Schaatsster Leerdam voor derde keer op rij snelste op 1000 meter
HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam heeft de NK afstanden in Heerenveen afgesloten met haar tweede nationale titel. Na de 500 meter werd de 22-jarige schaatsster van Team Worldstream ook Nederlands kampioen op de 1000 meter. Ze zegevierde met ruime voorsprong in een nieuw baanrecord van 1.13,15 minuten. Femke Kok werd met 1.14,10 tweede. Ireen Wüst eindigde met 1.14,42 als derde.
Leerdam pakte de titel op de kilometer voor het derde jaar op rij. Het was op deze kampioenschappen ook de derde medaille voor de Zuid-Hollandse, die vrijdag verraste met het brons op de 1500 meter. Ze kan zich daarmee gaan opmaken voor drukke wereldbekerwedstrijden waarin ze op drie afstanden mag uitkomen.
De schaatsster van Worldstream won de titel vorig jaar in 1.13,86. In de rit tegen Kok kon ze op de kruising in de laatste ronde perfect naar haar concurrent toekruipen. Met een slotronde van 28,7 dook Leerdam onder het baanrecord van 1.13,24 van de Amerikaanse Brittany Bowe.
Fledderus
Achter Leerdam, Kok en Wüst werd Marrit Fledderus vierde in 1.14,70. Antoinette de Jong zat daar met 1.14,76 vlak achter en pakte het vijfde startbewijs voor de wereldbekerwedstrijden.
Regerend olympisch kampioene Jorien ter Mors kwam in de slotrit slechts tot de achtste tijd met 1.15,26. De 31-jarige schaatsster van Team IKO mist daarmee de wereldbekerwedstrijden op de kilometer. Ze plaatste zich eerder wel op de 1500 meter.
Meer uit Sport
JEREZ (ANP) - Marc Márquez heeft een spectaculaire sprintrace gewonnen bij de Grote Prijs van Spanje. De regerend wereldkampioen in de MotoGP leek kansloos na een val op een door de regen nat geworden baan, maar wist na een motorwissel alsnog als eerste over de finish te rijden op het circuit van Jerez. Francesco Bagnaia, zijn Italiaanse teamgenoot bij Ducati, eindigde als tweede en de Italiaan Franco Morbidelli werd derde.
1 uur geledenJEREZ (ANP) - Collin Veijer heeft voor het eerst in zijn carrière poleposition veroverd in de Moto2. De Nederlandse wegracer was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Hij was nipt sneller dan thuisrijders Álex Escrig en Manuel González.
3 uur geledenLUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.
5 uur geledenJEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.
5 uur geledenMADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
21 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
23 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
1 dag geleden