerder 10,5 geopend. Morgen krijg ik nog een kans."

Meer uit Sport

Tennisser Ruud verslaat Darderi en is finalist in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Casper Ruud (27) heeft zich als eerste verzekerd van een finaleplaats bij het tennistoernooi van Rome. De Noorse nummer 25 van de wereld gunde de Italiaan Luciano Darderi (24) voor eigen publiek slechts twee games: 6-1 6-1.

1 uur geleden
Voormalig Belgische wielerkampioene (19) overleden aan botkanker

DEN HAAG (ANP/BELGA) - De Belgische voormalige wielerkampioene Jilke Michielsen is op 19-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van botkanker. Dat werd vrijdag bekendgemaakt op haar Instagramaccount, waar ze de afgelopen tijd verschillende updates plaatste over haar gezondheid.

1 uur geleden
Vingegaard maakt favorietenrol waar en wint in Giro op Blockhaus

BLOCKHAUS (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn favorietenrol in de Ronde van Italië waargemaakt. De Deen van Visma - Lease a Bike sloeg zijn slag in de zevende etappe, waar het in het slot de beurt was aan de klassementsrenners. Vingegaard was de sterkste op de zware beklimming van Blockhaus, waar hij na een rit van 244 kilometer die in Formia begon solo aankwam.

3 uur geleden
Wielrenster Bredewold wint opnieuw openingsetappe in Baskenland

ZARAUTZ (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft voor het derde jaar op rij de openingsetappe van de Itzulia Women (Ronde van Baskenland) op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx-Protime was na een sprint de sterkste van een groepje van vijf, onder wie landgenote Yara Kastelijn (Fenix-Premier Tech) en Riejanne Markus (Lidl-Trek).

5 uur geleden
Team Verstappen start 24 uur van Nürburgring vanaf vierde plek

NÜRBURGRING (ANP) - Het team van Max Verstappen start bij de 24 uur van de Nürburgring zaterdag als vierde. De Spanjaard Daniel Juncadella kwam in de Mercedes-AMG GT3 in de derde kwalificatiesessie op het circuit in de Duitse Eifel tot een tijd van 8.12,005. Daarmee was hij 0,882 seconde langzamer dan de Lamborghini van de Duitser Luca Engstler, die poleposition veroverde.

6 uur geleden
Verstappen zesde in tweede kwalificatie op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft bij de 24 uur van de Nürburgring de derde tijd neergezet in de tweede kwalificatie. Verstappen was in de Mercedes-AMG GT3 bijna een seconde langzamer dan de Lamborghini van de Brit Nicholas Yelloly. Met de zesde plaats heeft hij een plek verzekerd voor de derde kwalificatie later vrijdag, waarin wordt gestreden om de poleposition.

8 uur geleden
Tennisster Gauff naar finale van graveltoernooi in Rome

ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.

1 dag geleden