Schaatsster Leerdam wint 500 meter op NK
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam heeft bij de NK afstanden in Heerenveen goud veroverd op de 500 meter. De 20-jarige sprintster van Team Reggeborgh zegevierde in een tijd van 37,75 seconden. Daarmee reed ze een persoonlijk record.
Leerdam, vorig seizoen derde, behaalde haar eerste Nederlandse titel op deze afstand. Ze won vorig seizoen al wel de nationale titel op de sprintvierkamp.
Letitia de Jong (26) pakte zaterdag zilver met een tijd van 37,93. Het brons ging naar de 19-jarige Femke Kok, die met 38,14 eveneens een persoonlijk record neerzette.
De eerste drie van het klassement verzekerden zich van deelname aan de WK afstanden half februari in Salt Lake City. Voor de EK afstanden komende maand in Heerenveen zijn ze nog niet geplaatst, omdat de 500 meter voor vrouwen buiten de top tien valt van de zogenoemde selectievolgorde voor dat toernooi. Aan dat evenement mogen namens Oranje zowel bij de mannen als vrouwen maximaal tien rijders deelnemen. Bij de Winterspelen is dat eveneens het geval.
Record
Femke Beuling (20) reed eveneens een persoonlijk record (38,23), maar belandde net naast het podium (vierde). Tweevoudig kampioene Jorien ter Mors, vrijdag tiende op de 1500 meter, stelde met de zesde plaats (38,46) opnieuw teleur. Ook de onttroonde titelhoudster Janine Smit (tiende in 38,66) kon de verwachtingen niet waarmaken.
Leerdam, die zondag op haar favoriete 1000 meter opnieuw wil toeslaan, ging eerst nog wel vals van start. "Ik was zenuwachtig, omdat het de laatste weken al heel lekker ging. Dat wil je dan juist op dit toernooi natuurlijk graag laten zien. Gelukkig ging het bij de tweede startpoging wel goed. Ik reed mijn snelste opening ooit en ook een goed rondje. Ik voelde de steun van het publiek. Een vol Thialf inspireert me echt."
Leerdam, begin november in Thialf nog maar vierde bij de wereldbekerkwalificatie, was over haar winnende race nog niet helemaal tevreden. "Ik heb eigenlijk nog nooit voor mijn gevoel een vlekkeloze race gereden. Nu ook niet. Op de laatste 200 meter wilde ik te graag en te snel naar de finish. Daardoor ging ik te gehaast schaatsen. Er zit dus nog rek in bij mij. Het kan en moet nog beter."
Meer uit Sport
WENEN (ANP) - Tennisser Alexander Zverev zal zijn nieuwe status als nummer 1 van de wereld niet bekronen met een toernooizege. De Duitser verloor in het Weens Open in de halve finales van de Australiër Alex de Minaur. De nummer 10 van de wereld had wel drie sets nodig om zich te ontdoen van Zverev: 6-4 1-6 7-6 (4).
50 minuten geledenMONTREAL (ANP) - Shorttracker Teun Boer heeft naast zijn eerste zege op de 500 meter in de World Tour gegrepen. De 25-jarige shorttracker lag in de finale in Montreal op koers om te winnen, maar werd in de laatste bocht door landgenoot Jens van 't Wout bij een inhaalactie onderuitgereden. De zege ging naar de Canadees Félix Roussel.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Lando Norris heeft de beste tijd gereden in de derde vrije training voor de Grote Prijs van Mexico-Stad. De regerend wereldkampioen van McLaren was exact één duizendste van een seconde sneller dan kampioenschapsleider Kimi Antonelli van Mercedes. Max Verstappen reed in zijn Red Bull de vijfde tijd op het hooggelegen Autódromo Hermanos Rodríguez, waar de coureurs door gebrek aan grip af en toe moeite hadden de bochten te houden. De viervoudig wereldkampioen gaf 0,351 seconde toe op Piastri.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft zichzelf verbaasd met de zege op de 1500 meter op het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker (WCKT) in Thialf. "Bizar, omdat de race niet goed was en vanwege mijn vorm", zei de 36-jarige routinier, die met 1.45,35 net iets sneller was dan Joep Wennemars.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker (WCKT) ook de tweede 500 meter op haar naam geschreven. De olympisch en wereldkampioene was met 36,97 veel sneller dan Angel Daleman (37,42) en Suzanne Schulting (37,55).
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker de 1500 meter gewonnen. De 36-jarige schaatser van Team Reggeborgh was in Thialf in Heerenveen met 1.45,35 sneller dan Joep Wennemars van Team Essent (1.45,40) en Serge Yoro van Team X2O Badkamers in 1.45,68.
4 uur geledenABU DHABI (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft een bronzen medaille veroverd op de Grand Slam van Abu Dhabi in de klasse tot 78 kilogram. Het is haar tweede medaille op een internationaal toernooi uit de toonaangevende categorie. De 24-jarige Van Heemst won eerder dit jaar zilver op de Grand Slam van Doesjanbe (Tadzjikistan).
4 uur geleden