Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Leerdam wil nog sneller om op Spelen te kunnen winnen

Schaatsster Leerdam wil nog sneller om op Spelen te kunnen winnen

ZANDVOORT (ANP) - Voor schaatsster Jutta Leerdam is snelheid een essentieel onderdeel van haar sport en ze kan daar ook enorm van genieten. Maar het staat allemaal in dienst van een groter doel, namelijk winnen, vertelt ze aan de vooravond van het olympische schaatsseizoen met als hoogtepunt de Spelen van begin volgend jaar in Beijing.

De kopvrouw van Team Worldstream gaf tijdens de ploegpresentatie op het circuit van Zandvoort na enkele ritjes in een raceauto toe veel affectie met snelheid te hebben. "Ik vind snelheid fascinerend. Ik ben er elke dag mee bezig om nog sneller te worden, dus dat betekent heel veel voor mij", zegt de 22-jarige schaatsster. "Uiteindelijk wint de snelste en ik ga voor het winnen."

Als specialiste op de 500 en 1000 meter weet Leerdam hoe snelheid voelt. "Dat gevoel van door een bocht gaan met heel veel druk op je spieren is heel intens en heftig. Daar komt heel veel adrenaline bij kijken. Als ik weet dat ik een goede bocht rijd, voelt dat heel goed."

Wereldbekerwedstrijden

Leerdam wil zich eind volgende week op de NK Afstanden plaatsen voor de wereldbekerwedstrijden die in november en december worden verreden. Ze weet echter ook dat de grote doelen verderop in het seizoen liggen. Eerst het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) vanaf tweede kerstdag en dan in februari de Olympische Spelen. "We werken daar met periodiseren naartoe, zodat we er op de belangrijke momenten staan. Daar zit een lijn in. Op het OKT wil ik goed zijn, maar op de Spelen op mijn best."

In de aanloop naar dit belangrijke seizoen zegt Leerdam goed te voelen waar ze sneller wordt. "Je merkt dat niet per dag, maar wel na periodes. Dat kan ik ook zien aan de wattages en de tijden en aan het gevoel op het ijs." Ook tijdens de race voelt Leerdam wanneer ze op weg is naar een snelle tijd. "Dan kom ik in een bepaalde ontspanning en dan schaats ik het hardst. Ik heb dan ook mijn energie bewaard voor het laatste rondje."

Dat er in het olympische seizoen misschien wel extra druk op ligt, voelt de schaatsster die afgelopen seizoen de Europese sprinttitel veroverde en het seizoen ervoor wereldkampioene op de 1000 meter werd zelf niet zo. "Ik heb altijd spanning en leg mezelf al heel veel druk op. Ik heb ook keuzes gemaakt die mij nog veel meer spanning hebben gegeven. Daarnaast ga ik heel goed op die druk, anders kun je ook niet op de juiste momenten presteren en wereldkampioen worden. Ik denk dat dat op de belangrijke momenten in mijn voordeel werkt."

Meer uit Sport

Laureus Awards voor tennisser Alcaraz en tennisster Sabalenka

MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.

6 uur geleden
Tour de France Femmes 2027 krijgt voor het eerst ploegentijdrit

LONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.

8 uur geleden
Keniaan Korir wint marathon Boston in parcoursrecord, Nageeye 21e

BOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).

10 uur geleden
Mercedes-baas Wolff wil geen vergelijking Antonelli met Senna

LONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.

11 uur geleden
Schaatsster Tas debuteert als wielrenster in Waalse Pijl

HUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.

11 uur geleden
Evenepoel bezorgt Gold Race-directeur Van Vliet gedroomd afscheid

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.

1 dag geleden
Ook tweede helft van bekerfinale begint later door vuurwerk

ROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.

1 dag geleden