Schaatsster Leerdam voor derde keer op rij snelste op 1000 meter
HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam heeft de NK afstanden in Heerenveen afgesloten met haar tweede nationale titel. Na de 500 meter werd de 22-jarige schaatsster van Team Worldstream ook Nederlands kampioen op de 1000 meter. Ze zegevierde met ruime voorsprong in een nieuw baanrecord van 1.13,15 minuten. Femke Kok werd met 1.14,10 tweede. Ireen Wüst eindigde met 1.14,42 als derde.
Leerdam pakte de titel op de kilometer voor het derde jaar op rij. Het was op deze kampioenschappen ook de derde medaille voor de Zuid-Hollandse, die vrijdag verraste met het brons op de 1500 meter. Ze kan zich daarmee gaan opmaken voor drukke wereldbekerwedstrijden waarin ze op drie afstanden mag uitkomen.
De schaatsster van Worldstream won de titel vorig jaar in 1.13,86. In de rit tegen Kok kon ze op de kruising in de laatste ronde perfect naar haar concurrent toekruipen. Met een slotronde van 28,7 dook Leerdam onder het baanrecord van 1.13,24 van de Amerikaanse Brittany Bowe.
Fledderus
Achter Leerdam, Kok en Wüst werd Marrit Fledderus vierde in 1.14,70. Antoinette de Jong zat daar met 1.14,76 vlak achter en pakte het vijfde startbewijs voor de wereldbekerwedstrijden.
Regerend olympisch kampioene Jorien ter Mors kwam in de slotrit slechts tot de achtste tijd met 1.15,26. De 31-jarige schaatsster van Team IKO mist daarmee de wereldbekerwedstrijden op de kilometer. Ze plaatste zich eerder wel op de 1500 meter.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Simeon Catharina heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi de finale bereikt in de klasse tot 100 kilogram. Hij versloeg in de halve eindstrijd olympisch kampioen Zelym Kotsoiev uit Azerbeidzjan.
1 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De afscheidnemende koersdirecteur Leo van Vliet heeft de zestigste editie van de Amstel Gold Race voor mannen in gang gebracht. De 70-jarige oud-wielrenner zwaaide in Maastricht even na 11.10 uur voor een dertigste en laatste keer met de vlag voor de officiële start van de enige Nederlandse wielerklassieker. De vrouwen vertrokken al een uur eerder voor hun twaalfde editie.
2 uur geledenHONGKONG (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is bij de wereldbeker in Hongkong op het onderdeel sprint al in de kwartfinales uitgeschakeld. De regerend olympisch en wereldkampioen redde het niet tegen de Japanner Kaiya Ota.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.
18 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.
19 uur geledenDUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.
1 dag geleden