Schaatsster Leerdam pakt zilver op 1000 meter
CALGARY (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary zilver veroverd op de 1000 meter. De 26-jarige schaatsster moest met 1.13,46 alleen Miho Takagi voor zich dulden. De Japanse wereldkampioene won ook de derde wereldbekerwedstrijd in een tijd van 1.13,10.
Leerdam eindigde in de wereldbekerwedstrijd van Japan als tweede en moest vervolgens in Beijing genoegen nemen met de zesde plaats. De Chinese Han Mei werd derde in Calgary (1.13,58). Ze was tevreden met haar optreden op de 1000 meter. "Ik voel me weer vrij en mezelf" , zei ze bij de NOS. "Ik ben weer fit. Dit is gewoon een goede basis. Hier kan ik mee verder. Ik denk dat Takagi al een beetje achterom kijkt."
Angel Daleman verbeterde zichzelf opnieuw op de 1000 meter en werd vierde (1.14,22). Suzanne Schulting en Antoinette Rijpma-de Jong bleven met een elfde en twaalfde plaats ver verwijderd van het podium.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is na de derde run in de viermansbob op de Olympische Spelen gezakt naar de zestiende plaats. Met remmers Jelen Franjic, Janko Franjic en Timme Koster kwam de piloot in de derde run in het Cortina Sliding Centre met 55,15 tot de zestiende tijd.
2 uur geledenVERONA (ANP) - Xandra Velzeboer en Jorrit Bergsma zijn zondag de vlaggendragers tijdens de sluitingsceremonie van de Olympische Winterspelen, die niet in Milaan maar in Verona plaatsvindt. Velzeboer won in het shorttrack twee gouden medailles, op de 500 en de 1000 meter. Langebaanschaatser Bergsma won zaterdag goud op de massastart, nadat hij eerder al brons had gepakt op de 10 kilometer.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is op de voorlaatste dag van de Winterspelen in Milaan naar de derde plaats in het medailleklassement gestegen. Dat was te danken aan langebaanschaatsers Jorrit Bergsma en Marijke Groenewoud, die beiden de massastart wonnen.
19 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft tijdens de Spelen in Milaan het recordaantal gouden medailles voor Nederland naar tien gebracht. De 27-jarige regerend wereldkampioene bleef in het Milano Speed Skating Stadium in de sprint Ivanie Blondin uit Canada en Mia Manganello uit de Verenigde Staten voor.
19 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Taymir Burnet (33) heeft het Nederlands record op de 60 meter indoor verbeterd. In Apeldoorn liep hij naar een tijd van 6,51 seconden, vier honderdsten sneller dan het oude record van Elvis Afrifa.
19 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben voor een record gezorgd. Schaatser Jorrit Bergsma bezorgde TeamNL zaterdag met een zege op de massastart de negende gouden medaille.
19 uur geledenMILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Spelen in Milaan met de titel op de massastart Nederland aan een recordaantal gouden medailles op de Winterspelen geholpen. De 40-jarige schaatser bleef na een lange aanval met de Deen Viktor Hald Thorup het peloton voor en liet zijn medevluchter met nog drie ronden te gaan achter.
20 uur geleden