Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Leerdam zevende op 500 meter in Stavanger

Schaatsster Leerdam zevende op 500 meter in Stavanger

STAVANGER (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is bij de tweede wereldbeker schaatsen van het seizoen in Noorwegen als zevende geëindigd op de 500 meter. De 22-jarige Zuid-Hollandse kwam tot 38,06 seconden. De zege ging opnieuw naar de Amerikaanse Erin Jackson die Nao Kodaira uit Japan versloeg.

Jackson boekte haar derde wereldbekerzege op rij op de 500 meter. De 29-jarige Amerikaanse had een snelle opening van 10,45 en kwam met een goede laatste binnenbocht tot 37,61, waarmee ze 0,10 sneller was dan Kodaira. De Poolse Kaja Ziomek bleef met 37,74 wereldkampioene Angeline Golikova voor en werd derde.

Femke Kok kwam tot een tijd van 38,37 en werd daarmee twaalfde. De 21-jarige Friezin gaf vrijdag na haar tegenvallende 1000 meter al aan nog steeds niet helemaal fit te zijn. De schaatsster van Reggeborgh is nog ver verwijderd van de tijden waarmee ze vorig seizoen vier wereldbekerwedstrijden op rij won op de 500 meter.

Vooruitgang

Leerdam was in de rit daarvoor duidelijk sneller en dankte dat vooral aan een goed rondje van 27,3. Ze versloeg in haar rit de Poolse Andzelika Wojcik. Michelle de Jong werd vijftiende met een tijd van 38,48. Marrit Fledderus reed met 38,73 de negentiende tijd. Dione Voskamp was eerder op de dag in de B-divisie goed voor 38,49. Daarmee werd ze tweede achter de Zuid-Koreaanse Kim Min-sun.

Leerdam keek vooral naar haar vooruitgang ten opzichte van het eerste wereldbekerweekend in het Poolse Tomaszów Mazowiecki. "Vorige week zat ik een stuk verder weg. Nu zit ik er aardig dichtbij", zei ze bij de NOS. "Ik heb een sprong gemaakt ten opzichte van vorige week en er zit nog veel potentie in. Ik ben er best tevreden mee."

De schaatsster van Team Worldstream denkt dat ze in haar opening van 10,7 nog tijd kan winnen. "Ik moet nog wat frisser worden. Ik heb ook al eerder 10,5 geopend. Morgen krijg ik nog een kans."

Meer uit Sport

Red Bull presenteert 'meer glanzende' nieuwe F1-wagen

DETROIT (ANP/AFP) - Formule 1-renstal Red Bull Racing heeft in Detroit de auto onthuld waarmee Max Verstappen en Isack Hadjar in 2026 gaan rijden in het wereldkampioenschap. Het betrof een zogenoemde dummy, want de daadwerkelijke RB22 zal pas voor het eerst te zien zijn tijdens de besloten testdagen op het circuit van Barcelona, die 26 januari beginnen. Qua kleurstelling is sprake van een andere tint blauw en de bolide is glanzender.

5 uur geleden
Kunstrijders Tsiba en Danilova eindigen als vijftiende op EK

SHEFFIELD (ANP) - Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als vijftiende geëindigd bij het paarrijden. Het Nederlandse koppel stond na de korte kür op woensdag al op die positie en wist in de vrije kür geen plaats te stijgen. Hun totaalscore kwam uit op 149,33.

13 uur geleden
Oud-zwemkampioen Agnel staat terecht voor verkrachting

COLMAR (ANP) - De Franse tweevoudig olympisch zwemkampioen Yannick Agnel moet terechtstaan voor vermeende verkrachting en aanranding van de minderjarige dochter van zijn coach. Agnel won op de Olympische Spelen van 2012 in Londen twee keer goud: op de 200 meter vrije slag en op de estafette 4x100 meter vrije slag.

15 uur geleden
Van der Poel slaat wereldbekerwedstrijd in Benidorm over

BENIDORM (ANP/BELGA) - Mathieu van der Poel doet zondag niet mee aan de wereldbekerwedstrijd veldrijden in Benidorm. De rit past niet in het schema van de 30-jarige Nederlander, meldt zijn team Alpecin-Premier Tech.

19 uur geleden
Veelbesproken Thiam meldt zich af voor WK indooratletiek

BRUSSEL (ANP) - De Belgische atlete Nafissatou Thiam, drievoudig olympisch kampioene op de zevenkamp, zal in maart niet deelnemen aan de WK indooratletiek in Torun (Polen). Haar management liet in een korte mededeling weten dat de 31-jarige Thiam "niet heeft voldaan aan de kwalificatiecriteria".

20 uur geleden
Formule 2-kampioen Fornaroli reserve bij Formule 1-team McLaren

WOKING (ANP) - Formule 1-team McLaren heeft de 21-jarige Italiaan Leonardo Fornaroli aangesteld als reservecoureur in 2026. Fornaroli veroverde vorig jaar de titel in de Formule 2. De Mexicaan Pato O'Ward, actief in de Amerikaanse Indycars, is de andere reserve bij het Britse team, dat vorig jaar de constructeurstitel won en met Lando Norris de wereldkampioen bij de coureurs leverde.

21 uur geleden
Sleutelrol Cubaan Taboada bij handballers Oranje op EK

ARNHEM (ANP) - Een geboren Cubaan heeft een sleutelpositie gekregen bij de Nederlandse handballers op het EK handbal. Reinier Taboada, sinds september speelgerechtigd voor Oranje, krijgt de positie centraal in de verdediging.

1 dag geleden