Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Leerdam wil ook winnen op kwalificatietoernooi

Schaatsster Leerdam wil ook winnen op kwalificatietoernooi

HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam start op tweede kerstdag op haar eerste olympische kwalificatietoernooi (OKT) uit haar carrière. De wereldkampioene op de 1000 meter van 2020 wil zich dan plaatsen voor de Spelen van Beijing op de kilometer. Maar Leerdam richt zich daarna ook nog op de 500 en 1500 meter.

"De vorm is goed", zegt Leerdam. "Ik merk dat die alweer een stap hoger is dan bij de wereldbekerwedstrijden. Dat voel ik in de trainingen op het ijs, dat ik in de 'flow' kom en mijn kracht kwijt kan. De komende dagen wil ik dat alleen nog verder uitbouwen."

Leerdam benadert het OKT hetzelfde als de voorgaande toernooien. "Het blijft dezelfde wedstrijd tegen dezelfde tegenstanders", zegt ze daarover. "Ik rijd ook allereerst tegen mezelf en niet per se tegen mijn tegenstander. Ik probeer het beste uit mezelf te halen."

Winnen

De kopvrouw van Team Worldstream-Corendon begon het seizoen uitstekend met titels op de 500 en 1000 meter op de NK Afstanden en een derde plaats op de 1500 meter. "Dat ging inderdaad heel goed" zegt de 22-jarige Zuid-Hollandse. "Nu is de focus nog iets beter." Ze weet dat het op het OKT vooral over plaatsing voor de Spelen gaat, maar dat weerhoudt haar er niet van voor de winst te gaan. "Ik wil ook gewoon winnen. Dat wil ik altijd."

Hoe hard ze daarvoor moet schaatsen op het OKT kan ze niet precies inschatten. "Ik focus me niet op een tijd, ik rijd gewoon zo hard mogelijk." Op het NK afstanden verbeterde Leerdam het baanrecord op de 1000 meter naar 1.13,15. "Met die tijd moet ik me gewoon plaatsen", zegt ze. "Maar ik wil voor mezelf nog beter, al denk ik dat ik op het OKT niet het alleronderste uit de kan hoef te halen om me te plaatsen. Maar ook voor de Spelen is deze wedstrijd een goede oefening."

Opening

Ook op de 500 meter en de 1500 meter hoopt Leerdam een startbewijs voor Beijing te veroveren. Zeker op de 500 meter denkt ze nog wel sneller te kunnen. "Mijn rondje is al een van de snelste in het veld, als ik de opening nog iets sneller kan krijgen, kan ik daar nog verbeteren. Tot nu toe heb ik daarin nog niet helemaal mijn kracht kwijt gekund."

De laatste dagen voor het OKT moet ze rustig aan doen, en dat vindt ze soms best lastig. "Ik wil altijd meer doen, meer trainen, maar dat mag nu niet. Ik mag niet zo veel, maar doe verder gewoon mijn ding. Ik ga niet zitten aftellen totdat het zover is."

Meer uit Sport

Mollema beëindigt aan einde van het seizoen wielercarrière

GRONINGEN (ANP) - Bauke Mollema stopt aan het einde van het seizoen. De 39-jarige wielrenner heeft dat via Instagram bekendgemaakt. "De tijd vliegt wanneer je plezier hebt", stelt Mollema. "Nu is het tijd om aan mijn laatste seizoen als profrenner te beginnen. Nog één jaar, one last dance. Tot ziens op de weg!"

12 minuten geleden
Marathonloper Kipchoge fakkeldrager bij opening Winterspelen

MILAAN (ANP) - De Keniaanse marathonloper Eliud Kipchoge is een van de fakkeldragers bij de openingsceremonie van de Winterspelen in Milaan en Cortina op vrijdag. Hij is aangewezen door het Internationaal Olympisch Comité. De 41-jarige Kipchoge deed mee aan vijf Zomerspelen en won twee keer olympisch goud op de marathon. Hij was lang houder van het wereldrecord en liep in 2019 als eerste mens de 42,195 kilometer onder de twee uur.

1 uur geleden
Olympische baas Coventry: IOC moet politiek neutraal blijven

MILAAN (ANP) - Het Internationaal Olympisch Comité moet zijn politieke neutraliteit behouden. "Laten we ons richten op onze kernmissie. We zijn een sportorganisatie", zei IOC-voorzitter Kirsty Coventry bij de opening van de 145e sessie van het IOC in Milaan. Komende vrijdag beginnen de Olympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.

1 uur geleden
Marathon Rotterdam mikt op parcoursrecord met snelle Ethiopiërs

ROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft drie snelle Ethiopiërs vastgelegd voor de komende editie op zondag 12 april. Zij moeten volgens de organisatie in staat zijn de Belgische tweevoudig winnaar Bashir Abdi uit te dagen. "Een parcoursrecord is mogelijk", zegt racedirecteur Marc Corstjens in een persbericht. Het parcoursrecord van 2.03.36 staat op naam van Abdi, die al eerder is aangekondigd als deelnemer.

1 uur geleden
Thialf prijst zichzelf aan voor olympisch schaatstoernooi in 2030

ARNHEM (ANP) - Nederland stelt alles in het werk om Thialf aan te prijzen als locatie voor de Olympische Winterspelen van 2030. De Winterspelen vinden over vier jaar plaats in de Franse Alpen, waar geen geschikt ijsstadion aanwezig is. Het ijsstadion in Heerenveen wordt gezien als één van de twee locaties waar over vier jaar het schaatstoernooi kan worden gehouden. Verschillende betrokken Nederlandse partijen zullen de Franse organisatoren deze week informatie overhandigen waarmee ze hopen af te dwingen dat de keuze op Thialf valt.

18 uur geleden
Van de Wouw vroeg uitgeschakeld op sprint bij EK baanwielrennen

KONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya verrassend vroeg uitgeschakeld in het sprinttoernooi. De wereldkampioene op dit onderdeel bleek in de kwartfinales niet opgewassen tegen de Duitse Lea Sophie Friedrich. Van de Wouw verloor beide heats.

19 uur geleden
Wielrenner Pidcock keert terug in Tour de France

ZÜRICH (ANP) - De Britse wielrenner Tom Pidcock (26) gaat in juli van start in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Pinarello Q36.5 bekendgemaakt. Pidcock is de grote blikvanger van de relatief jonge ploeg, die deze zomer zijn Tourdebuut maakt. Vorig seizoen reed Pidcock de rondes van Italië en Spanje voor Pinarello Q36.5. In de Vuelta werd hij derde in het eindklassement.

20 uur geleden