Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Leerdam wint in Heerenveen ook 1000 meter

Schaatsster Leerdam wint in Heerenveen ook 1000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij het kwalificatietoernooi in Heerenveen na de 500 meter ook de 1000 meter op haar naam geschreven. De 25-jarige Zuid-Hollandse schaatsster was met 1.13,72 verreweg de snelste.

Achter Leerdam werd Angel Daleman tweede met 1.15,09. Het 17-jarige talent was net iets sneller dan Antoinette Rijpma-de Jong (1.15,23) en shorttrack-ploeggenote Suzanne Schulting (1.15,23). Beide shorttracksters kwalificeerden zich eerder al voor de wereldbeker. Daleman op de 1500 meter en Schulting op de 500 meter.

Marrit Fledderus, die zich een dag eerder niet wist te plaatsen voor de wereldbeker op de 500 meter, werd vijfde in 1.15,35.

Wereldbekerwedstrijden

De snelste vijf schaatssters kwalificeren zich normaal gesproken voor de wereldbekerwedstrijden op de 1000 meter. Het wereldbekerseizoen begint over twee weken in Nagano in Japan, gevolgd door een wedstrijd in de Chinese hoofdstad Beijing.

Leerdam was tevreden met haar tijd op de 1000 meter. "Dit was een goede rit en hiermee kan ik echt verder", zei de winnares. "Dat is top. Ik kijk wel gewoon kritisch, hoe kan ik weer verder, en hiervan leren. Dit was uit controle. Wat ik wil doe ik ook gewoon. Ik heb veel rust in mijn slag en dat is fijn."

Concurrentie

De schaatsster zag ook dat het gat met de concurrentie in Nederland op de 1000 meter groot was. "Het is gewoon zo. Ik zou het helemaal niet erg vinden als die meiden me een beetje opjagen. Dat is alleen maar goed voor het Nederlandse niveau. Maar ik rijd mijn eigen rit en let op mijn eigen focuspunten. Dat is belangrijk om de snelste te kunnen zijn."

Daleman zei dat ze met bewondering naar Leerdam had gekeken. "Het is ongelofelijk. Ik analyseer dat wel een beetje", zei ze. De jonge schaatsster verbaasde zichzelf met de tweede plek en een tweede startbewijs voor de wereldbeker. Ze moet nog beslissen wat ze gaat rijden, omdat ze ook actief is als shorttrackster. "Ik ga dat straks rustig overleggen met de coaches."

Meer uit Sport

Klaver knap vierde op 400 meter in Ultimate Championship

BOEDAPEST (ANP) - Lieke Klaver heeft haar seizoen afgesloten met een knappe vierde plaats op de 400 meter bij de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship in Boedapest. De 28-jarige atlete uit Enkhuizen finishte in het veld van mondiale toppers als vierde in een tijd van 49,91 seconden.

1 uur geleden
Verstappen verwacht dat inhalen lastig wordt bij GP van Spanje

MADRID (ANP) - Max Verstappen verwacht zondag in Madrid een race waarbij heel moeilijk kan worden ingehaald. "Er is maar één te volgen lijn. Dat is makkelijk te verdedigen", zei Verstappen voor de Grote Prijs van Spanje in Madrid. De viervoudig wereldkampioen werd derde in de kwalificatie, achter de Brit Lando Norris en de Italiaan Kimi Antonelli.

1 uur geleden
Landa wint koninginnenrit in Vuelta, leider Mas houdt stand

COLLADO DEL ALGUACIL (ANP) - Mikel Landa (36) heeft de koninginnenrit van de Vuelta gewonnen. De Spaanse wielrenner van Soudal Quick-Step reed in de twintigste etappe op de slotklim naar Collado del Alguacil weg bij zijn twee medevluchters en kwam solo aan. De Noor Tobias Halland Johannessen (Uno-X Mobility) werd tweede, de Belg Ramses Debruyne (Alpecin - Premier Tech) finishte als derde met een ruime voorsprong op de klassementsfavorieten. De Spanjaard Enric Mas behield zijn rode trui en begint zondag als klassementsleider aan de slotetappe.

1 uur geleden
Norris 'in shock' na pole, Verstappen tevreden nummer 3

MADRID (ANP) - Lando Norris heeft zaterdag naar eigen zeggen een van zijn beste ronden ooit gereden. "Ik ben in shock. Dit was een van de beste ronden in mijn carrière. Alles kwam samen. Het was bijna perfect. Als je hier later op terugkijkt, zeg je: 'Dit was wel goed'", zei de Brit in Madrid, nadat hij in de kwalificatie poleposition had veroverd voor Kimi Antonelli en Max Verstappen.

2 uur geleden
Norris op poleposition in Madrid, Verstappen op derde plek

MADRID (ANP) - Lando Norris van McLaren heeft zaterdag in Madrid zijn derde poleposition van het seizoen veroverd. De Britse Formule 1-coureur was tijdens de kwalificatie op de Madring in een tijd van 1.31,824 de snelste. De Italiaan Kimi Antonelli was in de Mercedes met 1.31,835 de nummer 2 van de kwalificatie voor Max Verstappen, die derde werd in 1.31,964.

2 uur geleden
Márquez wint sprintrace MotoGP in San Marino

MISANO (ANP) - Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van San Marino in de MotoGP gewonnen. De Spanjaard van Ducati versloeg de Italiaan Marco Bezzecchi. Jorge Martín, de Spaanse leider in de WK-stand, werd derde.

4 uur geleden
Wielrenster Bredewold mist WK en vreest einde seizoen na val

BOFFRES (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold mist het WK en vreest voor het einde van haar seizoen door een valpartij. Dat heeft haar ploeg SD Worx-Protime zaterdag bekendgemaakt in een persbericht. Bredewold maakte deel uit van de donderdag bekendgemaakte selectie voor de WK wielrennen in Montréal, dat later deze maand plaatsvindt.

5 uur geleden