Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Leerdam wint in Heerenveen ook 1000 meter

Schaatsster Leerdam wint in Heerenveen ook 1000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij het kwalificatietoernooi in Heerenveen na de 500 meter ook de 1000 meter op haar naam geschreven. De 25-jarige Zuid-Hollandse schaatsster was met 1.13,72 verreweg de snelste.

Achter Leerdam werd Angel Daleman tweede met 1.15,09. Het 17-jarige talent was net iets sneller dan Antoinette Rijpma-de Jong (1.15,23) en shorttrack-ploeggenote Suzanne Schulting (1.15,23). Beide shorttracksters kwalificeerden zich eerder al voor de wereldbeker. Daleman op de 1500 meter en Schulting op de 500 meter.

Marrit Fledderus, die zich een dag eerder niet wist te plaatsen voor de wereldbeker op de 500 meter, werd vijfde in 1.15,35.

Wereldbekerwedstrijden

De snelste vijf schaatssters kwalificeren zich normaal gesproken voor de wereldbekerwedstrijden op de 1000 meter. Het wereldbekerseizoen begint over twee weken in Nagano in Japan, gevolgd door een wedstrijd in de Chinese hoofdstad Beijing.

Leerdam was tevreden met haar tijd op de 1000 meter. "Dit was een goede rit en hiermee kan ik echt verder", zei de winnares. "Dat is top. Ik kijk wel gewoon kritisch, hoe kan ik weer verder, en hiervan leren. Dit was uit controle. Wat ik wil doe ik ook gewoon. Ik heb veel rust in mijn slag en dat is fijn."

Concurrentie

De schaatsster zag ook dat het gat met de concurrentie in Nederland op de 1000 meter groot was. "Het is gewoon zo. Ik zou het helemaal niet erg vinden als die meiden me een beetje opjagen. Dat is alleen maar goed voor het Nederlandse niveau. Maar ik rijd mijn eigen rit en let op mijn eigen focuspunten. Dat is belangrijk om de snelste te kunnen zijn."

Daleman zei dat ze met bewondering naar Leerdam had gekeken. "Het is ongelofelijk. Ik analyseer dat wel een beetje", zei ze. De jonge schaatsster verbaasde zichzelf met de tweede plek en een tweede startbewijs voor de wereldbeker. Ze moet nog beslissen wat ze gaat rijden, omdat ze ook actief is als shorttrackster. "Ik ga dat straks rustig overleggen met de coaches."

Meer uit Sport

Judoka Van Krevel verliest op EK strijd om het brons

TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.

4 uur geleden
Brisbane houdt vast aan omstreden roeilocatie voor Spelen 2032

BRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.

8 uur geleden
Poolse Swiatek begint gravelseizoen met zege op Siegemund

STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.

22 uur geleden
Giri verslaat Blübaum en beëindigt Kandidatentoernooi als tweede

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.

1 dag geleden
Alcaraz trekt zich met polsblessure terug uit toernooi Barcelona

BARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.

1 dag geleden
Murray stopt er na zeven grandslamtitels in dubbelspel mee

LONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.

1 dag geleden
Wielrenner Merlier sprint naar winst in Ronde van Limburg

TONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.

1 dag geleden