Schaatsster Leerdam stelt nationale sprinttitel veilig op 1000 m
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Nederlandse titel op de sprintvierkamp veroverd. De 22-jarige Westlandse sloeg toe op de afsluitende 1000 meter. Ze zegevierde in een tijd van 1.14,13 minuten.
Dat was ruim voldoende om klassementsleidster Femke Kok van de eerste plaats te verdringen. De Friese winnares van de eerste drie afstanden reed nog wel de tweede tijd, maar gaf met 1.15,53 veel te veel toe. Kok mocht op de tweede 1000 meter slechts 0,31 seconde op Leerdam verliezen.
Suzanne Schulting pakte achter Kok brons in de eindstand. De olympisch shorttrackkampioene zette op de tweede 1000 meter de vierde tijd neer (1.15,77).
Startbewijs voor EK sprint
Leerdam verdiende met haar eindzege in het lege Thialf tevens een startbewijs voor de EK sprint half januari in Heerenveen. Twee seizoenen geleden veroverde de kopvrouw van Team Worldstream haar eerste Nederlandse titel op de sprintvierkamp.
Leerdam won begin deze maand al de Nederlandse titel op de 1000 meter.
Vijfvoudig olympisch kampioene Ireen Wüst, net hersteld van een blaasontsteking, belandde in het eindklassement op de zesde plaats.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.
38 minuten geledenMONACO (ANP) - Marrit Steenbergen heeft haar Nederlands record op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige zwemster won tijdens de Mare Nostrum-wedstrijden in Monaco in een tijd van 52,13 seconden.
3 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De volleybalsters hebben in de Four Nations Cup ook de derde wedstrijd gewonnen. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski tegen Duitsland met 3-1 in sets: 25-22 25-27 25-22 25-21.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Wielrenner Fredrik Dversnes heeft voor een grote verrassing gezorgd door de vijftiende etappe van de Giro d'Italia te winnen. De Noor van Uno-X Mobility won na 157 kilometer tussen Voghera en Milaan de sprint van vier vluchters, die het peloton wisten voor te blijven. Hij bleef de Italianen Mirco Maestri en Martin Marcellusi voor. Het peloton, waar de Fransman Paul Magnier de sprint won voor Dylan Groenewegen, kwam te laat.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op overtuigende wijze begonnen aan Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser rekende in drie sets af met de Fransman Benjamin Bonzi, de nummer 95 van de wereld: 6-3 6-4 6-2.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Tennisster Marta Kostjoek heeft als eerste speelster de tweede ronde op Roland Garros bereikt. Voor de Oekraïense, die de in Rusland geboren Spaanse Oksana Selechmeteva met 6-2 6-3 versloeg, was het een zege die gepaard ging met veel emoties.
9 uur geledenNUVALI (ANP) - Beachvolleybalsters Emi van Driel en Mila Konink hebben bij het Challenge-toernooi in Nuvali op de Filipijnen een bronzen medaille behaald. Het Nederlandse duo was in de strijd om de derde plaats te sterk voor Valentyna Davidova en Anhelina Chmil uit Oekraïne: 22-20 21-18.
12 uur geleden