Schaatsster Leerdam voor derde keer op rij snelste op 1000 meter
HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam heeft de NK afstanden in Heerenveen afgesloten met haar tweede nationale titel. Na de 500 meter werd de 22-jarige schaatsster van Team Worldstream ook Nederlands kampioen op de 1000 meter. Ze zegevierde met ruime voorsprong in een nieuw baanrecord van 1.13,15 minuten. Femke Kok werd met 1.14,10 tweede. Ireen Wüst eindigde met 1.14,42 als derde.
Leerdam pakte de titel op de kilometer voor het derde jaar op rij. Het was op deze kampioenschappen ook de derde medaille voor de Zuid-Hollandse, die vrijdag verraste met het brons op de 1500 meter. Ze kan zich daarmee gaan opmaken voor drukke wereldbekerwedstrijden waarin ze op drie afstanden mag uitkomen.
De schaatsster van Worldstream won de titel vorig jaar in 1.13,86. In de rit tegen Kok kon ze op de kruising in de laatste ronde perfect naar haar concurrent toekruipen. Met een slotronde van 28,7 dook Leerdam onder het baanrecord van 1.13,24 van de Amerikaanse Brittany Bowe.
Fledderus
Achter Leerdam, Kok en Wüst werd Marrit Fledderus vierde in 1.14,70. Antoinette de Jong zat daar met 1.14,76 vlak achter en pakte het vijfde startbewijs voor de wereldbekerwedstrijden.
Regerend olympisch kampioene Jorien ter Mors kwam in de slotrit slechts tot de achtste tijd met 1.15,26. De 31-jarige schaatsster van Team IKO mist daarmee de wereldbekerwedstrijden op de kilometer. Ze plaatste zich eerder wel op de 1500 meter.
Meer uit Sport
DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van McLaren heeft de gebeurtenissen tijdens de Grote Prijs van Las Vegas achter zich gelaten. Dat stelt teambaas Andrea Stella in een persbericht, in aanloop naar de GP van Qatar.
12 uur geledenDOHA (ANP) - Max Verstappen gaat de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 "race voor race bekijken". Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in aanloop naar de GP van Qatar via zijn team Red Bull. "We gaan elk raceweekend in met de instelling om zoveel mogelijk punten te pakken", aldus Verstappen. "We kunnen ons alleen een perfect weekend veroorloven."
15 uur geledenDOHA (ANP) - Adrian Newey wordt komend seizoen de nieuwe teambaas van Aston Martin. Dat heeft het Formule 1-team bekendgemaakt. Hij volgt daarmee Andy Cowell op, die een andere functie krijgt.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Lois Abbingh stopt na dit seizoen met handballen. Dat zei de aanvoerster van Oranje tijdens een persmoment in Ahoy voorafgaand aan haar laatste WK.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - De Italiaanse skiester Federica Brignone is zeven maanden na een dubbele beenbreuk terug op de piste. Volgens de Italiaanse wintersportfederatie gaat ze er alles aan doen om aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo deel te nemen.
17 uur geledenDOHA (ANP) - Max Verstappen is genomineerd voor 'de actie van het jaar'. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kan die prijs tijdens het gala van autosportfederatie FIA later dit jaar winnen. Verstappen maakte zijn in het oog springende actie na de start van de GP in Imola waar hij Oscar Piastri voorbijging. Lando Norris en Oliver Bearman zijn de andere genomineerden.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse hockeysters reizen zonder Pien Sanders naar Argentinië voor de start van het nieuwe seizoen van de Pro League. De aanvoerster is onvoldoende fit voor twee dubbele confrontaties met het gastland en Duitsland.
22 uur geleden