Schaatsster Leerdam pakt zilver op 1000 meter
CALGARY (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary zilver veroverd op de 1000 meter. De 26-jarige schaatsster moest met 1.13,46 alleen Miho Takagi voor zich dulden. De Japanse wereldkampioene won ook de derde wereldbekerwedstrijd in een tijd van 1.13,10.
Leerdam eindigde in de wereldbekerwedstrijd van Japan als tweede en moest vervolgens in Beijing genoegen nemen met de zesde plaats. De Chinese Han Mei werd derde in Calgary (1.13,58). Ze was tevreden met haar optreden op de 1000 meter. "Ik voel me weer vrij en mezelf" , zei ze bij de NOS. "Ik ben weer fit. Dit is gewoon een goede basis. Hier kan ik mee verder. Ik denk dat Takagi al een beetje achterom kijkt."
Angel Daleman verbeterde zichzelf opnieuw op de 1000 meter en werd vierde (1.14,22). Suzanne Schulting en Antoinette Rijpma-de Jong bleven met een elfde en twaalfde plaats ver verwijderd van het podium.
Meer uit Sport
VANCOUVER (ANP) - Atlete Mikky Keetels heeft de marathon van Vancouver gewonnen. De 27-jarige Nederlands kampioene op de marathon legde de 42,195 kilometer af in een tijd van 2.33.01, ruim onder het oude parcoursrecord van 2.34,27. Daarmee was ze 24 seconden sneller dan Dayna Pidhoresky uit Canada, die de marathon een jaar eerder had gewonnen.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geëindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.
10 uur geledenDOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.
11 uur geledenLEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.
12 uur geledenSALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.
13 uur geledenMIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
1 dag geleden