Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Leerdam wil ook winnen op kwalificatietoernooi

Schaatsster Leerdam wil ook winnen op kwalificatietoernooi

HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam start op tweede kerstdag op haar eerste olympische kwalificatietoernooi (OKT) uit haar carrière. De wereldkampioene op de 1000 meter van 2020 wil zich dan plaatsen voor de Spelen van Beijing op de kilometer. Maar Leerdam richt zich daarna ook nog op de 500 en 1500 meter.

"De vorm is goed", zegt Leerdam. "Ik merk dat die alweer een stap hoger is dan bij de wereldbekerwedstrijden. Dat voel ik in de trainingen op het ijs, dat ik in de 'flow' kom en mijn kracht kwijt kan. De komende dagen wil ik dat alleen nog verder uitbouwen."

Leerdam benadert het OKT hetzelfde als de voorgaande toernooien. "Het blijft dezelfde wedstrijd tegen dezelfde tegenstanders", zegt ze daarover. "Ik rijd ook allereerst tegen mezelf en niet per se tegen mijn tegenstander. Ik probeer het beste uit mezelf te halen."

Winnen

De kopvrouw van Team Worldstream-Corendon begon het seizoen uitstekend met titels op de 500 en 1000 meter op de NK Afstanden en een derde plaats op de 1500 meter. "Dat ging inderdaad heel goed" zegt de 22-jarige Zuid-Hollandse. "Nu is de focus nog iets beter." Ze weet dat het op het OKT vooral over plaatsing voor de Spelen gaat, maar dat weerhoudt haar er niet van voor de winst te gaan. "Ik wil ook gewoon winnen. Dat wil ik altijd."

Hoe hard ze daarvoor moet schaatsen op het OKT kan ze niet precies inschatten. "Ik focus me niet op een tijd, ik rijd gewoon zo hard mogelijk." Op het NK afstanden verbeterde Leerdam het baanrecord op de 1000 meter naar 1.13,15. "Met die tijd moet ik me gewoon plaatsen", zegt ze. "Maar ik wil voor mezelf nog beter, al denk ik dat ik op het OKT niet het alleronderste uit de kan hoef te halen om me te plaatsen. Maar ook voor de Spelen is deze wedstrijd een goede oefening."

Opening

Ook op de 500 meter en de 1500 meter hoopt Leerdam een startbewijs voor Beijing te veroveren. Zeker op de 500 meter denkt ze nog wel sneller te kunnen. "Mijn rondje is al een van de snelste in het veld, als ik de opening nog iets sneller kan krijgen, kan ik daar nog verbeteren. Tot nu toe heb ik daarin nog niet helemaal mijn kracht kwijt gekund."

De laatste dagen voor het OKT moet ze rustig aan doen, en dat vindt ze soms best lastig. "Ik wil altijd meer doen, meer trainen, maar dat mag nu niet. Ik mag niet zo veel, maar doe verder gewoon mijn ding. Ik ga niet zitten aftellen totdat het zover is."

Meer uit Sport

Schaker Van Foreest lijdt eerste nederlaag in Wijk aan Zee

WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft bij het toernooi van Wijk aan Zee zijn eerste nederlaag geleden. De grootmeester verloor met zwart van de Turk Yagiz Kaan Erdogmus, met 14 jaar de jongste deelnemer.

2 uur geleden
IndyCar-kampioen Palou moet McLaren miljoenen betalen

LONDEN (ANP/RTR) - McLaren heeft deels de rechtszaak tegen de Spaanse autocoureur Álex Palou gewonnen. De viervoudig kampioen in de IndyCar moet wegens contractbreuk ongeveer 12 miljoen dollar (10 miljoen euro) aan schadevergoeding betalen aan het Britse automerk. Het hooggerechtshof in Londen deed vrijdag uitspraak.

7 uur geleden
Ferrari showt 'compleet veranderde' Formule 1-auto voor 2026

FIORANO (ANP) - Ferrari heeft op het eigen circuit in Fiorano de auto onthuld waarmee het in 2026 nieuwe successen najaagt. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton was de eerste die een paar ronden reed in de rode SF-26.

8 uur geleden
Zverev en De Minaur door naar laatste zestien Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de vierde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Brit Cameron Norrie: 7-5 4-6 6-3 6-1. Hij maakte de wedstrijd af met zijn zestiende ace. Zijn volgende tegenstander in Melbourne is de Argentijn Francisco Cerúndolo.

9 uur geleden
Tour Down Under past koninginnenrit aan om 'extreem' brandgevaar

BRIGHTON (ANP) - De organisatie van de Tour Down Under past de voor zaterdag geplande koninginnenrit drastisch aan om de veiligheid van de wielrenners te waarborgen. Er dreigt door de hitte brandgevaar, met name in het gebied waar Willunga Hill ligt. Die beklimming, traditioneel de scherprechter in de Australische etappekoers uit de WorldTour, wordt uit de route gehaald.

9 uur geleden
Sabalenka en Alcaraz naar volgende ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka zijn door op de Australian Open. Beide topspelers wonnen hun duel na iets meer dan twee uur in de Rod Laver Arena.

14 uur geleden
Norris gaat 'met zelfvertrouwen' voor tweede titel Formule 1

LONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.

1 dag geleden