Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Leerdam wint in Heerenveen ook 1000 meter

Schaatsster Leerdam wint in Heerenveen ook 1000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij het kwalificatietoernooi in Heerenveen na de 500 meter ook de 1000 meter op haar naam geschreven. De 25-jarige Zuid-Hollandse schaatsster was met 1.13,72 verreweg de snelste.

Achter Leerdam werd Angel Daleman tweede met 1.15,09. Het 17-jarige talent was net iets sneller dan Antoinette Rijpma-de Jong (1.15,23) en shorttrack-ploeggenote Suzanne Schulting (1.15,23). Beide shorttracksters kwalificeerden zich eerder al voor de wereldbeker. Daleman op de 1500 meter en Schulting op de 500 meter.

Marrit Fledderus, die zich een dag eerder niet wist te plaatsen voor de wereldbeker op de 500 meter, werd vijfde in 1.15,35.

Wereldbekerwedstrijden

De snelste vijf schaatssters kwalificeren zich normaal gesproken voor de wereldbekerwedstrijden op de 1000 meter. Het wereldbekerseizoen begint over twee weken in Nagano in Japan, gevolgd door een wedstrijd in de Chinese hoofdstad Beijing.

Leerdam was tevreden met haar tijd op de 1000 meter. "Dit was een goede rit en hiermee kan ik echt verder", zei de winnares. "Dat is top. Ik kijk wel gewoon kritisch, hoe kan ik weer verder, en hiervan leren. Dit was uit controle. Wat ik wil doe ik ook gewoon. Ik heb veel rust in mijn slag en dat is fijn."

Concurrentie

De schaatsster zag ook dat het gat met de concurrentie in Nederland op de 1000 meter groot was. "Het is gewoon zo. Ik zou het helemaal niet erg vinden als die meiden me een beetje opjagen. Dat is alleen maar goed voor het Nederlandse niveau. Maar ik rijd mijn eigen rit en let op mijn eigen focuspunten. Dat is belangrijk om de snelste te kunnen zijn."

Daleman zei dat ze met bewondering naar Leerdam had gekeken. "Het is ongelofelijk. Ik analyseer dat wel een beetje", zei ze. De jonge schaatsster verbaasde zichzelf met de tweede plek en een tweede startbewijs voor de wereldbeker. Ze moet nog beslissen wat ze gaat rijden, omdat ze ook actief is als shorttrackster. "Ik ga dat straks rustig overleggen met de coaches."

Meer uit Sport

Tennisser Alcaraz naar finale masterstoernooi Cincinnati

CINCINNATI (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zaterdag de finale op het masterstoernooi van Cincinnati bereikt. De Spaanse tennisser versloeg de Duitser Alexander Zverev in twee sets (6-4 6-3).

9 uur geleden
Zeiler Bos pakt zilver op EK

MARSTRAND (ANP) - Zeiler Duko Bos heeft bij de EK in het Zweedse Marstrand zilver veroverd in de ILCA 7-klasse. Hij eindigde eigenlijk als derde achter de Britse winnaar Michael Beckett en George Gautrey. Die laatstgenoemde Nieuw-Zeelander kwam niet in aanmerking voor een medaille op de EK.

14 uur geleden
Nederlandse hockeyers verliezen EK-finale na shoot-outs

MÖNCHENGLADBACH (ANP) - De Nederlandse hockeyers zijn er niet in geslaagd de Europese titel te prolongeren. In de finale verloor Oranje na shoot-outs van gastland Duitsland. In een herhaling van de olympische finale stond het na de reguliere speeltijd nog 1-1.

16 uur geleden
Bol wint 29e Diamond League op 400 meter horden, beste jaartijd

CHORZOW (ANP) - Femke Bol heeft voor de 29e keer op rij de 400 meter horden gewonnen in de Diamond League. De regerend wereldkampioene noteerde in het Poolse Chorzow een tijd van 51,91, de beste tijd van dit jaar in de wereld.

16 uur geleden
Atlete Visser achtste in finale 100 meter horden

CHORZOW (ANP) - Atlete Nadine Visser is bij de Diamond League in het Poolse Chorzow achtste geworden in de finale van de 100 meter horden. Visser kwam tot een tijd van 12,60, boven haar toptijd uit de series (12,28), waarmee ze eerder op de dag haar eigen nationale record had verbeterd.

19 uur geleden
Pedersen wint Ronde van Denemarken na derde ritzege

SILKEBORG (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen heeft de Ronde van Denemarken gewonnen. In de vijfde en laatste etappe, een heuvelrit van Hobro naar Silkeborg over 157 kilometer, bleek de allrounder van Lidl-Trek opnieuw de sterkste in de sprint van een eerste kleine groep. Pedersen, die al twee ritzeges op zak had, hield de Fransman Axel Zingle en de Zweed Jakob Söderqvist achter zich.

20 uur geleden
Visser verbetert eigen Nederlands record 100 meter horden

CHORZOW (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in de series bij de Diamond League in het Poolse Chorzow haar eigen Nederlandse record verbeterd. Visser snelde in de tweede serie naar een tijd van 12,28. Daarmee was ze 0,08 seconde sneller dan het oude record dat ze vorig jaar liep.

20 uur geleden