Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Leerdam wil ook winnen op kwalificatietoernooi

Schaatsster Leerdam wil ook winnen op kwalificatietoernooi

HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam start op tweede kerstdag op haar eerste olympische kwalificatietoernooi (OKT) uit haar carrière. De wereldkampioene op de 1000 meter van 2020 wil zich dan plaatsen voor de Spelen van Beijing op de kilometer. Maar Leerdam richt zich daarna ook nog op de 500 en 1500 meter.

"De vorm is goed", zegt Leerdam. "Ik merk dat die alweer een stap hoger is dan bij de wereldbekerwedstrijden. Dat voel ik in de trainingen op het ijs, dat ik in de 'flow' kom en mijn kracht kwijt kan. De komende dagen wil ik dat alleen nog verder uitbouwen."

Leerdam benadert het OKT hetzelfde als de voorgaande toernooien. "Het blijft dezelfde wedstrijd tegen dezelfde tegenstanders", zegt ze daarover. "Ik rijd ook allereerst tegen mezelf en niet per se tegen mijn tegenstander. Ik probeer het beste uit mezelf te halen."

Winnen

De kopvrouw van Team Worldstream-Corendon begon het seizoen uitstekend met titels op de 500 en 1000 meter op de NK Afstanden en een derde plaats op de 1500 meter. "Dat ging inderdaad heel goed" zegt de 22-jarige Zuid-Hollandse. "Nu is de focus nog iets beter." Ze weet dat het op het OKT vooral over plaatsing voor de Spelen gaat, maar dat weerhoudt haar er niet van voor de winst te gaan. "Ik wil ook gewoon winnen. Dat wil ik altijd."

Hoe hard ze daarvoor moet schaatsen op het OKT kan ze niet precies inschatten. "Ik focus me niet op een tijd, ik rijd gewoon zo hard mogelijk." Op het NK afstanden verbeterde Leerdam het baanrecord op de 1000 meter naar 1.13,15. "Met die tijd moet ik me gewoon plaatsen", zegt ze. "Maar ik wil voor mezelf nog beter, al denk ik dat ik op het OKT niet het alleronderste uit de kan hoef te halen om me te plaatsen. Maar ook voor de Spelen is deze wedstrijd een goede oefening."

Opening

Ook op de 500 meter en de 1500 meter hoopt Leerdam een startbewijs voor Beijing te veroveren. Zeker op de 500 meter denkt ze nog wel sneller te kunnen. "Mijn rondje is al een van de snelste in het veld, als ik de opening nog iets sneller kan krijgen, kan ik daar nog verbeteren. Tot nu toe heb ik daarin nog niet helemaal mijn kracht kwijt gekund."

De laatste dagen voor het OKT moet ze rustig aan doen, en dat vindt ze soms best lastig. "Ik wil altijd meer doen, meer trainen, maar dat mag nu niet. Ik mag niet zo veel, maar doe verder gewoon mijn ding. Ik ga niet zitten aftellen totdat het zover is."

Meer uit Sport

Laureus Awards voor tennisser Alcaraz en tennisster Sabalenka

MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.

5 uur geleden
Tour de France Femmes 2027 krijgt voor het eerst ploegentijdrit

LONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.

7 uur geleden
Keniaan Korir wint marathon Boston in parcoursrecord, Nageeye 21e

BOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).

9 uur geleden
Mercedes-baas Wolff wil geen vergelijking Antonelli met Senna

LONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.

10 uur geleden
Schaatsster Tas debuteert als wielrenster in Waalse Pijl

HUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.

10 uur geleden
Evenepoel bezorgt Gold Race-directeur Van Vliet gedroomd afscheid

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.

1 dag geleden
Ook tweede helft van bekerfinale begint later door vuurwerk

ROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.

1 dag geleden