Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Leerdam wint in Heerenveen ook 1000 meter

Schaatsster Leerdam wint in Heerenveen ook 1000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij het kwalificatietoernooi in Heerenveen na de 500 meter ook de 1000 meter op haar naam geschreven. De 25-jarige Zuid-Hollandse schaatsster was met 1.13,72 verreweg de snelste.

Achter Leerdam werd Angel Daleman tweede met 1.15,09. Het 17-jarige talent was net iets sneller dan Antoinette Rijpma-de Jong (1.15,23) en shorttrack-ploeggenote Suzanne Schulting (1.15,23). Beide shorttracksters kwalificeerden zich eerder al voor de wereldbeker. Daleman op de 1500 meter en Schulting op de 500 meter.

Marrit Fledderus, die zich een dag eerder niet wist te plaatsen voor de wereldbeker op de 500 meter, werd vijfde in 1.15,35.

Wereldbekerwedstrijden

De snelste vijf schaatssters kwalificeren zich normaal gesproken voor de wereldbekerwedstrijden op de 1000 meter. Het wereldbekerseizoen begint over twee weken in Nagano in Japan, gevolgd door een wedstrijd in de Chinese hoofdstad Beijing.

Leerdam was tevreden met haar tijd op de 1000 meter. "Dit was een goede rit en hiermee kan ik echt verder", zei de winnares. "Dat is top. Ik kijk wel gewoon kritisch, hoe kan ik weer verder, en hiervan leren. Dit was uit controle. Wat ik wil doe ik ook gewoon. Ik heb veel rust in mijn slag en dat is fijn."

Concurrentie

De schaatsster zag ook dat het gat met de concurrentie in Nederland op de 1000 meter groot was. "Het is gewoon zo. Ik zou het helemaal niet erg vinden als die meiden me een beetje opjagen. Dat is alleen maar goed voor het Nederlandse niveau. Maar ik rijd mijn eigen rit en let op mijn eigen focuspunten. Dat is belangrijk om de snelste te kunnen zijn."

Daleman zei dat ze met bewondering naar Leerdam had gekeken. "Het is ongelofelijk. Ik analyseer dat wel een beetje", zei ze. De jonge schaatsster verbaasde zichzelf met de tweede plek en een tweede startbewijs voor de wereldbeker. Ze moet nog beslissen wat ze gaat rijden, omdat ze ook actief is als shorttrackster. "Ik ga dat straks rustig overleggen met de coaches."

Meer uit Sport

Honkballer Albies voelde het meteen: dit wordt een homerun

MIAMI (ANP) - Met een glimlach van oor tot oor paradeerde Ozzie Albies door de catacomben van het stadion van Miami Marlins. "Het moest gebeuren", lachte de speler van het Nederlands Koninkrijksteam. "En het is gelukt. Ik voelde het meteen. Die bal gaat het stadion uit."

5 uur geleden
Albies slaat honkballers met homerun naar zege op Nicaragua

MIAMI (ANP) - Ozzie Albies heeft de Nederlandse honkballers met een indrukwekkende homerun aan een zege op Nicaragua in de World Baseball Classic geholpen (4-3). Hij sloeg bij een achterstand van 3-1 zichzelf en twee ploeggenoten in de laatste inning binnen. De wedstrijd was meteen voorbij.

6 uur geleden
Sablikova nam in Thialf afscheid met haar 'mooiste race ooit'

HEERENVEEN (ANP) - Martina Sablikova heeft met de 3000 meter tijdens de WK allround in Heerenveen afscheid genomen als schaatsster. De 38-jarige Tsjechische, jarenlang concurrente van Nederlandse schaatssters als Ireen Wüst, Irene Schouten en Joy Beune, kreeg een staande ovatie van het publiek in Thialf. "Voorafgaand aan de 3000 meter was ongelofelijk. Ik had nooit gedacht dat ik zo veel emoties zou voelen", zei de Tsjechische, die de tranen al voelde opkomen toen ze een groot applaus kreeg toen ze werd voorgesteld.

8 uur geleden
Van de Bunt ziet Eitrem als favoriet voor titel WK allround

HEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatser Stijn van de Bunt ziet halverwege het WK allround Sander Eitrem als de grote favoriet voor de titel. De Noor reed met 6.01,61 op de 5000 meter het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken en staat na de eerste dag tweede achter Jordan Stolz. De Amerikaan had eerder een grote voorsprong gepakt met de zege op de 500 meter in 34,22.

8 uur geleden
Van de Bunt halverwege zesde op WK allround, Stolz leidt

HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt is na de eerste dag van het WK allround opgeklommen naar de zesde plaats. De 21-jarige schaatser eindigde op de 5000 meter als tweede achter Sander Eitrem, die met 6.01,61 het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken reed en daarmee een groot deel van zijn achterstand op Jordan Stolz goedmaakte.

9 uur geleden
Pogacar soleert voor derde keer op rij naar zege Strade Bianche

SIENA (ANP) - Tadej Pogacar (27) heeft voor de vierde keer de Strade Bianche gewonnen. De Sloveense kopman van UAE Team Emirates was opnieuw een klasse apart in de Italiaanse wielerkoers van 203 kilometer met start en finish in Siena. De wereldkampioen kwam na een lange vlucht alleen over de streep met een voorsprong van een minuut op de Fransman Paul Seixas. De Mexicaan Isaac del Toro werd derde.

11 uur geleden
Groenewoud komt matige start WK allround te boven

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud was niet tevreden na haar 500 meter op het WK allround. Met een goede 3000 meter vond ze zich na twee afstanden terug op de derde plaats. "Ik heb een slechte afstand gehad. Ik mag er niet nog één hebben en moet er twee heel goed rijden", keek ze vooruit halverwege het WK na haar tweede tijd op de 3000 meter.

11 uur geleden