Schaatsster Leerdam pakt weer de winst op 1000 meter in Stavanger
STAVANGER (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Stavanger weer de zege gepakt op de 1000 meter. De regerend wereldkampioene was met 1.15,26 de snelste en herstelde zich daarmee van de wedstrijd twee weken geleden waar ze als derde eindigde. Achter de 24-jarige Zuid-Hollandse werd Miho Takagi uit Japan tweede en Antoinette Rijpma-De Jong derde.
De schaatsster wist in Beijing voor het eerst na achttien starts niet te winnen. Ze werd verslagen door Takagi, die haar op dezelfde baan bij de Olympische Spelen van 2022 ook te snel af was. Ook de Amerikaanse Kimi Goetz was in Beijing sneller dan de regerend wereldkampioene.
Leerdam moest in de laatste rit tegen Mei Han uit China. Ze passeerde de Chinese op de kruising van de eerste ronde al en had met 27,15 verreweg de snelste eerste ronde. Leerdam hield haar voorsprong op het schema van Takagi vast en was met 1.15,26 opnieuw de beste.
B-groep
Antoinette Rijpma-De Jong kwam in de rit ervoor dankzij een goede slotronde tot een tijd van 1.15,74. Ze versloeg de Amerikaanse Brittany Bowe en eindigde als derde.
Takagi had in de achtste Goetz verslagen. Leerdam dook daarna echter onder de tijd van 1.15,52 van de Japanse. Goetz kwam tot 1.15,88. Ze was daarmee langzamer dan Rijpma-De Jong en miste het podium met een vierde plaats.
In de B-groep eerder op de dag zette Femke Kok de beste tijd neer. De wereldkampioene op de 500 meter was met 1.16,83 de snelste. Kok had zich twee weken eerder afgemeld voor de 1000 meter in Beijing wegens ziekte. In Japan was ze nog als vierde geëindigd in de A-groep. Marrit Fledderus werd met 1.17,47 net vierde. Helga Drost zette met 1.18,07 de vijfde tijd op de klok.
Meer uit Sport
SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace van de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De 28-jarige Red Bull-coureur moest de zege in de korte race op het circuit van Silverstone laten aan de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes. De Brit Lewis Hamilton in de Ferrari werd tweede en de Britse wereldkampioen Lando Norris in de McLaren derde.
42 minuten geledenEUGENE (ANP) - Jorinde van Klinken is op het onderdeel discuswerpen bij de Diamond League in het Amerikaanse Eugene tweede geworden. De 26-jarige Nederlandse kwam in haar tweede poging tot 68,21 meter. Haar landgenote Alida van Daalen wierp een afstand van 65,02 meter, goed voor de derde plaats. Het goud ging naar Valarie Sion uit de Verenigde Staten, die 68,64 meter noteerde.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennister Aryna Sabalenka heeft de vierde ronde van Wimbledon bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld was in twee sets te sterk voor Jelena Ostapenko (29) uit Letland: 6-4 6-4.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is doorgedrongen tot de vierde ronde van Wimbledon. De 24-jarige Italiaan versloeg in zijn jacht op titelprolongatie op het grastoernooi in Londen de één jaar oudere Amerikaan Jenson Brooksby: 6-4 6-3 6-4.
19 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen vertrekt zaterdag als derde in de sprintrace van de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De 28-jarige Red Bull-coureur was op het circuit van Silverstone 0,321 seconde langzamer dan Lewis Hamilton, die in de Ferrari met 1.28,376 de beste tijd reed.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft op Wimbledon de vierde ronde bereikt. De 39-jarige Serviër versloeg de Fransman Arthur Rinderknech na een tiebreak in de vierde set: 7-5 6-4 1-6 7-6 (4).
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennissers Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor zijn ook in het mannendubbelspel uitgeschakeld op Wimbledon. Het Nederlandse duo verloor in de tweede ronde van de Oostenrijker Neil Oberleitner en Petr Nouza uit Tsjechië: 6-1 6-2.
21 uur geleden