Schaatsster Leerdam wint 500 meter op NK
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam heeft bij de NK afstanden in Heerenveen goud veroverd op de 500 meter. De 20-jarige sprintster van Team Reggeborgh zegevierde in een tijd van 37,75 seconden. Daarmee reed ze een persoonlijk record.
Leerdam, vorig seizoen derde, behaalde haar eerste Nederlandse titel op deze afstand. Ze won vorig seizoen al wel de nationale titel op de sprintvierkamp.
Letitia de Jong (26) pakte zaterdag zilver met een tijd van 37,93. Het brons ging naar de 19-jarige Femke Kok, die met 38,14 eveneens een persoonlijk record neerzette.
De eerste drie van het klassement verzekerden zich van deelname aan de WK afstanden half februari in Salt Lake City. Voor de EK afstanden komende maand in Heerenveen zijn ze nog niet geplaatst, omdat de 500 meter voor vrouwen buiten de top tien valt van de zogenoemde selectievolgorde voor dat toernooi. Aan dat evenement mogen namens Oranje zowel bij de mannen als vrouwen maximaal tien rijders deelnemen. Bij de Winterspelen is dat eveneens het geval.
Record
Femke Beuling (20) reed eveneens een persoonlijk record (38,23), maar belandde net naast het podium (vierde). Tweevoudig kampioene Jorien ter Mors, vrijdag tiende op de 1500 meter, stelde met de zesde plaats (38,46) opnieuw teleur. Ook de onttroonde titelhoudster Janine Smit (tiende in 38,66) kon de verwachtingen niet waarmaken.
Leerdam, die zondag op haar favoriete 1000 meter opnieuw wil toeslaan, ging eerst nog wel vals van start. "Ik was zenuwachtig, omdat het de laatste weken al heel lekker ging. Dat wil je dan juist op dit toernooi natuurlijk graag laten zien. Gelukkig ging het bij de tweede startpoging wel goed. Ik reed mijn snelste opening ooit en ook een goed rondje. Ik voelde de steun van het publiek. Een vol Thialf inspireert me echt."
Leerdam, begin november in Thialf nog maar vierde bij de wereldbekerkwalificatie, was over haar winnende race nog niet helemaal tevreden. "Ik heb eigenlijk nog nooit voor mijn gevoel een vlekkeloze race gereden. Nu ook niet. Op de laatste 200 meter wilde ik te graag en te snel naar de finish. Daardoor ging ik te gehaast schaatsen. Er zit dus nog rek in bij mij. Het kan en moet nog beter."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Hans Nijland, voormalig directeur van FC Groningen, gaat aan de slag in de schaatswereld. De 66-jarige voetbalbestuurder wordt commercieel adviseur bij Team X2O Badkamers, dat vorig seizoen nog Team IKO-X2O heette. Hij moet de ploeg onder meer gaan helpen met het aantrekken van nieuwe sponsoren.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Formule 1-coureur Esteban Ocon raakt na dit seizoen zijn plek bij team Haas kwijt. Dat maakten beide partijen woensdag bekend. Het is nog niet duidelijk wie de 30-jarige Fransman opvolgt.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Casimir Schmidt (30) is opgenomen in de Nederlandse ploeg voor de WK in Rotterdam. Schmidt ontbrak deze zomer nog bij de EK in Zagreb door een blessure aan zijn linkerschouder, maar bleek tijdens de kwalificatiewedstrijden fit genoeg voor een plek in de selectie.
12 uur geledenDADFORD (ANP) - Formule 1-coureur Fernando Alonso rijdt ook volgend seizoen bij Aston Martin. De 45-jarige Spanjaard heeft zijn contract met een jaar verlengd tot eind 2027, meldt de Britse renstal. Ook zijn Canadese teamgenoot Lance Stroll verlengde zijn contract en neemt volgend jaar opnieuw plaats in de racewagen.
1 dag geledenPORTSMOUTH (ANP) - Zestienvoudig wereldkampioen darten Phil Taylor heeft zijn terugkeer in de sport aangekondigd. De 66-jarige Engelsman, bijgenaamd 'The Power', is sinds 2018 met pensioen. Hij keert in november terug bij de Modus Super Series in Portsmouth, als teamgenoot van Adrian Lewis.
1 dag geledenEDINBURGH (ANP) - Voormalig wereldkampioen Graeme Dott is dinsdag in de Schotse hoofdstad Edinburgh veroordeeld tot een celstraf van zeven jaar vanwege seksueel kindermisbruik. Dat melden Britse media waaronder de BBC. De 49-jarige Schot werd eerder schuldig bevonden aan twee gevallen van seksueel kindermisbruik tussen 1993 en 2010.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel heeft met België het doel om de Nations League te winnen. "Als je ergens aan meedoet, dan moet je ervoor gaan", zei de bondscoach van België na de nederlaag van de Rode Duivels in Brussel in de Nations League tegen het Frankrijk van bondscoach Zinédine Zidane (0-1).
1 dag geleden