Schaatsster Leerdam voor twee jaar naar Jumbo-Visma
DEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam heeft een contract voor twee jaar ondertekend bij Jumbo-Visma, het team van coach Jac Orie. De afgelopen twee jaar kwam ze uit voor de door haar en haar partner opgezette ploeg Team Worldstream-Corendon. "Ik vind het supermooi dat ik nu deel uitmaak van Team Jumbo-Visma", zegt de 23-jarige Leerdam in een persbericht van haar nieuwe ploeg.
"Ik heb de laatste tijd veel nagedacht, dingen op een rijtje gezet. Uiteindelijk denk ik dat ik met deze stap de juiste keuze heb gemaakt. Vanaf het moment dat ik met Jac sprak, voelde ik me welkom. Uit alles bleek dat de ploeg mij graag wilde hebben. Het respect voor mijn prestaties, maar ook voor mij als persoon spatte ervan af. Dat deed mij goed."
Leerdam, afkomstig uit 's-Gravenzande, veroverde vorige maand voor het eerst in haar loopbaan de wereldtitel sprint. Op de Olympische Spelen van Beijing pakte ze zilver op de 1000 meter. Op die afstand was ze in 2020 al wereldkampioen, terwijl ze ook op de teamsprint bijdroeg aan twee wereldtitels. Ze werd de afgelopen jaren begeleid door coach Kosta Poltavets.
Olympisch goud
"Ik kijk met een positief gevoel terug op het afgelopen jaar", zegt Leerdam. "Als persoon en als schaatsster ben ik in positieve zin gegroeid. Daar ben ik iedereen heel dankbaar voor. Ik ben ervan overtuigd dat Jac mij nog beter kan maken. Daarnaast kijk ik ernaar uit om aan te sluiten bij een grote groep schaatsers, waaronder enkele wereldkampioenen. Ik ben van mening dat als je winnaars bij elkaar zet dat elkaar alleen maar versterkt."
Leerdam, met bijna 3,5 miljoen volgers zeer populair op Instagram, heeft grootse plannen. "De komende jaren ga ik mijn uiterste best doen om alles te winnen wat er te winnen valt. Alleen olympisch goud ontbreekt nog, waardoor ik ontzettend 'eager' ben om dat over vier jaar wel voor elkaar te krijgen. Ik heb superveel ambities, zo wil ik ooit ook nog een wereldrecord rijden. Ik denk dat ik met de begeleiding van Jac een heel eind kan komen. Ik heb onwijs veel zin in dit nieuwe hoofdstuk."
"Ik ben ontzettend blij dat we erin zijn geslaagd om Jutta binnen te halen", klinkt Orie al net zo enthousiast. "Ik zie haar als een enorme versterking voor ons team. Net als enkele andere schaatsers uit onze ploeg is Jutta iemand die bij iedere wedstrijd mee kan doen voor de winst."
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP/RTR) - Lando Norris, de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1, neemt volgend seizoen startnummer 1 over van de uitgetreden wereldkampioen Max Verstappen. Dat vertelde de Britse coureur van McLaren tegen persbureau Reuters, nadat hij een dag eerder Verstappen met 2 punten van de vijfde wereldtitel had afgehouden.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land hun zesde overwinning geboekt en de hoofdronde als groepswinnaar afgesloten. De ploeg van bondscoach Henrik Signell won in de handbalarena in Ahoy Rotterdam het laatste duel in de hoofdronde knap van titelverdediger Frankrijk (26-23). Oranje was net als Frankrijk al zeker van een plek in de kwartfinale. De Franse ploeg kwam geen moment op voorsprong.
7 uur geledenLA CORUÑA (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zondag in het Noord-Spaanse La Coruña zijn tweede wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. Met de tienjarige merrie Pretty Woman van 't Paradijs N.O.P. bleef de ruiter uit Markelo foutloos in de barrage. Hij hield de Noorse Oda Charlotte Lynvaer (Carabella vd Neyen Z) en de Fransman Simon Delestre (Golden Boy DK) achter zich.
1 dag geledenLUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben de Europese titelstrijd kortebaan in het Poolse Lublin afgesloten met een gouden medaille op de 4x50 meter wisselslag. Marrit Steenbergen, Tessa Giele, Maaike de Waard en Valerie van Roon hielden de teams van Zweden en Italië achter zich.
1 dag geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris is vooral blij dat hij zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 op "zijn" manier heeft gewonnen. "Door een eerlijke coureur te zijn", zei de 26-jarige kampioen van McLaren. "Ik heb het gevoel dat ik heb gewonnen op de manier waarop ik het wilde winnen, en dat was niet door iemand te zijn die ik niet ben, door te proberen agressief te zijn", zei hij in een persconferentie na de Grote Prijs van Abu Dhabi. Norris verloor de race van een ijzersterke Max Verstappen, maar verdiende met de derde plaats net genoeg punten om de Nederlander van Red Bull in het kampioenschap voor te blijven.
1 dag geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Maaike de Waard heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin het brons gepakt op de 50 meter rugslag. De winst was voor de Italiaanse Sara Cox, die in 25,49 seconden een Europees record zwom. De Française Analia Pigrée werd tweede in 25,96. De Waard kwam tot een tijd van 25,97. Tessa Giele (26,19) eindigde als vijfde.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft na mindere prestaties in de wereldbekers in Noord-Amerika vertrouwen geput uit haar zege op de massastart in Heerenveen. "Voor mezelf is dat hartstikke lekker", zei ze na haar zege in de sprint. "Vorig jaar ging het supergoed, nu was het in de eerdere twee wedstrijden nog niet goed en liet ik me een beetje insluiten. Nu gebeurde dat niet."
1 dag geleden