Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Leerdam wint Europese sprinttitel, brons voor Kok

Schaatsster Leerdam wint Europese sprinttitel, brons voor Kok

HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam heeft in Thialf de Europese titel op de sprintvierkamp veroverd. De 22-jarige schaatsster dwong op de afsluitende 1000 meter haar eindzege af. De wereldkampioene op deze afstand reed in de voorlaatste rit een tijd van 1.14,00 minuten. In de laatste rit konden haar concurrenten Angelina Golikova (1.15,66) en Femke Kok (1.15,12) daar niet meer bij in de buurt komen.

Leerdam steeg dankzij haar eerste afstandszege van de derde naar de eerste plek in het eindklassement. De Russin Golikova pakte EK-zilver en het brons was voor debutante Kok.

Jorien ter Mors moest genoegen nemen met de vierde plek in het eindklassement. De olympisch kampioene op de 1000 meter reed zondag de tweede tijd (1.14,46). Haar achterstand na drie afstanden was met 2,35 seconden te groot om de sprong naar het podium nog te kunnen maken.

Niet vlekkeloos

Leerdam reed in Heerenveen allerminst een vlekkeloos toernooi. Vooral op zaterdag, met de vierde plek op de 500 meter en de tweede plaats op de 1000 meter, ging er veel mis bij de getalenteerde Westlandse. Volgens haar nieuwe coach Kosta Poltavets had ze bijna alles fout gedaan en daardoor moest het zondag allemaal wel beter gaan. Leerdam kwam na de eerste EK-dag tot dezelfde conclusie en voegde daaraan toe dat ze sowieso altijd sterker rijdt op de tweede toernooidag.

De blikvanger van Team Worldstream maakte haar woorden waar in de lege schaatshal. Met de derde plek op de 500 meter hield ze een achterstand van 0,72 seconde over op Golikova en van 0,15 seconde op Kok. Die marges maakte Leerdam meer dan goed op haar specialiteit, al was ook haar tweede race op de 1000 meter niet geheel vrij van slordigheden.

Meer uit Sport

Verstappen verovert poleposition voor Grote Prijs van Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen start zondag vanaf poleposition in de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen was in de kwalificatie op het stratencircuit van Marina Bay met een rondje van 1.31,373 de snelste. Hij was een fractie sneller dan Ferrari-coureur Charles Leclerc uit Monaco en diens Britse teamgenoot Lewis Hamilton.

12 uur geleden
Tennisser Alcaraz eenvoudig naar derde ronde in Shanghai

SHANGHAI (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de derde ronde bereikt op het masterstoernooi van Shanghai. De Spaanse toptennisser rekende in de tweede ronde in twee sets af met de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-3.

14 uur geleden
Ook Spijkers uitgeschakeld, judoka's verlaten WK zonder medaille

BAKOE (ANP) - De Nederlandse judoka's zijn voor het eerst sinds 2017 zonder medaille geëindigd op een WK. Zwaargewicht Jur Spijkers verloor zaterdag in Bakoe (Azerbeidzjan) als laatste Nederlandse deelnemer in de herkansingen van de Tsjech Lukáš Krpálek op ippon.

16 uur geleden
Verstappen wil de GP winnen in Singapore, niet de sprintrace

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn zege in de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore op alle huidige circuits van de Formule 1 gewonnen. De Red Bull-coureur zei in het interview na afloop echter dat hij de zege in een sprintrace niet meetelt. "Ik ben blij dat ik heb gewonnen, maar ik wil morgen winnen, niet vandaag."

16 uur geleden
Verstappen wint sprintrace in Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore gewonnen. De viervoudig wereldkampioen bleef de Ferrari's van de Brit Lewis Hamilton en Charles Leclerc uit Monaco ruim voor.

17 uur geleden
Start sprintrace in Singapore uitgesteld na hevige regen

SINGAPORE (ANP) - De start van de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore in de Formule 1 is enige tijd uitgesteld door hevige regenval. Ruim tien minuten voor de start begon het hard te regenen boven het stratencircuit in Marina Bay in Singapore.

18 uur geleden
Mollema 'wil genieten van leven' na afscheid als wielrenner

BERGAMO (ANP) - Bauke Mollema weet nog niet wat hij gaat doen na zijn afscheid als wielrenner. De 39-jarige Groninger komt zaterdag voor het laatst in actie in de Ronde van Lombardije, de Italiaanse najaarsklassieker die hij in 2019 won. "Ik wil het gewoon rustig aan doen en bij mijn gezin zijn. Ik wil van het leven genieten", zegt Mollema op de website van zijn ploeg Lidl-Trek.

18 uur geleden