Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Leerdam pakt zilver op 1000 meter

Schaatsster Leerdam pakt zilver op 1000 meter

CALGARY (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary zilver veroverd op de 1000 meter. De 26-jarige schaatsster moest met 1.13,46 alleen Miho Takagi voor zich dulden. De Japanse wereldkampioene won ook de derde wereldbekerwedstrijd in een tijd van 1.13,10.

Leerdam eindigde in de wereldbekerwedstrijd van Japan als tweede en moest vervolgens in Beijing genoegen nemen met de zesde plaats. De Chinese Han Mei werd derde in Calgary (1.13,58). Ze was tevreden met haar optreden op de 1000 meter. "Ik voel me weer vrij en mezelf" , zei ze bij de NOS. "Ik ben weer fit. Dit is gewoon een goede basis. Hier kan ik mee verder. Ik denk dat Takagi al een beetje achterom kijkt."

Angel Daleman verbeterde zichzelf opnieuw op de 1000 meter en werd vierde (1.14,22). Suzanne Schulting en Antoinette Rijpma-de Jong bleven met een elfde en twaalfde plaats ver verwijderd van het podium.

Meer uit Sport

Schaatsster Schulting ruim aan de leiding na eerste dag NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.

2 uur geleden
Van der Poel soleert naar zege in eerste Omloop Het Nieuwsblad

NINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.

3 uur geleden
Schaatsster Schulting wint 500 meter op NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft de eerste 500 meter van het NK sprint op haar naam geschreven. Ze kwam na 37,24 seconden over de finish in ijsstadion Thialf. Marrit Fledderus klokte de tweede tijd (37,39) en Isabel Grevelt werd derde (37,73).

3 uur geleden
Schaatser Bosker grijpt macht op NK allround

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker heeft de macht gegrepen op het NK allround. Hij won de 5000 meter in 6.10,47 en gaat na twee afstanden aan de leiding in ijsstadion Thialf.

4 uur geleden
Tennisser Griekspoor meldt zich geblesseerd af voor finale Dubai

DUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich afgemeld voor de finale van het toernooi van Dubai. De beste tennisser van Nederland heeft te veel last van een hamstringblessure. De Rus Daniil Medvedev heeft daardoor de titel gepakt.

4 uur geleden
Olympisch kampioen Groenewoud wint 3000 meter op NK allround

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na twee afstanden aan de leiding van het NK allround. De olympisch kampioen op de massastart won de 3000 meter in ijsstadion Thialf in Heerenveen (3.56,65).

4 uur geleden
Schaatsster Conijn verlaat uit protest NK allround

HEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn is uit protest niet van start gegaan bij het NK allround in Heerenveen. De winnares van het zilver op de 5000 meter van de Winterspelen meldde zich af voor de 3000 meter nadat ze de 500 meter nog wel had gereden.

5 uur geleden