Schaatsster Leerdam prolongeert Nederlandse titel op 1000 meter
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam heeft met de nodige overmacht haar Nederlandse titel op de 1000 meter geprolongeerd. De 21-jarige sprintster, Europees en wereldkampioene op deze afstand, snelde in het lege Thialf naar een fraaie tijd van 1.13,86. Femke Kok gaf als nummer 2 ruim een seconde toe op de kopvrouw van Worldstream: 1.15,16.
Drievoudig kampioene Ireen Wüst pakte brons met 1.15,40. Jorien ter Mors, regerend olympisch kampioen op deze afstand, belandde met een tijd 1.15,44 net naast het podium (vierde). Ze won vrijdag bij de NK afstanden de 1500 meter en eindigde zaterdag op de dubbele 500 meter ook al als vierde.
Voor Kok (20) was het haar tweede NK-medaille in Heerenveen. De talentvolle Friezin veroverde zaterdag de Nederlandse titel op de 500 meter. De onttroonde Leerdam moest op de sprint genoegen nemen met zilver.
Mooi begin
Suzanne Schulting, olympisch shorttrackkampioene op de 1000 meter, eindigde met een tijd van 1.15,76 op de zesde plek.
"Het ging heel goed en ook heel hard", liet Leerdam bij de NOS opgetogen weten. "Ik dacht na mijn finish: '1.13,8, nu al'? Ik heb altijd moeite om aan het begin van het seizoen er echt in te komen. Daarom was ik verbaasd dat ik nu al zo snel over de baan ging. Maar mijn basisniveau is echt omhoog gegaan. Ik voel me beter en sterker dan vorig seizoen en dat kan ik nu ook op het ijs laten zien. Ik weet dat 1.13 niet mijn limiet is. Ik kan nog veel harder. Maar dit is een heel mooi begin."
Meer uit Sport
NIEL (ANP/BELGA) - Veldrijdster Lucinda Brand heeft in de Superprestigecross in het Belgische Niel haar vijfde zege van het seizoen geboekt. De 36-jarige Nederlandse kwam vlak na de eerste ronde alleen aan de leiding en bouwde haar voorsprong daarna uit. Europees kampioene Inge van der Heijden eindigde als tweede, Aniek van Alphen maakte het volledig Nederlandse podium compleet.
1 uur geledenTURIJN (ANP) - Jannik Sinner is de ATP Finals in Turijn begonnen met een overtuigende zege. De Italiaanse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets: 7-5 6-1.
18 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De uitspraak in de rechtszaak die coureur Laura Villars heeft aangespannen tegen de internationale autosportfederatie FIA om de verkiezingsregels aan te vechten volgt op 3 december. De 28-jarige Zwitserse wil dat de aankomende verkiezingen voor het voorzitterschap worden opgeschort. De verkiezingen staan gepland voor 12 december in Oezbekistan.
20 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Joy Beune is voldoende hersteld om vrijdag bij de eerste wereldbekerwedstrijd in Salt Lake City van start te gaan op de 3000 meter. Dat meldt schaatsbond KNSB.
21 uur geledenROME (ANP/RTR) - Ferrari-topman John Elkann heeft tegen F1-coureurs Charles Leclerc en Lewis Hamilton gezegd dat ze minder moeten praten en zich moeten concentreren op het racen. Leclerc en Hamilton kenden een teleurstellend raceweekend in Brazilië, waar zij beiden uitvielen in de Grote Prijs van São Paulo.
23 uur geledenTURIJN (ANP) - Taylor Fritz heeft zijn eerste wedstrijd op de ATP Finals in Turijn gewonnen. De 28-jarige Amerikaan versloeg de Italiaan Lorenzo Musetti in twee sets: 6-3 6-4.
1 dag geledenLONDEN (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de eerste plaats op de wereldranglijst weer overgenomen van Jannik Sinner. De 22-jarige Spanjaard stond een week geleden de positie af aan zijn twee jaar oudere rivaal uit Italië.
1 dag geleden